Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

-1254Dni -6Godzin -2Minut -11Sekund

 

 

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Cisco w ciągu najbliższych trzech lat przeszkoli w zakresie cyberbezpieczeństwa ćwierć miliona Europejczyków

Mariusz Laurisz
Mariusz Laurisz
Z branżą nowych technologii związany od ponad dwóch dekad. Od czterech lat Redaktor Naczelny oraz Wydawca magazynu IT Reseller Polska.

Powiązane

Cisco ogłosiło nowy cel, którego realizacja pomoże w rozwoju społeczeństwa informacyjnego – przeszkolenie ćwierci miliona obywateli Unii Europejskiej w zakresie cyberbezpieczeństwa w ciągu najbliższych trzech lat. Priorytet ten został obrany z okazji Europejskiego Roku Umiejętności i będzie realizowany przez Cisco Networking Academy.

Dyrektor generalny i prezes Cisco, Chuck Robbins, spotkał się z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej, Margaritisem Schinasem. Rozmawiali o krajobrazie zagrożeń cybernetycznych, a także o możliwościach i wyzwaniach, jakie stoją przed Europą w zakresie umiejętności cyfrowych.

 

„Mając na uwadze nasz cel, jakim jest przeszkolenie 250 000 osób w zakresie umiejętności związanych z cyberbezpieczeństwem w całej Unii Europejskiej w ciągu najbliższych trzech lat, cieszymy się, że możemy aktywnie wspierać wysiłki Komisji Europejskiej na rzecz rozwoju umiejętności cyfrowych u jak największej części społeczeństwa” – skomentował Chuck Robbins, Dyrektor Generalny i Prezes Cisco.

 

W miarę jak Europa dokonuje transformacji ekologicznej i cyfrowej, realizując polityki w ramach obszaru „Cyfrowa dekada Europy: cele cyfrowe na 2030 r.”, cyberbezpieczeństwo staje się coraz ważniejsze – od podstawowych zdolności cybernetycznych, aż po profesjonalne certyfikaty. Cisco Networking Academy wykorzystuje unikalny ekosystem instytucji i instruktorów w całej Europie i poza jej granicami, aby wypełnić lukę kompetencyjną, czyniąc przestrzeń cyfrową bardziej dostępną i bezpieczną.

Działania Cisco mają na celu podnoszenie i zmianę kwalifikacji i budowanie odporności społeczeństw, w których każdy może skorzystać ze wszystkich dostępnych narzędzi cyfrowych w sposób bezpieczny.

 

Cisco Networking Academy

Cisco Networking Academy to jeden z najdłużej działających na świecie programów typu “skills-to-jobs”, oferujący wysokiej jakości edukację technologiczną i cyfrową w ramach partnerstw publiczno-prywatnych.

We współpracy z instytucjami edukacyjnymi, organami rządowymi i organizacjami pozarządowymi na całym świecie, Cisco Networking Academy zapewnia program nauczania i narzędzia skoncentrowane na technologiach informacyjnych i komunikacyjnych kształtujących przyszłość. Wśród nich znajdują się cyberbezpieczeństwo, sieci komputerowe, narzędzia do współpracy czy Internet rzeczy (IoT). Kursy są zaprojektowane tak, aby wyposażyć uczniów w umiejętności wymagane przez rynek, wykorzystując gamifikację, oceny i rozwiązywanie problemów.

Kursy dostosowane są do zróżnicowanych poziomów zaawansowania uczniów. Przygotowują one do uzyskania powszechnie uznawanych certyfikatów potwierdzających najbardziej pożądane umiejętności w sektorze IT. W ciągu ostatnich lat 94% studentów badanych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, którzy wzięli udział w kursach umożliwiających uzyskanie certyfikatów Cisco, znalazło pracę lub zapewniło sobie możliwość dalszego kształcenia.

Nowa platforma Cisco Networking Academy “Skills For All” zapewnia najlepsze w swojej klasie treści dostępne dla jak największej liczby uczących się. Pozwala na rozwijanie umiejętności w dowolnym miejscu i czasie, niezależnie od tego, czy celem jest nabycie podstawowej wiedzy, czy też osiągnięcie pełnej gotowości do pracy w zawodzie.

 

Start IT – Cisco4Ukraine

W Polsce w ramach Cisco Networking Academy działa m.in. program Start IT – Cisco4Ukraine zainaugurowany w lutym 2023 we współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania (WSIiZ) w Rzeszowie. Program ma na celu przeszkolenie 10 000 osób w ciągu najbliższych 2 lat. Został on stworzony z myślą o ukraińskich uchodźcach, którzy chcą budować umiejętności cyfrowe, przekwalifikować się lub podnieść kwalifikacje.

Kursy w ramach programu Start IT – Cisco4Ukraine obejmują dwa obszary: Cyberbezpieczeństwo i Programowanie, a niebawem dołączą do nich kolejne: Analiza Danych i Sieci Komputerowe. Kursy prowadzone są w języku ukraińskim.

Start IT wspiera program Cisco Country Digital Acceleration (CDA) w Polsce. CDA to długoterminowe partnerstwo strategiczne z władzami krajowymi i regionalnymi, kluczowymi sektorami gospodarki i środowiskiem akademickim, które pomaga przyspieszyć krajowy program cyfryzacji i otworzyć nowe możliwości dla kraju, jego firm i obywateli. Cisco CDA działa w ponad 40 krajach na całym świecie, a od niedawna także w Polsce.

 

„Nasz program CDA w Polsce opiera się na 3 kluczowych filarach: wzmacnianiu krajowego bezpieczeństwa cybernetycznego, transformacji cyfrowej kluczowych branż oraz rozwijaniu umiejętności cyfrowych. Jesteśmy głęboko przekonani, że uruchomienie programu Start IT, oprócz istniejących inicjatyw realizowanych przez Cisco Networking Academy, pomoże stworzyć pulę talentów z odpowiednimi umiejętnościami cyfrowymi potrzebnymi do transformacji cyfrowej” – powiedział Guy Diedrich, SVP i Global Innovation Officer w Cisco.

 

Inne przykłady partnerstw Cisco Networking Academy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa w Europie

  • Cisco Networking Academy współpracuje z REDI School w Niemczech, aby certyfikować migrantki i uchodźczynie za pomocą ścieżek edukacyjnych Networking Academy. Kobiety, które uzyskały certyfikaty, mają dostęp do ofert pracy w Cisco i w ekosystemie partnerskim firmy. Rozwiązanie to zostało z powodzeniem zastosowane podczas kryzysu migracyjnego w 2015 roku oraz podczas trwającej wojny w Ukrainie.
  • W Grecji, program we współpracy z Scientific College of Greece i KEDE (Federacja Gmin Greckich), ma na celu zapewnienie 200 kandydatom z 8 gmin możliwości bezpłatnego udziału w pełnej ścieżce certyfikacji w zakresie cyberbezpieczeństwa.
  • We Włoszech, dzięki współpracy z władzami Turynu, Cisco Networking Academy zapewniła pracownikom miejskim podstawowe szkolenie z zakresu cyberbezpieczeństwa w ramach kursu Introduction to Cybersecurity, wzmacniając cybergotowość lokalnej administracji.

 

Co 4 firma chce zatrudniać nowych pracowników, ale co 5 myśli o zwolnieniach, wynika z raportu „Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Newsletter

Social media

Najpopularniejsze

Feardemic rozbudowuje portfolio gier, liczy na poszerzenie grona odbiorców.

Feardemic - spółka-córka Bloober Team i wydawca gier z gatunku horror - poszerza swoje portfolio wydawnicze, aby trafić do większej grupy odbiorców, poinformował CEO...

Warszawski Instytut Bankowości/Związek Banków Polskich: 86% Polaków czuje się bezpiecznie, korzystając...

Liderem w obszarze cyberbezpieczeństwa są banki (54%), wyprzedzając tym samym firmy technologiczne (31%) oraz wojsko i policję (30%), wynika z badania "Postawy Polaków wobec...

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, które ma zajmować się wyłącznie problemami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Planowane są zmiany ustawy o...

Biuro Informacji Kredytowej: Wartość pożyczek od firm pożyczkowych wzrosła o 119,9%...

Firmy pożyczkowe udzieliły w czerwcu finansowania na kwotę 661 mln zł (wzrost o 119,9% r/r), wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). Średnia wartość...

Huawei podczas International Automobile Industry Exhibition w Szanghaju ogłosił rozpoczęcie sprzedaży...

Huawei rusza ze sprzedażą na chińskim rynku pierwszego samochodu z technologią Huawei na pokładzie. Od środy 21 kwietnia, elektryczny samochód SERES SF5 będzie dostępny...

Najnowsze

MWC 2024: Motorola zaprezentowała usługę Smart Connect

Podczas MWC 2024 w Barcelonie Motorola nie prezentuje wprawdzie nowych modeli smartfonów, co nie oznacza, że należąca do Lenovo marka, nie miała niczego do...

Qualcomm zaprezentował Snapdragon X80 5G – flagowy modem 5G z dedykowanym...

Qualcomm ma swój poważny udział w rynku mobilnych modemów 5G. Teraz firma z San Diego zaprezentowała nowy model modemu, Snapdragon X80 5G, oferujący jeszcze...

AB S.A. z nowym partnerem – CyberPower w ofercie wrocławskiego dystrybutora

AB S.A., wiodący dystrybutor rozwiązań IT, ogłasza swoją autoryzację jako dystrybutora marki CyberPower. Ta strategiczna współpraca oznacza poszerzenie oferty firmy o innowacyjne rozwiązania z...

MWC 2024: Lenovo pokazało ThinkBook Transparent Display – laptopa z przezroczystym...

Lenovo zaskakuje branżę technologiczną na MWC 2024. Firma pokazała coś, co na poziomie samej koncepcji jest tyleż zaskakujące, co dyskusyjne: laptopa z przezroczystym ekranem.  Mimo...

MWC 2024: Sztuczna inteligencja zawita do zegarków Amazfit

Zepp Health, firma produkująca smartwatche Amazfit, wprowadza na rynek rewolucyjny system operacyjny dla smartwatchy, Zepp OS 3.5, będący pionierem w dziedzinie urządzeń wearable opartych...