Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

-1357Dni -16Godzin -36Minut -38Sekund

 

 

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Cisco ogłosiło nową strategię pomocy dla dostawców usług komunikacyjnych i firm działających w branży internetowej w sprawniejszym łączeniu, zabezpieczaniu i automatyzacji sieci – wszędzie, niezależnie od ograniczeń geograficznych.

Mariusz Laurisz
Mariusz Laurisz
Z branżą nowych technologii związany od ponad dwóch dekad. Od czterech lat Redaktor Naczelny oraz Wydawca magazynu IT Reseller Polska.

Powiązane

Cisco ogłosiło nową strategię pomocy dla dostawców usług komunikacyjnych i firm działających w branży internetowej na całym świecie w sprawniejszym łączeniu, zabezpieczaniu i automatyzacji sieci. Celem jest zapewnienie szybszego i bardziej dostępnego Internetu dla wszystkich – wszędzie, niezależnie od ograniczeń geograficznych.

 

Podczas pandemii ludzie, firmy, rządy i społeczności na całym świecie zaczęły bardziej niż kiedykolwiek wcześniej polegać na mocy połączeń w Sieci. Internet zmienił się z niezbędnego narzędzia w krytyczną siłę napędową dla wszystkich użytkowników, łączącą ich z informacjami i ze sobą nawzajem. Skala wykorzystania wideokonferencji poszybowała w górę, ponieważ ludzie zostali zmuszeni do pracy w domu i w modelu hybrydowym oraz do nauki online. Usługi zdalnej opieki zdrowotnej, streaming wideo, gry online i inne aktywności wykorzystujące Sieć, sprawiły, że ruch w Internecie w wielu regionach świata wzrósł o 25-45 procent.

 

Cisco przewiduje, że jest to nadal jedynie namiastka natężenia ruchu, które zobaczymy w erze 5G, z niemal 30 miliardami połączonych urządzeń oczekiwanych na rynku już w 2023 roku. Architektura Internetu wymaga ciągłego rozwoju, aby wspierać światowe ambicje wzrostu. Ponad trzy miliardy ludzi wciąż nie ma dostępu do Internetu. W związku z tym nadal pogłębia się przepaść cyfrowa, w której wiele osób nie ma dostępu do ważnych informacji, nauki i możliwości wynikających z cyfryzacji oraz rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Potrzeba zmiany sposobu budowania sieci ma więc decydujące znaczenie.

 

„Przez pięć ostatnich lat Cisco prowadziło badania i inwestowało w portfolio innowacji związanych z rozwojem Sieci, koncentrując się na tym, jak pomóc naszym klientom w dostarczaniu najlepszego Internetu, przy jednoczesnej możliwości zwiększania przychodów, zmniejszania kosztów i ograniczania ryzyka” – powiedział Jonathan Davidson, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Mass Scale Infrastructure Group w Cisco.

 

Zmiana ekonomiki Internetu

Rozbudowa Sieci w celu jej usprawniania i rozszerzenia zasięgu Internetu na kolejne obszary jest dla operatorów ciągłym procesem pełnym wyzwań. Chcąc pomóc stawić im czoła, Cisco zaprojektowało Converged SDN Transport, innowacyjny plan, który ma pomóc dostawcom usług w połączeniu wielu sieci we wspólną, oszczędną i bezpieczną infrastrukturę o ogromnej skali.

 

Już teraz Cisco pomaga w dalszym upraszczaniu konstrukcji Internetu, wprowadzając rozwiązanie Routed Optical Networking, którego celem jest połączenie sieci IP i optycznych. Dzięki rozwiązaniom optycznym Acacia, Segment Routing i Ethernet VPN oraz nowym możliwościom Cisco Crosswork Cloud, operatorzy mogą budować wydajne, łatwe w obsłudze sieci zdolne do zarządzania ruchem oczekiwanym w erze 5G.

 

Innowacje kształtujące Internet przyszłości

Cisco współpracuje z wiodącymi dostawcami usług komunikacyjnych i firmami tworzącymi technologię, w tym Airtel, Altibox, Eolo, Facebook, Google Cloud, Rakuten Mobile, SFR, Telenor, Telia Carrier, Telstra, Websprix. Celem tej współpracy jest zaprojektowanie elementów składowych „Internetu przyszłości”, które zapewnią większą niż kiedykolwiek wcześniej wydajność, sprawność i oszczędności.

 

Cisco Silicon One

Wprowadzając w 2019 r. Silicon One™, Cisco zaoferowało klientom ujednoliconą, programowalną, sieciową architekturę krzemową zaprojektowaną w celu zwiększenia wydajności operacyjnej oraz zapewnienia szybkości i przepustowości na potrzeby ery 5G. W ciągu zaledwie 15 miesięcy firma rozszerzyła platformę Cisco Silicon One z rozwiązania do routingu na takie, które zajmuje się również rynkiem przełączników na skalę operatorską, oferując dziesięć układów sieciowych (urządzeń) o przepustowości od 3,2 Tb/s do 25,6 Tb/s. W ten sposób powstał najwydajniejszy programowalny krzem do routingu i switchingu na rynku.

 

Zarządzanie abonentami

Cisco wprowadza nową bramę Cisco Cloud Native Broadband Network Gateway dla klientów telekomunikacyjnych (przewodowych), dołączając ją do rodziny istniejących routerów Cisco Cloud Native Broadband Router dla sieci kablowych i komórkowych. Otwiera ona drogę do konwergencji z ujednoliconym rozwiązaniem do zarządzania abonentami, przynosząc dalsze uproszczenia i podnosząc wydajność, jednocześnie umożliwiając dostawcom oferowanie usług niezależnie od tego, gdzie ludzie z nich korzystają.

 

Zwiększanie wydajności sieci dostępowych, agregacyjnych, brzegowych i rdzeniowych:

  • Najnowsza rodzina routerów Cisco 8000 jest obecnie wyposażona w układy z serii Cisco Silicon One Q200 oferujące łączną przepustowość do 14,4 Tbps, co umożliwia stosowanie przełączników o przepustowości 32 i 64 x 100G.
  • Cisco wprowadza nowe wydajne karty liniowe i obudowy dla routerów Cisco Aggregated Service Router (ASR) serii 9000 oraz routerów Network Convergence System (NCS) serii 500 i 5500, zapewniające większą pojemność przy jednoczesnej oszczędności kapitału i kosztów operacyjnych.

 

Cisco Crosswork Cloud

Crosswork Cloud dostarcza nową aplikację o nazwie Traffic Analysis, oferującą kompleksowy wgląd w sieć punktów połączeń. Dzięki tej wiedzy, Traffic Analysis dostarcza rekomendacje do optymalizacji ruchu na brzegu sieci, aby zapobiec negatywnemu wpływowi na doświadczenie klienta.

 

Cisco Business Critical Services

Komórka Cisco Business Critical Services pomaga klientom w płynnym przejściu na rozwiązania Cisco Routed Optical Networking i Cloud Native Broadband. Dzięki doradztwu w zakresie projektowania architektury sieci i planowania, usługi Business Critical Services pomagają przyspieszyć migrację i ograniczyć ryzyko. Nowe opcje w ramach usług Specialized Expertise Scrum Services i Expert-as-a-Service oferują klientom dostęp do danych analitycznych i zapewniają jeszcze większą elastyczność w wyborze zestawów umiejętności, które pomogą im w przejściu na nowe rozwiązania.

IBM zapowiedziało ogólną dostępność pierwszej w branży platformy chmurowej dla sektora usług finansowych, IBM Cloud for Financial Services, gotowej do sprostania wszystkim regulacjom tego rynku. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Newsletter

Social media

Najpopularniejsze

Feardemic rozbudowuje portfolio gier, liczy na poszerzenie grona odbiorców.

Feardemic - spółka-córka Bloober Team i wydawca gier z gatunku horror - poszerza swoje portfolio wydawnicze, aby trafić do większej grupy odbiorców, poinformował CEO...

Warszawski Instytut Bankowości/Związek Banków Polskich: 86% Polaków czuje się bezpiecznie, korzystając...

Liderem w obszarze cyberbezpieczeństwa są banki (54%), wyprzedzając tym samym firmy technologiczne (31%) oraz wojsko i policję (30%), wynika z badania "Postawy Polaków wobec...

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, które ma zajmować się wyłącznie problemami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Planowane są zmiany ustawy o...

Biuro Informacji Kredytowej: Wartość pożyczek od firm pożyczkowych wzrosła o 119,9%...

Firmy pożyczkowe udzieliły w czerwcu finansowania na kwotę 661 mln zł (wzrost o 119,9% r/r), wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). Średnia wartość...

Huawei podczas International Automobile Industry Exhibition w Szanghaju ogłosił rozpoczęcie sprzedaży...

Huawei rusza ze sprzedażą na chińskim rynku pierwszego samochodu z technologią Huawei na pokładzie. Od środy 21 kwietnia, elektryczny samochód SERES SF5 będzie dostępny...

Najnowsze

Poważna luka bezpieczeństwa w procesorach Apple

Badacze z kilku amerykańskich uczelni (m.in. University of Texas w Austin i University of California, Berkeley) odkryli poważną lukę w zabezpieczeniach chipów Apple M1...

Cisco i Microsoft transmitują dane z prędkością 800 Gb/s za...

Cisco ogłosiło sukces, jakim jest przesył danych z prędkością 800 Gb/s transatlantyckim kablem komunikacyjnym Amitié, który biegnie przez 6 234 km - z Bostonu...

Snowflake współpracuje z NVIDIA, aby dostarczyć klientom kompleksową platformę AI

Snowflake, firma oferująca Chmurę Danych, ogłosiła na konferencji NVIDIA GTC rozszerzoną współpracę z firmą NVIDIA. Jej efektem będzie wzmocnienie pozycji klientów korporacyjnych dzięki platformie...

Bank BNP Paribas rozpoczął wdrażanie Oracle Fusion ERP Cloud, pierwszym na...

Bank BNP Paribas rozpoczął wdrażanie Oracle Fusion ERP Cloud. Będzie to pierwszy w sektorze bankowym system Enterprise Resource Planning (ERP) działający całkowicie w chmurze....

OVHcloud poszerza portfolio chmury publicznej o usługę Managed Rancher Service inicjując...

Grupa OVHcloud, europejski lider w dziedzinie chmury, podczas konferencji KubeCon Europe 2024 ogłosiła wprowadzenie nowych usług do rosnącej oferty chmury publicznej, liczącej ponad 40...