Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

-1357Dni -16Godzin -17Minut -21Sekund

 

 

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Cisco i NVIDIA ogłosiły plany dostarczania rozwiązań bezpiecznej infrastruktury AI dla centrów danych

Mariusz Laurisz
Mariusz Laurisz
Z branżą nowych technologii związany od ponad dwóch dekad. Od czterech lat Redaktor Naczelny oraz Wydawca magazynu IT Reseller Polska.

Powiązane

Cisco i NVIDIA ogłosiły plany dostarczania rozwiązań infrastruktury AI dla centrów danych, które są łatwe we wdrażaniu i zarządzaniu, zapewniając potężną moc obliczeniową, niezbędną organizacjom do osiągania sukcesów w erze sztucznej inteligencji.

 

Silne partnerstwo

Cisco, ze swoją wiedzą w obszarze technologii Ethernet i rozbudowanemu ekosystemowi partnerów, wraz z NVIDIĄ, która opracowała procesor graficzny napędzający boom na sztuczną inteligencję, dzielą wizję i zaangażowanie w pomoc klientom na rzecz transformacji AI z użyciem bezpiecznej infrastruktury opartej na technologii Ethernet.

W ostatnich latach Cisco i NVIDIA zaoferowały szeroką paletę zintegrowanych produktów dla rozwiązań do współpracy Webex i środowisk obliczeniowych centrów danych, aby zapewnić pracownikom działającym w trybie hybrydowym elastyczne środowiska pracy, technologię spotkań ze wsparciem sztucznej inteligencji i infrastrukturę wirtualnych pulpitów. Firmy pogłębiają obecnie partnerstwo w obszarze centrów danych, aby zapewnić klientom korporacyjnym skalowalne i zautomatyzowane zarządzanie klastrami AI, automatyczne wykrywanie i usuwanie problemów, najlepsze w swojej klasie doświadczenia klientów i nie tylko.

 

„AI fundamentalnie zmienia sposób, w jaki żyjemy i pracujemy, a historia dowiodła, że zmiana tej skali będzie wymagała od przedsiębiorstw przemyślenia na nowo i przekształcenia ich architektur” – powiedział Chuck Robbins, prezes i dyrektor generalny Cisco. „Wzmocnienie naszego partnerstwa z NVIDIA uzbroi firmy w technologię i wiedzę, której potrzebują do budowy, wdrażania, zarządzania i zabezpieczania rozwiązań AI na dużą skalę”.

 

„Firmy na całym świecie ścigają się, aby przekształcić swoje przedsiębiorstwa za pomocą generatywnej sztucznej inteligencji” – powiedział Jensen Huang, założyciel i dyrektor generalny NVIDIA. „Dzięki naszej ścisłej współpracy z Cisco przedsiębiorstwa mogą łatwiej niż kiedykolwiek pozyskać infrastrukturę potrzebną im do korzystania ze sztucznej inteligencji, najpotężniejszej siły technologicznej naszych czasów”.

 

 

Zintegrowane rozwiązania Cisco i NVIDIA dla centrów danych dostępne od dziś

  • Najnowsze procesory graficzne NVIDIA Tensor Core są dostępne w serwerach UCS rack i serwerach kasetowych Cisco generacji M7, w tym w seriach Cisco UCS X-Series i X-Series Direct. Zapewnią optymalną wydajność w obciążeniach związanych z AI i przetwarzaniem dużej ilości danych w centrach danych i na brzegu sieci.
  • Platforma NVIDIA AI Enterprise, która zawiera środowiska oprogramowania, wstępnie wyszkolone modele i narzędzia programistyczne do produkcyjnego uruchamiania i wsparcia bezpieczniejszej i stabilniejszej sztucznej inteligencji, są już dostępne w globalnym cenniku Cisco.
  • Architektury referencyjne zwalidowane wspólnie w ramach Cisco Validated Designs (CVD) upraszczają wdrażanie klastrów AI i zarządzanie nimi w dowolnej skali w szerokich zastosowaniach, obejmujących środowiska wirtualne i skonteneryzowane, z opcjami konwergencji i hiperkonwergencji. CVD dla rozwiązań FlexPod i FlashStack do wnioskowania GenAI z użyciem NVIDIA AI Software Platform for Enterprise zostaną udostępnione w tym miesiącu.
  • Wsparcie dla Cisco Networking Cloud: Cisco uprościło zarządzanie infrastrukturą AI i operacje poprzez zarządzanie zarówno lokalnie, jak i w chmurze za pomocą narzędzi Cisco Nexus Dashboard i Cisco Intersight.
  • Monitorowanie doświadczeń cyfrowych: biorąc pod uwagę, że obciążenia AI i dane są dziś rozsiane w chmurach publicznych, infrastrukturze lokalnej i licznych centrach danych, platforma Cisco ThousandEyes dostarczy narzędzia monitorowania cyfrowych doświadczeń, zawierające m.in. mechanizmy automatycznego rozwiązywania problemów.
  • Rozwiązanie Cisco Observability Platform korzysta z możliwości sztucznej inteligencji do osadzania danych telemetrycznych w kontekście i korelowania ich w czasie rzeczywistym w różnych domenach, dzięki czemu organizacje mają lepszą widoczność i mogą lepiej realizować działania mające na celu poprawę doświadczeń cyfrowych.
  • Partnerzy ograniczający ryzyko: w miarę, jak organizacje będą planować skuteczne wdrożenia sztucznej inteligencji i automatyzacji, będą zwracać się w stronę globalnego ekosystemu partnerów Cisco w poszukiwaniu doradztwa i wsparcia.

 

„Budowanie środowisk obliczeniowych opartych na sztucznej inteligencji może być dla organizacji trudnym zadaniem i podkreśla potrzebę prostej, elastycznej infrastruktury centrum danych, która zapewnia zoptymalizowaną wydajność” – powiedział Vladimir Ester, dyrektor ds. technologii i współzałożyciel ClusterPower. „Cisco i NVIDIA łączą innowacje, aby pomóc przedsiębiorstwom zaspokoić zapotrzebowanie na większą moc obliczeniową w centrach danych i ułatwić transformację w kierunku sztucznej inteligencji za sprawą bezpiecznej i obserwowalnej infrastruktury”.

 

„W World Wide Technology jesteśmy podekscytowani widząc, jak NVIDIA i Cisco łączą zasoby w celu wprowadzenia na rynek sprawdzonych rozwiązań AI opartych na technologii Ethernet. Ethernet ma najszerszą skalę wśród naszych klientów, a to partnerstwo i wynikające z niego oferty przyspieszą naszą zdolność do dostarczania rozwiązań AI naszym klientom. Zarówno Cisco, jak i NVIDIA stanowią już znaczącą część laboratorium AI Proving Ground, w którym pomagamy klientom wybrać i operacjonalizować architektury AI, aby mogli szybciej przekształcać swoje dane w spostrzeżenia i działania” – powiedział Neil Anderson, VP, Cloud & Infrastructure Solutions w WWT.

 

„Przedsiębiorstwa, które chcą przekształcić swój biznes za pomocą sztucznej inteligencji, muszą zrozumieć wyjątkowe wymagania, jakie obciążenia AI nakładają na infrastrukturę centrów danych” – powiedział Vijay Bhagavath, wiceprezes działu Cloud & Data Center Networks w IDC Research. „Partnerstwo Cisco i NVIDIA łączy dwie zaufane marki posiadające uzupełniające się technologie, aby umożliwić klientom wykorzystanie pełnego potencjału sztucznej inteligencji dzięki szerokiej gamie infrastruktury opartej na technologii Ethernet, zoptymalizowanej pod kątem wydajności.”

 

AMD zwiększa udziały w rynku oraz prezentuje nową rodzinę procesorów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Newsletter

Social media

Najpopularniejsze

Feardemic rozbudowuje portfolio gier, liczy na poszerzenie grona odbiorców.

Feardemic - spółka-córka Bloober Team i wydawca gier z gatunku horror - poszerza swoje portfolio wydawnicze, aby trafić do większej grupy odbiorców, poinformował CEO...

Warszawski Instytut Bankowości/Związek Banków Polskich: 86% Polaków czuje się bezpiecznie, korzystając...

Liderem w obszarze cyberbezpieczeństwa są banki (54%), wyprzedzając tym samym firmy technologiczne (31%) oraz wojsko i policję (30%), wynika z badania "Postawy Polaków wobec...

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, które ma zajmować się wyłącznie problemami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Planowane są zmiany ustawy o...

Biuro Informacji Kredytowej: Wartość pożyczek od firm pożyczkowych wzrosła o 119,9%...

Firmy pożyczkowe udzieliły w czerwcu finansowania na kwotę 661 mln zł (wzrost o 119,9% r/r), wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). Średnia wartość...

Huawei podczas International Automobile Industry Exhibition w Szanghaju ogłosił rozpoczęcie sprzedaży...

Huawei rusza ze sprzedażą na chińskim rynku pierwszego samochodu z technologią Huawei na pokładzie. Od środy 21 kwietnia, elektryczny samochód SERES SF5 będzie dostępny...

Najnowsze

Poważna luka bezpieczeństwa w procesorach Apple

Badacze z kilku amerykańskich uczelni (m.in. University of Texas w Austin i University of California, Berkeley) odkryli poważną lukę w zabezpieczeniach chipów Apple M1...

Cisco i Microsoft transmitują dane z prędkością 800 Gb/s za...

Cisco ogłosiło sukces, jakim jest przesył danych z prędkością 800 Gb/s transatlantyckim kablem komunikacyjnym Amitié, który biegnie przez 6 234 km - z Bostonu...

Snowflake współpracuje z NVIDIA, aby dostarczyć klientom kompleksową platformę AI

Snowflake, firma oferująca Chmurę Danych, ogłosiła na konferencji NVIDIA GTC rozszerzoną współpracę z firmą NVIDIA. Jej efektem będzie wzmocnienie pozycji klientów korporacyjnych dzięki platformie...

Bank BNP Paribas rozpoczął wdrażanie Oracle Fusion ERP Cloud, pierwszym na...

Bank BNP Paribas rozpoczął wdrażanie Oracle Fusion ERP Cloud. Będzie to pierwszy w sektorze bankowym system Enterprise Resource Planning (ERP) działający całkowicie w chmurze....

OVHcloud poszerza portfolio chmury publicznej o usługę Managed Rancher Service inicjując...

Grupa OVHcloud, europejski lider w dziedzinie chmury, podczas konferencji KubeCon Europe 2024 ogłosiła wprowadzenie nowych usług do rosnącej oferty chmury publicznej, liczącej ponad 40...