Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

-1282Dni -11Godzin -3Minut -58Sekund

 

 

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

ASUS Zenbook DUO – pierwszy na świecie 14-calowy laptop z dwoma ekranami OLED dostępny w Polsce

Mariusz Laurisz
Mariusz Laurisz
Z branżą nowych technologii związany od ponad dwóch dekad. Od czterech lat Redaktor Naczelny oraz Wydawca magazynu IT Reseller Polska.

Powiązane

Ultramobilny laptop premium z dwoma 14-calowymi ekranami dotykowymi OLED 3K 120 Hz. Ogromna przestrzeń robocza i niezwykła wszechstronność.

  • Niezwykły design: dwa 14-calowe ekrany dotykowe 3K 120 Hz ASUS Lumina OLED 16:10 tworzą 19,8-calową przestrzeń roboczą. To ultraprzenośne urządzenie waży tylko 1,35 kg.
  • Niebywale wszechstronny: oferuje różne tryby pracy, takie jak podwójnego ekranu, laptopa, stacjonarny i sharing.
  • Niesamowite możliwości: wydajny procesor Intel® Core™ Ultra 9; znakomita jakość obrazu i dźwięku; 2 x Thunderbolt™ 4, USB 3.2 Gen 1 Type-A, HDMI® 2.1 (TMDS).
  • Niezrównana moc AI: Twórz treści bez wysiłku dzięki zaawansowanej karcie graficznej, procesorowi z wbudowaną technologią AI.

ASUS wprowadza na polski rynek nowy, rewolucyjny Zenbook DUO (2024) UX8406 – pierwszy na świecie ultramobilny laptop z dwoma 14-calowymi ekranami dotykowymi OLED o rozdzielczości 3K i częstotliwości odświeżania 120 Hz. To niesamowite urządzenie wyposażone w odłączaną, pełnowymiarową klawiaturę Bluetooth® i touchpad ASUS ErgoSense, zmienia pojęcie uniwersalności urządzeń mobilnych.

Zenbook DUO_UX8406_Scenario photo_Inkwell Gray_12.jpg

 

Zenbook DUO to sprzęt z linii Intel® Evo™ Edition, który doskonale łączy wielozadaniowość i niezwykłą mobilność, zachowując przy tym niewielką wagę wynoszącą zaledwie 1,35 kg. Do dyspozycji mamy tutaj dwa pełnowymiarowe wyświetlacze ASUS Lumina OLED 16:10 o rozdzielczości 3K i częstotliwości odświeżania 120 Hz, połączone zawiasem 180°. Pozwala to natychmiastowo rozszerzyć obszar roboczy do imponujących 19,8 cala. Z urządzenia można korzystać zarówno w orientacji pionowej, jak i poziomej, w jednym z wielu trybów: laptopa, podwójnego ekranu, stacjonarnym lub sharingu. Tryby te są kontrolowane za pomocą intuicyjnego oprogramowania ASUS ScreenXpert. Wraz z urządzeniem otrzymujemy również odłączaną klawiaturę, która pozwala w pełni wykorzystać obszar roboczy albo umieścić ją na dolnym wyświetlaczu, uzyskując wygląd klasycznego laptopa.

 

Zenbook DUO łączy w sobie najlepsze podzespoły, gwarantujące produktywność i zabawę przez cały dzień: procesor Intel Core™ Ultra 9 z zintegrowaną jednostką przetwarzania neuronowego (NPU) do akceleracji sztucznej inteligencji, do 32 GB pamięci LPDDR5x, dysk SSD PCIe® 4.0 o pojemności do 2 TB, baterię o długiej żywotności i pojemności 75 Wh oraz system audio Dolby Atmos® z certyfikatem Harman Kardon.

Najnowszy model został stworzony z myślą o środowisku naturalnym i zapewnieniu wyjątkowej wytrzymałości. Do jego budowy wykorzystano szereg materiałów pochodzących z recyklingu. Całość spełnia amerykańskie standardy MIL-STD-810H, gwarantujące wysoką wytrzymałość sprzętu.

 

Niezwykły design

Zenbook DUO to pierwszy na świecie laptop z dwoma ekranami dotykowymi OLED o przekątnej 14 cali, rozdzielczości 3K i częstotliwości odświeżania 120 Hz. To niezwykłe rozwiązanie, połączone z odłączaną klawiaturą i zintegrowaną podstawką, tworzy kompaktową, skoncentrowaną na użytkowniku konstrukcję, która na nowo definiuje zasady uniwersalności w trakcie podróży. Sprzęt ten, zgodny z certyfikatem Intel® Evo™ Edition, doskonale łączy wielozadaniowość z wyjątkową mobilnością, zachowując przy tym niewielką wagę 1,35 kg.

Najnowszy model posiada ekrany ASUS Lumina OLED z certyfikatami Dolby Vision®, Pantone® Validated i 100% pokryciem palety barw DCI-P3, co gwarantuje żywe i wiernie odwzorowane kolory. Ekrany otrzymały również certyfikat VESA DisplayHDR™ True Black 500, świadczący o najgłębszych poziomach czerni. Umożliwiają też bardzo precyzyjne wprowadzanie danych za pomocą opcjonalnego rysika ASUS Pen o 4096 poziomach nacisku. Wbudowane oprogramowanie ScreenXpert zapewnia intuicyjną obsługę gestów wielodotykowych, podobną do tej w smartfonach: użytkownicy mogą uruchomić wirtualną klawiaturę, zmaksymalizować okno i wykonać wiele innych czynności za pomocą prostych gestów kilkoma palcami.

 

Zenbook DUO_UX8406_Scenario photo_Inkwell Gray_18.jpg

 

Odłączana klawiatura Zenbook DUO idealnie mieści się między dwoma ekranami, ułatwiając przenoszenie urządzenia. Takie rozwiązanie zwiększa poręczność i wygodę, umożliwiając użytkownikom swobodne korzystanie z klawiatury lub jej ładowanie w dowolnym momencie bez dodatkowych przygotowań. Złącze pogo-pin na krawędzi dolnego ekranu zapewnia łatwość dokowania, a automatycznie pozycjonujące magnesy na pogo-pinach i rogach drugiego ekranu dodatkowo poprawiają ogólne wrażenia użytkowania.

 

Niebywale wszechstronny

Laptopy ASUS charakteryzują się zorientowaną na użytkownika konstrukcją, która wyróżnia je spośród innych urządzeń. Zenbook DUO wyposażono w ultracichą, pełnowymiarową klawiaturę ASUS ErgoSense Bluetooth z zintegrowanym touchpadem, co w połączeniu z płaskim zawiasem wyświetlacza 180° i wygodną wbudowaną podstawką umożliwia kilka różnorodnych trybów pracy. Intuicyjne oprogramowanie ScreenXpert zapewnia łatwą kontrolę zawartości ekranu we wszystkich trybach.

Tryb podwójnego ekranu:

Zenbook Duo (2024)_Dual Screen mode_1.png

W tym trybie możesz połączyć klawiaturę bezprzewodową z powierzchnią roboczą o łącznej przekątnej 19,8 cala, która działa jako jeden duży ekran dzięki funkcji ViewMax. Możesz też korzystać z dwóch niezależnych wyświetlaczy o proporcjach 16:10 i łatwo zarządzać otwartymi oknami za pomocą funkcji App Switcher. Zapewnia ona pełną kontrolę nad uruchomionymi aplikacjami i pomaga skoncentrować się na aktualnie wykonywanym zadaniu.

 

Tryb stacjonarny:

Zenbook Duo (2024)_Desktop mode.png

 

W tym trybie laptop ma zawiasy ustawione pionowo, co tworzy dwa ekrany w układzie portretowym. Z bezprzewodową klawiaturą jest to idealne rozwiązanie dla programistów, badaczy, pisarzy i wszystkich, którzy potrzebują dostępu do dużych arkuszy danych, np. do analizy finansowej. Użytkownicy mogą na jednym ekranie wyświetlać aplikacje zwiększające produktywność, a na drugim materiały referencyjne, dokumentację lub źródła badawcze. Mogą też skorzystać z funkcji ViewMax, która wyświetla zawartość na całej szerokości ekranu, dając do dyspozycji ogromną 19,8-calową przestrzeń roboczą.

 

Tryb laptopa:

Zenbook Duo (2024)_Laptop mode.png

W tym trybie użytkownicy mogą umieścić klawiaturę i touchpad ASUS ErgoSense Bluetooth na dolnym wyświetlaczu, tworząc w ten sposób tradycyjny układ laptopa z 14-calowym ekranem o proporcjach 16:10. W tym trybie klawiatura jest automatycznie ładowana przez złącze pogo-pin. Użytkownicy mają również możliwość skonfigurowania dolnego ekranu jako wirtualnej pełnowymiarowej klawiatury, jeśli nie mają ze sobą dedykowanej klawiatury.

Tryb sharing:

Zenbook Duo (2024)_Sharing mode.png

Ten tryb umożliwia łatwe udostępnianie treści podczas spotkań i prezentacji biznesowych. Oba ekrany mogą być rozłożone płasko na biurku dzięki zawiasom 180°, co pozwala wszystkim uczestnikom oglądać wyświetlane treści bez zbierania się wokół jednego ekranu. To z kolei sprzyja zaangażowaniu i dyskusji w trakcie pracy. Ponadto, zawartość górnego ekranu może być obrócona o 180° w razie potrzeby.

 

Niesamowite możliwości

Pomimo niezwykle kompaktowej budowy Zenbook DUO oferuje wysoką wydajność i funkcjonalność. Laptop ten jest wyposażony w najnowszą generację procesorów Intel – aż do Core™ Ultra 9 z serii H – oraz w maksymalnie 32 GB pamięci LPDDR5x RAM i dysk SSD PCIe 4.0 do 2 TB. Nowa bateria o pojemności 75 Wh zapewnia długą pracę i obsługuje do 20% więcej cykli ładowania niż poprzednia generacja. Zenbook DUO jako laptop z certyfikatem Intel Evo szybko się wybudza, ładuje i umożliwia pracę przez cały dzień, co pozwala użytkownikom na podróżowanie bez potrzeby korzystania z ładowarki.

 

Zenbook DUO_UX8406_Scenario photo_Inkwell Gray_13.jpg

 

Procesory z rodziny Intel Core™ Ultra są wyposażone w zintegrowany układ Neural Processing Unit (NPU) – dedykowany silnik, który uwalnia potencjał sztucznej inteligencji na komputerach klasy PC. Zapewniają one również zaawansowaną grafikę i wysoką wydajność przy niskim zużyciu energii. Użytkownicy mogą pracować, grać i tworzyć bez obaw o czas pracy na baterii. NPU to doskonałe rozwiązanie do odciążenia CPU i zapewnienia energooszczędnej akceleracji AI dla nowoczesnych aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencję. Umożliwia on szybkie przetwarzanie AI i poprawia wielozadaniowość. Zenbook DUO jest więc bardzo wydajnym urządzeniem do codziennych zadań, pracy twórczej i rozrywki. Dzięki dużej powierzchni ekranu w Zenbook DUO z dwoma 14-calowymi panelami OLED, użytkownicy mogą uruchamiać wszystkie ulubione aplikacje zwiększające produktywność i mieć je na widoku w tym samym czasie.

Zenbook DUO to smukły laptop o grubości zaledwie 14,6 mm, który oferuje bogaty zestaw portów I/O. Posiada dwa porty Thunderbolt™ 4, port USB 3.2 Gen 1 Typ-A, port HDMI® 2.1 (TMDS) i praktyczne gniazdo audio jack 3,5 mm. Dzięki temu użytkownicy nie muszą zabierać ze sobą ciężkich stacji dokujących ani wielu przejściówek podczas podróży. Laptop ten jest również wyposażony w potężny system audio z certyfikatem Harman Kardon i Dolby Atmos, który zapewnia niezwykle realistyczny i wielowymiarowy dźwięk przestrzenny.

 

Zenbook DUO_UX8406_Inkwell Gray_Web_10.jpg

 

Firma ASUS dba nie tylko o jakość swoich produktów, ale także o ochronę środowiska naturalnego. Zenbook DUO w 90% składa się ze stopu magnezu i aluminium pochodzącego z recyklingu poprzemysłowego (PIR). Jego efektywność energetyczna jest o 43% wyższa niż wymagania programu ENERGY STAR®. Wszystkie papierowe opakowania są wykonane ze 100% papieru nadającego się do recyklingu, posiadającego certyfikat FSC™ Mix i FSC Recycled. Model ten przeszedł również rygorystyczne testy wytrzymałości zgodnie z najsurowszymi amerykańskimi normami MIL-STD-810H, co gwarantuje jego niezawodność i długą żywotność, a także zwiększa jego przyjazność dla środowiska.

 

[One Pager Final] ASUS Zenbook DUO (2024) UX8406.jpg

 

Dostępność i cena

ASUS Zenbook DUO (2024) UX8406 będzie dostępny w Polsce od 26.02 w cenie od 9999 zł. Z okazji premiery produktu, producent przygotował również specjalną ofertę promocyjną, w której możesz zyskać rozszerzenie standardowej gwarancji door-to-door z 24 do 48 miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Newsletter

Social media

Najpopularniejsze

Feardemic rozbudowuje portfolio gier, liczy na poszerzenie grona odbiorców.

Feardemic - spółka-córka Bloober Team i wydawca gier z gatunku horror - poszerza swoje portfolio wydawnicze, aby trafić do większej grupy odbiorców, poinformował CEO...

Warszawski Instytut Bankowości/Związek Banków Polskich: 86% Polaków czuje się bezpiecznie, korzystając...

Liderem w obszarze cyberbezpieczeństwa są banki (54%), wyprzedzając tym samym firmy technologiczne (31%) oraz wojsko i policję (30%), wynika z badania "Postawy Polaków wobec...

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, które ma zajmować się wyłącznie problemami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Planowane są zmiany ustawy o...

Biuro Informacji Kredytowej: Wartość pożyczek od firm pożyczkowych wzrosła o 119,9%...

Firmy pożyczkowe udzieliły w czerwcu finansowania na kwotę 661 mln zł (wzrost o 119,9% r/r), wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). Średnia wartość...

Huawei podczas International Automobile Industry Exhibition w Szanghaju ogłosił rozpoczęcie sprzedaży...

Huawei rusza ze sprzedażą na chińskim rynku pierwszego samochodu z technologią Huawei na pokładzie. Od środy 21 kwietnia, elektryczny samochód SERES SF5 będzie dostępny...

Najnowsze

Poważna luka bezpieczeństwa w procesorach Apple

Badacze z kilku amerykańskich uczelni (m.in. University of Texas w Austin i University of California, Berkeley) odkryli poważną lukę w zabezpieczeniach chipów Apple M1...

Cisco i Microsoft transmitują dane z prędkością 800 Gb/s za...

Cisco ogłosiło sukces, jakim jest przesył danych z prędkością 800 Gb/s transatlantyckim kablem komunikacyjnym Amitié, który biegnie przez 6 234 km - z Bostonu...

Snowflake współpracuje z NVIDIA, aby dostarczyć klientom kompleksową platformę AI

Snowflake, firma oferująca Chmurę Danych, ogłosiła na konferencji NVIDIA GTC rozszerzoną współpracę z firmą NVIDIA. Jej efektem będzie wzmocnienie pozycji klientów korporacyjnych dzięki platformie...

Bank BNP Paribas rozpoczął wdrażanie Oracle Fusion ERP Cloud, pierwszym na...

Bank BNP Paribas rozpoczął wdrażanie Oracle Fusion ERP Cloud. Będzie to pierwszy w sektorze bankowym system Enterprise Resource Planning (ERP) działający całkowicie w chmurze....

OVHcloud poszerza portfolio chmury publicznej o usługę Managed Rancher Service inicjując...

Grupa OVHcloud, europejski lider w dziedzinie chmury, podczas konferencji KubeCon Europe 2024 ogłosiła wprowadzenie nowych usług do rosnącej oferty chmury publicznej, liczącej ponad 40...