CMR Surgical – globalna firma z branży robotyki chirurgicznej – ogłosiła dziś wprowadzenie na polski rynek zrobotyzowanego systemu chirurgicznego Versius®. System będzie wykorzystywany w Centrum Medycznym Salve Medica w Łodzi. W Salve Medica system Versius jest wykorzystywany do zabiegów z zakresu urologii, ale w planach jest rozszerzenie jego zastosowań na chirurgię ogólną i ginekologię w ramach programu robotyki wielospecjalistycznej. Szpital Salve Medica został również pierwszym ośrodkiem referencyjnym CMR dla systemu Versius w Polsce.
Polski rynek robotyki chirurgicznej rozwija się bardzo szybko. Szacuje się, że do 2026 r. osiągnie on wartość prawie 680 mln zł. Biorąc pod uwagę stopień rozwoju rynku, sposób finansowania opieki zdrowotnej oraz warunki makroekonomiczne, można spodziewać się, że do końca 2026 roku w Polsce zostanie zainstalowanych w sumie około 50 zrobotyzowanych systemów chirurgicznych.
Wprowadzenie systemu Versius na polski rynek jest dla CMR niezwykle istotnym krokiem w budowaniu obecności w całym regionie, jako że Polska pełnić będzie rolę huba rozwojowego CMR w Europie Środkowo-Wschodniej. Jako ośrodek referencyjny dla systemu Versius, Salve Medica będzie organizował prezentacje jego możliwości dla chirurgów z całego regionu. Szpital będzie również prowadził programy szkoleniowe dla zespołów chirurgicznych z Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które zakupią zrobotyzowany system chirurgiczny Versius.
„Cieszymy się, że udało nam się wprowadzić system Versius do takiego szpitala jak Salve Medica, który ma duże doświadczenie w zakresie chirurgii robotycznej. Obecność CMR w Polsce jest integralnym elementem naszej dalszej ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej. Niezwykle mnie cieszy, że pacjenci i chirurdzy Salve Medica mogą korzystać z możliwości systemu Versius”. – powiedział Per Vegard Nerseth, prezes zarządu CMR Surgical.
„Jestem dumna, że jako pierwszy ośrodek w Polsce zaczęliśmy przeprowadzać operacje z użyciem systemu Versius i zostaliśmy pierwszym ośrodkiem referencyjnym, w którym będą szkolić się chirurdzy z całej Europy Środkowo-Wschodniej. Na naszych oczach rozgrywa się przyszłość medycyny. Dziś lekarze Salve Medica otrzymali narzędzia na miarę XXI wieku. Rozwiązania technologiczne tego typu poprawiają precyzję i dokładność pracy naszych chirurgów. Dla pacjentów oznacza to krótszy pobyt w szpitalu i szybszy powrót do zdrowia. To dla nas wielkie wyróżnienie”. – powiedział Ewelina Barylska, dyrektor szpitala Salve Medica.
„Versius pozwala nam zrobić kolejny krok i wprowadzić naszych pacjentów w przyszłość chirurgii. Cieszę się, że wkraczamy na kolejny poziom chirurgii robotycznej i że Salve Medica jest pierwszym ośrodkiem w Polsce, który wprowadził tę technologię u siebie. Niewielkie rozmiary i modułowość ramion systemu zapewniły nam swobodę w zakresie rozmieszczania portów do operacji, dzięki czemu możemy wykonywać więcej małoinwazyjnych zabiegów urologicznych przy użyciu tego urządzenia. Jesteśmy podekscytowani, że z zalet chirurgii robotycznej może dzięki nam korzystać coraz więcej pacjentów”. – powiedział Dr Mateusz Jobczyk, Urolog, Centrum Medyczne Salve Medica.
W Salve Medica system Versius jest obecnie wykorzystywany do wykonywania szeregu zabiegów urologicznych, w tym takich jak radykalna prostatektomia.
Wprowadzenie systemu Versius do Polski jest kolejnym krokiem w rozwoju CMR na rynkach europejskich, Bliskim Wschodzie, w Indiach i Australii, gdzie system Versius jest wykorzystywany do wykonywania zabiegów chirurgicznych w ramach wielu specjalności, w tym ginekologii, chirurgii kolorektalnej, torakochirurgii, chirurgii ogólnej i urologii. Wyłącznym partnerem dystrybucyjnym CMR, który będzie wspierał firmę w zaspokajaniu rosnącego popytu na system Versius w Polsce, jest Medico System.
Licytuj naszą aukcję dla WOŚP – Zaproszenie do udziału w programie “IT Reseller TV – Liderzy Branży”