Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

-800Dni -21Godzin -14Minut -48Sekund

 

 

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

GSMA świętuje kolejną edycję MWC 2022 na żywo w Barcelonie i przedstawia wydarzenie w liczbach.

Mariusz Laurisz
Mariusz Laurisz
Z branżą nowych technologii związany od ponad dwóch dekad. Od czterech lat Redaktor Naczelny oraz Wydawca magazynu IT Reseller Polska.

Powiązane

GSMA świętuje kolejną edycję MWC 2022 na żywo w Barcelonie. Największe i najbardziej wpływowe wydarzenie związane z łącznością na świecie gościło ponad 61 000 uczestników zebrało się osobiście z całego świata, aby omówić konwergencję urządzeń mobilnych, potencjał metaverse i transformację branż wertykalnych.

Z całą pewnością było to centrum dyskusji i debaty, miejsce, w którym liderzy mobilnego ekosystemu kontynuowali kreślenie przyszłości, aby osiągnąć pełny potencjał technologii.

 

“Nic nie przebije MWC osobiście i ekscytujące było zebranie naszej społeczności – która jest tak pasjonatem łączności – z powrotem razem, aby omówić możliwości, które przed nami stoją.” podkreślił John Hoffman, CEO GSMA Ltd. “W imieniu GSMA chciałbym podziękować wszystkim naszym uczestnikom, wystawcom, sponsorom i partnerom, którzy połączyli siły, aby MWC22 było tak produktywne, bezpieczne i udane. Pragnę również podziękować Radzie Miasta Barcelona, Generalitat de Catalunya, Ministerstwu Gospodarki i Transformacji Cyfrowej, Fira de Barcelona, Tourism de Barcelona (imprezy w mieście-gospodarzu), L’Hospitalet de Llobregat, Mobile World Capital oraz mieszkańcom Katalonii i Hiszpanii. Twoje wsparcie jest niezachwiane, a Twoja kreatywność, gościnność i wytrwałość nieustannie nas inspirują.”

 

Uwolniona łączność

W ciągu czterech dni ponad 1 900 firm dołączyło do MWC22 Barcelona, aby zaprezentować rolę technologii mobilnej w uwalnianiu łączności, badając 5G Connect sponsorowane przez Salesforce, Advancing AIInternet of EverythingCloudNet by Kyndryl, FinTech i Tech Horizon. Przywództwo myślowe przedsiębiorców, ministrów rządu i niezwykłych ludzi przesuwających granice naszej wyobraźni przemawiało z etapów całego wydarzenia. Od tradycyjnych branż po nagradzanych filmowców, prelegenci rzucali wyzwanie i inspirowali uczestników do zastanowienia się nad nowymi sposobami wykorzystania technologii.

 

 

 

Współpraca pionowa, innowacje startupowe i wiele więcej na MWC22

Również w tym roku program ministerialny na MWC był centrum globalnej debaty na temat polityki cyfrowej. Z ponad 160 delegacjami z krajów i instytucji międzynarodowych na całym świecie, decydenci, organy regulacyjne, liderzy branży i międzynarodowa społeczność rozwojowa wymienili się doświadczeniami i poglądami na temat budowania polityki dla cyfrowego świata, maksymalizacji potencjału 5G, wypełniania luki cyfrowej i osiągania globalnych celów klimatycznych. Ponieważ świat staje się coraz bardziej cyfrowy, panowała powszechna zgoda co do tego, że potrzebujemy większej współpracy i współpracy między wszystkimi zainteresowanymi stronami, aby rozszerzyć integrację cyfrową dla wszystkich. W tym roku przywódcy tacy jak Jessica Rosenworcel, przewodnicząca amerykańskiej FCC i minister Paula Ingabire z Rwandy, nie tylko przyczynili się do rozmowy w programie ministerialnym, ale także wnieśli swoje priorytety polityczne na scenę MWC.

Zupełnie nowy w tegorocznej edycji, Industry City, dostarczony wspólnie z Partnerem Wiedzy Accenture, zaprezentował demonstracje z sektorów FinTech, Manufacturing i Automotive. Dzięki gwarowi aktywności Industry City było obowiązkową przestrzenią na imprezie. Odwiedzający mieli okazję doświadczyć szeregu szczytów obejmujących robotykę i tematy związane z inteligentną mobilnością poprzez interaktywne wycieczki metaverse i demonstracje od partnerów i programu GSMA Foundry.

Skoncentruj się na lokalnej społeczności startupów przedsiębiorczych, która powróciła z programem 4YFN (Four Years from Now) – wspieranym przez platynowego sponsora BStartup Banco Sabadell – który powitał ponad 500 międzynarodowych startupów i ponad 300 prelegentów, aby podzielić się spostrzeżeniami na temat tego, jak rozwijać ekosystem. Rywalizując o ponad 24 miliardy euro inwestycji, 200 startupów zwróciło się do wiodących funduszy, VC i CVC podczas wydarzenia.

 

 

 

MWC22 w liczbach

  • Ponad 61 000 wyjątkowych osób wzięło udział osobiście
  • Około 500 000 unikalnych wirtualnych i codziennych widzów na MWC22 i platformach partnerskich
  • Reprezentacja z prawie 200 krajów i terytoriów
  • Ponad 1 900 wystawców, sponsorów i partnerów
  • Ponad 1000 prelegentów, 97% osobiście i 36% kobiet
  • Ponad 50% uczestników to dyrektorzy i dyrektorzy wyższego szczebla, 20% to dyrektorzy generalni i założyciele, 25% to kobiety.
  • Miliony dostroiły się do treści MWC22 Barcelona za pośrednictwem globalnej syndykacji Mobile World Live oraz oficjalnych nadawców krajowych i międzynarodowych.
  • Ponad 1 600 międzynarodowych dziennikarzy było na miejscu

 

“Dynamika prowadząca do MWC22 była wyczuwalna i przyniosła rezultaty” – powiedział Mats Granryd, dyrektor generalny GSMA. “W duchu naszego tematu “Łączność uwolniona” widzieliśmy, jak branże wykraczają poza prostą łączność, aby zapewnić znaczącą łączność, wdrażając technologię w przełomowy sposób, który będzie kształtował przemysł i społeczeństwo. Dziękuję każdej osobie, która pomogła uczynić MWC Barcelona 2022 wydarzeniem, którego nie można przegapić – a gdy przejdziemy do świata “cyfrowego wszystkiego”, nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co osiągniemy w przyszłym roku.”

 

MWC22 był relacjonowany przez Mobile World Live, CNBC, Euronews, Financial Times, TIME, The Wall Street Journal Barron’s Group i ponad 1 600 międzynarodowych dziennikarzy. Wyróżnieni partnerzy medialni to C114, Insider Intelligence, Radio + Television Business Report, Technology Record i TeleSemana. Ogromne podziękowania dla wszystkich naszych partnerów i sponsorów MWC22. Wasza współpraca i wsparcie znacząco przyczyniły się do szumu i ekscytacji związanych z byciem razem w tym czasie.

Lokalne inicjatywy, takie jak Meet and Eat i Beat Barcelona, prezentowały to, co najlepsze w mieście. Wstępna analiza ekonomiczna wykazała, że MWC wniesie ponad 240 mln euro do gospodarki Barcelony i stworzy ponad 6 700 miejsc pracy w niepełnym wymiarze godzin w 2022 r. I po raz kolejny MWC było wydarzeniem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla.

 

 

Patrząc w przyszłość

Po udanym MWC22 Barcelona, GSMA ciężko pracuje, aby dostarczyć pełną serię MWC w 2022 roku. Następne wydarzenie, MWC Shanghai, odbędzie się w dniach 29 czerwca – 1 lipca, a następnie inauguracyjne MWC Las Vegas w dniach 28-30 września, a zakończy MWC Africa w dniach 25-27 października – które powróci osobiście do Kigali po raz pierwszy od 2019 roku.

Gdy branża mobilna zebrała się w tym tygodniu na MWC22, nasze myśli były z tymi, którzy cierpią trudności i straty. Zarówno firmy, rządy, jak i osoby prywatne zmagają się ze znaczącymi sposobami pomocy, nawet gdy konflikt nadal się nasila. Wielu naszych członków reaguje, ułatwiając komunikację z bliskimi i odpowiadając na potrzeby humanitarne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Newsletter

Social media

Najpopularniejsze

Feardemic rozbudowuje portfolio gier, liczy na poszerzenie grona odbiorców.

Feardemic - spółka-córka Bloober Team i wydawca gier z gatunku horror - poszerza swoje portfolio wydawnicze, aby trafić do większej grupy odbiorców, poinformował CEO...

Warszawski Instytut Bankowości/Związek Banków Polskich: 86% Polaków czuje się bezpiecznie, korzystając...

Liderem w obszarze cyberbezpieczeństwa są banki (54%), wyprzedzając tym samym firmy technologiczne (31%) oraz wojsko i policję (30%), wynika z badania "Postawy Polaków wobec...

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, które ma zajmować się wyłącznie problemami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Planowane są zmiany ustawy o...

Biuro Informacji Kredytowej: Wartość pożyczek od firm pożyczkowych wzrosła o 119,9%...

Firmy pożyczkowe udzieliły w czerwcu finansowania na kwotę 661 mln zł (wzrost o 119,9% r/r), wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). Średnia wartość...

Huawei podczas International Automobile Industry Exhibition w Szanghaju ogłosił rozpoczęcie sprzedaży...

Huawei rusza ze sprzedażą na chińskim rynku pierwszego samochodu z technologią Huawei na pokładzie. Od środy 21 kwietnia, elektryczny samochód SERES SF5 będzie dostępny...

Najnowsze

Huawei Eco Connect 2022: Wydarzenie skupione na efektywnym, zrównoważonym biznesie!

Huawei przyzwyczaiło nas już do wyraźnego zaangażowania w tematykę odpowiedzialnego społecznie i środowiskowo prowadzenia biznesu. Zorganizowane w Warszawie wydarzenie Huawei Eco Connect 2022 to...

Huawei Startup Challenge III: “Będziemy wspierać (…) założycieli i założycielki startupów,...

Huawei Startup Challenge wystartował po raz trzeci. Tym razem lokalna inicjatywa polskiego oddziału firmy skupiać się będzie na rozwiązywaniu problemów z medycyną, a zwycięskie...

Realizujemy strategię, która jest odpowiedzią na nadchodzącą recesję, komentuje wyniki za...

29 listopada br. GK ACTION S.A. przedstawiła wyniki finansowe za trzeci kwartał 2022 r. W  omawianym okresie firma utrzymała wysoką marżę, która ukształtowała się...

Paradoks środowisk wielochmurowych: jak zapewnić równowagę między elastycznością a złożonością

Przewiduje się, że do 2023 r. 94% dużych przedsiębiorstw będzie korzystać z wielu chmur. Obecnie przeciętne przedsiębiorstwo korzysta z ośmiu chmur od wielu dostawców,...

OVHcloud w gronie „Major Players” w badaniu IDC MarketScape “Worldwide Public...

OVHcloud, europejski lider w dziedzinie chmury, został zaliczony do grona „Major Players” w badaniu IDC MarketScape: Worldwide Public Cloud Infrastructure as a Service 2022 Vendor...