Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

-1286Dni -20Godzin -26Minut -34Sekund

 

 

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Huawei na szczycie Industrial Digital Transformation Summit podczas MWC22, zaprezentował nowe innowacyjne rozwiązania dla centrów danych i inteligentnych scenariuszy kampusowych.

Mariusz Laurisz
Mariusz Laurisz
Z branżą nowych technologii związany od ponad dwóch dekad. Od czterech lat Redaktor Naczelny oraz Wydawca magazynu IT Reseller Polska.

Powiązane

Huawei zorganizował szczyt Industrial Digital Transformation Summit podczas Mobile World Congress (MWC) Barcelona 2022 w Hiszpanii. Na szczycie Huawei zaprezentował nowe innowacyjne rozwiązania dla centrów danych i inteligentnych scenariuszy kampusowych. Kampusy mają wysokie wymagania dotyczące pamięci masowej w centrach danych, mocy obliczeniowej i efektywności energetycznej oraz stoją przed wyzwaniami związanymi z zarządzaniem ogromnymi zasobami. Wraz z klientami branżowymi, liderami opinii i globalnymi partnerami Huawei omówił trendy branżowe, wprowadził najnowsze praktyki w zakresie transformacji cyfrowej i podzielił się wizją innowacyjnej przyszłości, w której technologia cyfrowa, wartość biznesowa i rozwój przyjazny dla środowiska łączą się.

Podczas swojego wystąpienia inauguracyjnego Li Peng, prezes Huawei West European Region, podkreślił, że transformacja cyfrowa i ochrona środowiska to kluczowe tematy w przyszłości. Huawei zapewnia innowacyjne technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT) oraz pełne portfolio produktów, które pomagają globalnym klientom budować solidną infrastrukturę ICT i umożliwiać cyfrową transformację przemysłową. W rzeczywistości w ciągu ostatnich kilku dekad Huawei koncentrował się na zmniejszaniu zużycia energii i emisji dwutlenku węgla poprzez ciągłe innowacje w zakresie produktów i rozwiązań.

 

Łącząc technologię z innowacjami biznesowymi, Huawei prezentuje dwa rozwiązania oparte na scenariuszach

Mr Chen Banghua, wiceprezes (VP) Huawei Enterprise Business Group, wygłosił przemówienie programowe – Dive into Digital with Innovative Digital Infrastructure – na szczycie, ogłaszając nowe kompleksowe centrum danych i inteligentne rozwiązania kampusowe. Pan Chen przedstawił również najnowsze praktyki transformacji cyfrowej w energetyce, finansach, transporcie i innych branżach.

Kompleksowe rozwiązanie centrum danych Huawei przewodzi trendowi rozwoju opartego na chmurze, intensywnego i przyjaznego dla środowiska, podczas gdy inteligentne rozwiązanie kampusowe Huawei umożliwia całkowicie bezprzewodowy dostęp, odnowę architektury sieci i hiperkonwergencję infrastruktury IT. Dzięki ciągłym innowacjom w zakresie ICT i infrastruktury cyfrowej Huawei położył solidne podstawy rozwoju inteligentnego świata, o czym wspomniał pan Chen w swoim przemówieniu.

 

Li Peng, prezes Huawei West European Region

 

Kompleksowe rozwiązanie centrum danych: Huawei dostarcza różne produkty, od infrastruktury centrum danych po urządzenia ICT i platformy chmurowe, aby umożliwić konwergencję oprogramowania i sprzętu, współpracę produkcyjną między domenami i inne innowacje. Mając na celu zbudowanie zwinnych, wydajnych, niezawodnych i przyjaznych dla środowiska centrów danych, jego rozwiązanie obejmuje innowacje w następujących czterech obszarach:

  • Odnów przetwarzanie i przechowywanie: Inteligentna platforma do zarządzania chmurą umożliwia sprawne udostępnianie różnych zasobów mocy obliczeniowej. Innowacyjna technologia DPU pozwala procesorowi skupić się na usługach przetwarzania, uwalniając pełny potencjał mocy obliczeniowej i zwiększając pojemność maszyny wirtualnej (VM) o 30%. Moduł pamięci masowej współpracuje również z siecią NoF+, aby osiągnąć dwukrotnie większą wydajność pamięci masowej.
  • Odnów sieć: Innowacyjna synergia DCI-DCN umożliwia scentralizowane zarządzanie siecią i kompleksowe świadczenie usług w ciągu kilku minut, budując sieci centrów danych z najwyższą zwinnością i wydajnością.
  • Odnów niezawodność: Rozwiązanie do odzyskiwania po awarii (DR) z pełnym stosem oferuje kompleksowe tworzenie kopii zapasowych, obejmujące od pojedynczego sprzętu po całą platformę chmurową. Rozwiązanie elastycznie radzi sobie z różnymi potrzebami serwisowymi, umożliwiając nieprzerwane działanie usług online przez całą dobę. Synergia pamięć masowo-optyczna skraca czas przełączania usługi łącza aktywny-aktywny do 5 ms. Umożliwia to odzyskanie usługi pamięci masowej w ciągu 1 sekundy, całkowicie niezauważalne przez użytkowników.
  • Renew green: Dzięki innowacyjnej konstrukcji o bardzo wysokiej gęstości konwergentne rozwiązanie chłodzenia maksymalizuje efektywność zużycia energii (PUE), zmniejszając roczne zużycie energii o ponad 14%. Prefabrykowane pomieszczenie z wyposażeniem modułowym skraca czas dostawy o ponad 70% i nie wytwarza odpadów budowlanych na miejscu, powodując niewielkie szkody dla środowiska.

 

Inteligentne rozwiązanie kampusowe nowej generacji: Huawei odnowił i zmodernizował system biurowy, architekturę sieci i pomieszczenie sprzętu IT – trzy główne moduły kampusowej infrastruktury ICT. Przyspiesza to inteligentną modernizację i cyfrową transformację kampusów, oferując bardziej wydajne, przyjazne dla środowiska i wygodne usługi kampusowe.

  • Inteligentna modernizacja systemu biurowego: opatentowane przez Huawei airEngine Wi-Fi 6 i IdeaHub współpracują ze sobą w oparciu o unikalne inteligentne algorytmy dyspozytorskie multimediów, umożliwiając dostęp do spotkań jednym kliknięciem, bezprzewodową projekcję ekranu i wideokonferencje z wideo 4K, dźwiękiem Hi-Fi i bezmokrotnym zamrażaniem klatek.
  • Odnowienie architektury sieci kampusowej: W oparciu o przełomową technologię transmisji mieszanej na duże odległości (bezprzewodowa, miedziany i optyczna), rozwiązanie Huawei zapewnia szybką komunikację i zasilanie urządzeń zdalnych. Rozwiązanie na nowo definiuje uproszczoną architekturę sieci kampusowych nowej generacji, upraszczając architekturę sieci z trzech warstw do dwóch warstw. Ponadto zmniejsza zużycie energii przez pomieszczenie urządzeń agregacyjnych, a także całą sieć i obniża całkowity koszt posiadania (TCO) o 38%.
  • Konwergencja pomieszczeń sprzętu IT w kampusie: Tradycyjne pomieszczenie sprzętu IT stoi przed wyzwaniami, takimi jak rozproszone zakupy sprzętu i duże zużycie energii. W oparciu o wstępnie skonfigurowaną konstrukcję typu “wszystko w jednym”, rozwiązanie Huawei integruje wszystkie kampusowe moduły ICT (komputery, pamięć masowa, sieć, zasilanie itp.), Aby zbudować hiperkonwergentny sprzęt IT. Pojedyncza szafa może służyć jako niezależne centrum danych. Taka konstrukcja typu “wszystko w jednym” skraca czas dostawy systemu o 88%, a całkowity pobór mocy o 58%.

 

Mr Chen Banghua, wiceprezes (VP) Huawei Enterprise Business Group

 

Koncentrując się na tych dwóch głównych scenariuszach, Huawei intensywnie integruje ICT z trendami branżowymi i wymaganiami biznesowymi klientów, opracowując wiele najnowocześniejszych produktów ze scenariuszami przemysłowymi, takimi jak energia, transport i finanse. Dzięki innowacyjnej technologii Huawei przyczynia się do sukcesu klientów w zakresie cyfrowej transformacji i modernizacji.

  • W przemyśle naftowym i gazowym zarządzanie rurociągami zawsze było wyzwaniem, od złożonej ochrony bezpieczeństwa i wysokich kosztów konserwacji po niską wydajność inspekcji i monitorowanie martwych stref. Całkowicie optyczne rozwiązanie czujnikowe Huawei wykorzystuje optyczne produkty, algorytmy i silniki, aby pomóc Shandong Jihua Gas wdrożyć inteligentną inspekcję rurociągów. Rozwiązanie zwiększa dokładność wykrywania ryzyka do 97%, w porównaniu z kolejnym najlepszym w branży poziomem 83%. Dzięki temu rozwiązaniu Jihua poprawiła bezpieczeństwo rurociągów i zarządzanie nimi, zmniejszyła koszty obsługi i utrzymania rurociągów oraz poczyniła znaczne postępy w transformacji cyfrowej.
  • W branży transportowej tradycyjne miejskie systemy komunikacji kolejowej cierpią z powodu niskiej przepustowości, częstej utraty pakietów w transmisji danych w czasie rzeczywistym i nieefektywnego wdrażania systemów. W rezultacie wiele systemów wymagających dużej przepustowości nie zostało historycznie wdrożonych, takich jak systemy informacji pasażerskiej (PIS). Rozwiązanie komunikacyjne Wi-Fi 6 między pociągiem a ziemią Huawei, oparte na wielu najnowocześniejszych technologiach, zapewnia maksymalną przepustowość 1,4 Gbit/s dla pociągów poruszających się z prędkością 160 km/h. Ponadto rozwiązanie obsługuje szybkie miękkie przekazywanie w ciągu 30 ms, zapewniając bezpieczną i stabilną pracę kolei miejskiej. Obudowa typu “wszystko w jednym” jest łatwa do wdrożenia i skonfigurowania, co skraca czas udostępniania usług o 67%.
  • W branży finansowej banki stoją w obliczu wyzwań związanych z ruchem, usługami i danymi spowodowanymi szybkimi aktualizacjami i zmianami usług finansowych. Ich starsze centra danych, zbudowane w oparciu o architekturę inną niż chmura, mają ograniczoną pojemność usług. Przy wewnętrznych modułach ściśle ze sobą związanych, te centra danych nie są w stanie skutecznie wspierać szybkiego wdrażania innowacyjnych usług i szybkiego wzrostu ruchu usługowego. Aby sprostać tym wyzwaniom, wiele banków migruje swoje podstawowe systemy z tradycyjnej scentralizowanej architektury do zaawansowanej architektury rozproszonej. Aby pomóc swoim klientom finansowym, Huawei zapewnia solidną bazę chmurową dla tradycyjnych banków w celu wdrożenia transformacji cyfrowej i pomaga bankom cyfrowym budować własne platformy o wysokiej niezawodności, umożliwiając innowacje na dużą skalę, w wielu scenariuszach w całej branży.

 

Uwolnienie potencjału biznesowego dzięki ekologicznej technologii cyfrowej: pisanie przyszłości dzięki innowacjom

W miarę jak globalna gospodarka i szersze społeczeństwo zaczynają wychodzić z pandemii, cyfrowa transformacja przemysłowa niewątpliwie stanie się nowym silnikiem, który napędza świat. Rzeczywiście, technologia cyfrowa nieustannie przełamuje granice i odgrywa coraz ważniejszą rolę w dzisiejszym globalnym rozwoju gospodarczym.

Pod koniec szczytu Huawei zaproponował inicjatywę mającą na celu umożliwienie ekologicznego rozwoju dzięki zielonym ICT. Plan zakłada wykorzystanie innowacyjnej technologii oszczędzania energii do ciągłej poprawy efektywności energetycznej produktów ICT i stymulowania rozwoju niskoemisyjnego. Inicjatywa obejmuje trzy główne praktyki: przyspieszenie rozwoju energii odnawialnej, cyfryzację zarządzania tradycyjną energią oraz umożliwienie ekologicznego rozwoju biznesu poprzez technologię cyfrową i transformację cyfrową. Ostatecznym celem inicjatywy jest uczynienie życia lepszym, przedsiębiorstw bardziej inteligentnymi, społeczeństwo bardziej integracyjnym, a świat bardziej ekologicznym dzięki innowacyjnej technologii cyfrowej.

W przyszłości Huawei będzie kontynuował wysiłki w zakresie opracowywania innowacyjnych rozwiązań dla scenariuszy branżowych, budowania uproszczonej, przyjaznej dla środowiska i inteligentnej infrastruktury ICT, praktykowania zrównoważonego rozwoju poprzez wykorzystanie ICT, a także budowania systemów Digital Twin. Zapewni również optymalne wrażenia z obsługi, zwiększy wydajność produkcji, przyspieszy cyfrową i przyjazną dla środowiska transformację branż oraz stworzy nową wartość wraz z klientami i partnerami.

Thales podpisał umowę o współpracy strategicznej z Konsorcjum PGZ-MIECZNIK, kierowanym przez Polską Grupę Zbrojeniową (PGZ).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Newsletter

Social media

Najpopularniejsze

Feardemic rozbudowuje portfolio gier, liczy na poszerzenie grona odbiorców.

Feardemic - spółka-córka Bloober Team i wydawca gier z gatunku horror - poszerza swoje portfolio wydawnicze, aby trafić do większej grupy odbiorców, poinformował CEO...

Warszawski Instytut Bankowości/Związek Banków Polskich: 86% Polaków czuje się bezpiecznie, korzystając...

Liderem w obszarze cyberbezpieczeństwa są banki (54%), wyprzedzając tym samym firmy technologiczne (31%) oraz wojsko i policję (30%), wynika z badania "Postawy Polaków wobec...

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, które ma zajmować się wyłącznie problemami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Planowane są zmiany ustawy o...

Biuro Informacji Kredytowej: Wartość pożyczek od firm pożyczkowych wzrosła o 119,9%...

Firmy pożyczkowe udzieliły w czerwcu finansowania na kwotę 661 mln zł (wzrost o 119,9% r/r), wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). Średnia wartość...

Huawei podczas International Automobile Industry Exhibition w Szanghaju ogłosił rozpoczęcie sprzedaży...

Huawei rusza ze sprzedażą na chińskim rynku pierwszego samochodu z technologią Huawei na pokładzie. Od środy 21 kwietnia, elektryczny samochód SERES SF5 będzie dostępny...

Najnowsze

Poważna luka bezpieczeństwa w procesorach Apple

Badacze z kilku amerykańskich uczelni (m.in. University of Texas w Austin i University of California, Berkeley) odkryli poważną lukę w zabezpieczeniach chipów Apple M1...

Cisco i Microsoft transmitują dane z prędkością 800 Gb/s za...

Cisco ogłosiło sukces, jakim jest przesył danych z prędkością 800 Gb/s transatlantyckim kablem komunikacyjnym Amitié, który biegnie przez 6 234 km - z Bostonu...

Snowflake współpracuje z NVIDIA, aby dostarczyć klientom kompleksową platformę AI

Snowflake, firma oferująca Chmurę Danych, ogłosiła na konferencji NVIDIA GTC rozszerzoną współpracę z firmą NVIDIA. Jej efektem będzie wzmocnienie pozycji klientów korporacyjnych dzięki platformie...

Bank BNP Paribas rozpoczął wdrażanie Oracle Fusion ERP Cloud, pierwszym na...

Bank BNP Paribas rozpoczął wdrażanie Oracle Fusion ERP Cloud. Będzie to pierwszy w sektorze bankowym system Enterprise Resource Planning (ERP) działający całkowicie w chmurze....

OVHcloud poszerza portfolio chmury publicznej o usługę Managed Rancher Service inicjując...

Grupa OVHcloud, europejski lider w dziedzinie chmury, podczas konferencji KubeCon Europe 2024 ogłosiła wprowadzenie nowych usług do rosnącej oferty chmury publicznej, liczącej ponad 40...