Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

-1254Dni -4Godzin -5Minut -24Sekund

 

 

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

CES 2023: Samsung podzielił się wizją spokojniejszego i bardziej zrównoważonego świata dzięki SmartThings

Mariusz Laurisz
Mariusz Laurisz
Z branżą nowych technologii związany od ponad dwóch dekad. Od czterech lat Redaktor Naczelny oraz Wydawca magazynu IT Reseller Polska.

Powiązane

Podczas targów CES 2023 Samsung podzielił się swoją wizją spokojniejszego i bardziej zrównoważonego świata połączonych urządzeń, które dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym poprawiają jakość życia użytkowników na całym świecie. Przedstawiciele Samsung i kluczowych partnerów opowiedzieli o swoich planach, obejmujących zaangażowanie marki w projektowanie spójnych doświadczeń oraz kreowanie bardziej zrównoważonej przyszłości.

Jong-Hee (JH) Han – Wiceprezes, Dyrektor Generalny i Szef Dywizji DX (Device eXperience) w Samsung Electronics – zainaugurował obecność firmy na targach CES, podkreślając, że celem strategii Samsung jest spełnienie obietnicy wprowadzenia połączonych doświadczeń do kluczowych sfer naszego życia – naszych domów, samochodów i pracy – a także wprowadzenie do codziennego życia większego spokoju i równowagi. W świecie połączonych urządzeń i innowacji doświadczenia użytkowników mogą być lepsze, bardziej spersonalizowane, a obsługa sprzętów o wiele bardziej intuicyjna. Samsung koncentruje się zatem na płynnym łączeniu urządzeń oraz projektowaniu produktów w taki sposób, aby codzienne korzystanie z technologii było bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego.

 

▲ Jong-Hee (JH) Han, wiceprezes, dyrektor generalny i szef działu DX (Device eXperience) w firmie Samsung Electronics, wprowadza temat “Bringing Calm to Our Connected World”, którego celem jest ułatwienie życia poprzez płynne połączenie technologii.

 

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze cele są niezwykle ambitne – powiedział Dyrektor Generalny JH Han. – Chodzi o rozwiązywanie realnych problemów już dziś oraz o zrozumienie przyszłych potrzeb i aspiracji konsumentów. Będzie to wymagało czasu, innowacji i współpracy z naszymi partnerami z całego świata. Jednak jesteśmy zdeterminowani, aby to osiągnąć i już teraz bierzemy się do pracy.

 

Zrównoważony rozwój na każdym etapie

Samsung priorytetowo traktuje środowisko łącząc cele zrównoważonego rozwoju, innowacyjnego projektowania produktów i partnerstw strategicznych. W rezultacie do 2050 r. wszystkie podmioty z grupy Samsung będą zaspokajać swoje zapotrzebowanie na energię elektryczną ze źródeł odnawialnych i osiągną zerową emisję dwutlenku węgla netto.  Dywizja DX przejdzie na energię w 100% odnawialną do 2027 r. i osiągnie zerową emisję dwutlenku węgla netto do 2030 r.

 

▲ Inhee Chung, wiceprezes Corporate Sustainability Center w Samsung Electronics, przedstawia nową strategię środowiskową firmy w zakresie codziennego zrównoważonego rozwoju.

 

Aby realizować cele firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju, Samsung przedstawił, jak Everyday Sustainability, czyli uwzględnienie ekologicznych rozwiązań w najpopularniejszych produktach i usługach firmy, przysłuży się środowisku. Obejmuje to tworzenie bardziej zrównoważonych produktów poprzez innowacyjne projektowanie materiałów i efektywność energetyczną.

 

– Dzięki uwzględnieniu ekologii na każdym etapie powstawania i użytkowania produktów Samsung, my i wiele osób na całym świecie, możemy przyczynić się do ochrony środowiska – powiedział Inhee Chung, Wiceprezes Korporacyjnego Centrum Zrównoważonego Rozwoju. – Dzięki temu podejściu niektóre z naszych najpopularniejszych produktów już teraz są jednymi z najbardziej ekologicznych i energooszczędnych.

 

Samsung oświadczył także, że w produkcji wielu telewizorów i smartfonów marki zastosowano materiały pochodzące z recyklingu, w tym tworzywo ze zużytych sieci rybackich, natomiast urządzenia gospodarstwa domowego, układy pamięci i chipsety sieci 5G pomagają oszczędzać energię. Ponadto, połączone usługi Samsung, takie jak SmartThings Energy i tryb AI Energy pozwalają konsumentom redukować zużycie energii i oszczędzać pieniądze, jednocześnie ograniczając ich negatywny wpływ na środowisko.

 

▲ Vincent Stanley, dyrektor ds. filozofii w firmie Patagonia, podkreśla współpracę firmy z Samsungiem w celu stworzenia nowego cyklu prania o nazwie Less Microfiber, przełomowej funkcji, która ogranicza uwalnianie mikroplastiku o 54% podczas cyklu prania.

 

Na konferencji, obok przedstawicieli Samsung, pojawiła się również firma Patagonia, czyli światowy lider w dziedzinie odzieży outdoorowej. W tej części omówiono partnerstwo marek w walce z problemem mikroplastiku – drobnych cząstek zawartych często w ubraniach, które uwalniają się do oceanów, jezior i rzek podczas prania. Vincent Stanley, Dyrektor ds. Koncepcji Rozwoju firmy Patagonia, opowiedział, w jaki sposób obie firmy pracowały nad nową technologią prania Less Microfiber (cykl o obniżonym uwalnianiu mikrowłókien), która jest obecnie wdrażana w pralkach Samsung, aby zmniejszyć uwalnianie mikroplastiku o 54%. Oprócz tego specjalnego cyklu firmy Samsung i Patagonia opracowały niedawno nowy filtr – Less Microfiber – który redukuje emisję mikroplastiku, który ostatecznie trafiłby do oceanów.

 

▲ James Kwon, kierownik produktu ENERGY STAR dla elektroniki użytkowej w Agencji Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych (EPA), omawia wysiłki firmy Samsung mające na celu zwiększenie oszczędności energii w jej produktach.

 

Tymczasem James Kwon – Menedżer Produktu, ENERGY STAR dla elektroniki użytkowej z Amerykańskiej  Agencji Ochrony Środowiska (EPA) – ogłosił, że koncepcja połączonego domu ze pomocą SmartThings Samsung jest pierwszym masowym systemem zarządzania energią Smart Home, który otrzymał prestiżowy certyfikat ENERGY STAR SHEMS. Samsung kontynuuje również współpracę z różnymi podmiotami w swoich działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju. Między innymi połączył siły z Carbon Trust i innymi liderami technologicznymi, aby opracować pierwszą w branży specyfikację pomiaru, rozliczania i dekarbonizacji emisji związanych z połączonymi urządzeniami podczas korzystania z nich przez klientów.

 

Smart home, czyli życie oparte na wygodzie

Samsung szczegółowo planuje, w jaki sposób spełnić wymagania dotyczące korzystania z sieci zarówno dziś, jak i jutro. Podczas konferencji prasowej Jaeyeon Jung, Wiceprezes Wykonawczy i Szef SmartThings, opowiedział, jak funkcje takie jak SmartThings Home Monitor i SmartThings Pet Care poprzez monitorowanie i udostępnianie alertów o wszystkim, co nietypowe – u ludzi i zwierząt domowych – zapewniają większą wygodę płynącą z połączonego doświadczenia.

 

▲ Jaeyeon Jung, wiceprezes wykonawczy i szef działu SmartThings, przedstawia system SmartThings firmy Samsung, który zapewnia bardziej wydajne i intuicyjne spersonalizowane doświadczenia poprzez maksymalne wykorzystanie podłączonych urządzeń i sprzętu domowego.

 

Usługi te, zainspirowane przez Samsung Smart TV, to tylko niektóre z wielu sposobów, w jakie Samsung i platforma SmartThings tworzą jeszcze inteligentniejszy dom.

 

▲ Alana Gomez-Solis, Corporate Communications Specialist w Samsung Electronics America, podkreśla, jak wiele różnorodnych funkcji SmartThings kształtuje nasze codzienne życie.

 

Kluczowym elementem tej wizji jest zwiększona interoperacyjność umożliwiająca konsumentom łączenie ze sobą większej liczby urządzeń – niezależnie od tego, czy są to urządzenia Samsung, czy marki partnerskiej. Ponieważ branża chce wprowadzić nowy poziom kompatybilności dzięki standardowi inteligentnego domu Matter, firma Samsung potwierdziła swe zaangażowanie w tę filozofię partnerstwa. SmartThings była jedną z pierwszych usług, które przyjęły standard Matter, a Samsung jest członkiem-założycielem Home Connectivity Alliance (HCA).

Ponadto, na konferencji prasowej zorganizowanej podczas targów CES Samsung zapowiedział swoją najnowszą innowację w obszarze inteligentnego domu – SmartThings Station, czyli pierwszy produkt zaprojektowany od razu z myślą o zgodności ze standardem Matter. Jest to nowy wygodny sposób na rozpoczęcie korzystania z aplikacji SmartThings w domu i ułatwienie interakcji z połączonymi urządzeniami. SmartThings Station zamienia bezprzewodową ładowarkę Samsung w inteligentne centrum zarządzania domem pozwalające zmieniać łatwo tryby pracy urządzeń za dotknięciem  jednego przycisku.[4]

 

▲ Jasper Vervoort, starszy wiceprezes i dyrektor generalny w firmie Philips Hue, przedstawia koncepcję wholistic smart home experience, możliwą dzięki rosnącemu ekosystemowi technologicznemu różnych partnerstw.

 

W prezentacji skoncentrowanej na połączonych doświadczeniach nie mogło zabraknąć zapowiedzi nowych partnerstw, w tym rozszerzenia współpracy z Philips Hue. Jasper Vervoort, Starszy Wiceprezes i Dyrektor Generalny w Philips Hue, omówił nowy sposób synchronizacji treści z telewizorów Samsung z oświetleniem Philips Hue za pośrednictwem aplikacji Philips Hue Sync TV, którą można pobierać do telewizorów Samsung ze sklepu z aplikacjami. Jest to pierwsze rozwiązanie umożliwiające synchronizację oświetlenia i treści w telewizorach Samsung bez użycia dodatkowego sprzętu.

 

▲ Shin Baik, Principal Engineer of Security Team, Mobile eXperience Business, shares the latest advancements in security and privacy with Knox Matrix, built on Samsung’s defense-grade security platform, to underscore the company’s commitment to keeping users’ data safe and secure.

 

Ponieważ przez sieć komunikuje się dziś więcej urządzeń niż kiedykolwiek wcześniej, Samsung opisał również szczegółowo, jak innowacje w zakresie bezpieczeństwa i prywatności przyczynią się do budowania ekosystemów połączonych urządzeń. Firma przenosi swoje doświadczenia związane z bezpieczeństwem urządzeń na wyższy poziom dzięki nadchodzącemu rozwiązaniu Samsung Knox Matrix, które wygodnie i bezpiecznie synchronizuje dane uwierzytelniające między urządzeniami, jednocześnie chroniąc poufne informacje wielowarstwowym wzajemnym monitorowaniem z wykorzystaniem prywatnych łańcuchów bloków.

 

▲ Marcus Futterlieb z firmy HARMAN przedstawi odnowione doświadczenia w pojazdach, w tym Ready Care, które czynią jazdę bezpieczniejszą i bardziej komfortową przy użyciu najnowszych technologii.

 

Połączone doświadczenia mogą towarzyszyć także konsumentom podczas dojazdów do pracy. Marcus Futterlieb ze spółki Harman ujawnił plany wprowadzenia z Samsung nowego inteligentnego, spersonalizowanego i wygodnego rozwiązania In-Cabin Experience (ICX) dla samochodu. Centralnym elementem tego projektu jest system Harman Ready Care wykorzystujący algorytm uczenia maszynowego do zbierania i przetwarzania danych z czujników samochodu. System wykrywa senność i rozproszenie uwagi, aby zadziałać odpowiednio w celu zmniejszenia ryzyka i poprawienia samopoczucia kierowcy.

 

Wizja na przyszłość

Samsung zaprezentował również innowacje i technologie nowej generacji wykorzystujące sztuczną inteligencję (AI). Sztuczna inteligencja współpracująca z układami orientacji przestrzennej – jak w odkurzaczu JetBot AI+ – ułatwia życie w domu, dostosowując się do otoczenia.

 

▲ Sebastian Seung, prezes Samsung Research, wyjaśnia przyszłość SmartThings związaną z Spatial AI oraz to, w jaki sposób będzie ona w przyszłości wzbogacać nasze interakcje z technologią.

 

Samsung pokazał także przedpremierowo tryb Relumino, który pojawi się w 2023 r. w wybranych telewizorach Samsung Neo QLED 8K i 4K, aby umożliwić oglądanie treści osobom z wadami wzroku. Tryb Relumino podświetla kontury i poprawia kontrast i kolory, dzięki czemu obraz jest wyraźniejszy i łatwiejszy w odbiorze. Ponadto Samsung zaprezentował nowe okulary Relumino, które zadebiutowały na targach CES 2018 w ramach programu C-Lab, a także aplikację mobilną, która ma sprawić, że wrażenia wizualne będą przyjemniejsze i bardziej spersonalizowane na każdym ekranie.

 

IT RESELLER nr. 348/2021 „Proponujemy niezrównaną wiarygodność – podkreśla w wywiadzie okładkowym Mariusz Ziółkowski, TD SYNNEX

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Newsletter

Social media

Najpopularniejsze

Feardemic rozbudowuje portfolio gier, liczy na poszerzenie grona odbiorców.

Feardemic - spółka-córka Bloober Team i wydawca gier z gatunku horror - poszerza swoje portfolio wydawnicze, aby trafić do większej grupy odbiorców, poinformował CEO...

Warszawski Instytut Bankowości/Związek Banków Polskich: 86% Polaków czuje się bezpiecznie, korzystając...

Liderem w obszarze cyberbezpieczeństwa są banki (54%), wyprzedzając tym samym firmy technologiczne (31%) oraz wojsko i policję (30%), wynika z badania "Postawy Polaków wobec...

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, które ma zajmować się wyłącznie problemami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Planowane są zmiany ustawy o...

Biuro Informacji Kredytowej: Wartość pożyczek od firm pożyczkowych wzrosła o 119,9%...

Firmy pożyczkowe udzieliły w czerwcu finansowania na kwotę 661 mln zł (wzrost o 119,9% r/r), wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). Średnia wartość...

Huawei podczas International Automobile Industry Exhibition w Szanghaju ogłosił rozpoczęcie sprzedaży...

Huawei rusza ze sprzedażą na chińskim rynku pierwszego samochodu z technologią Huawei na pokładzie. Od środy 21 kwietnia, elektryczny samochód SERES SF5 będzie dostępny...

Najnowsze

MWC 2024: Motorola zaprezentowała usługę Smart Connect

Podczas MWC 2024 w Barcelonie Motorola nie prezentuje wprawdzie nowych modeli smartfonów, co nie oznacza, że należąca do Lenovo marka, nie miała niczego do...

Qualcomm zaprezentował Snapdragon X80 5G – flagowy modem 5G z dedykowanym...

Qualcomm ma swój poważny udział w rynku mobilnych modemów 5G. Teraz firma z San Diego zaprezentowała nowy model modemu, Snapdragon X80 5G, oferujący jeszcze...

AB S.A. z nowym partnerem – CyberPower w ofercie wrocławskiego dystrybutora

AB S.A., wiodący dystrybutor rozwiązań IT, ogłasza swoją autoryzację jako dystrybutora marki CyberPower. Ta strategiczna współpraca oznacza poszerzenie oferty firmy o innowacyjne rozwiązania z...

MWC 2024: Lenovo pokazało ThinkBook Transparent Display – laptopa z przezroczystym...

Lenovo zaskakuje branżę technologiczną na MWC 2024. Firma pokazała coś, co na poziomie samej koncepcji jest tyleż zaskakujące, co dyskusyjne: laptopa z przezroczystym ekranem.  Mimo...

MWC 2024: Sztuczna inteligencja zawita do zegarków Amazfit

Zepp Health, firma produkująca smartwatche Amazfit, wprowadza na rynek rewolucyjny system operacyjny dla smartwatchy, Zepp OS 3.5, będący pionierem w dziedzinie urządzeń wearable opartych...