Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

-604Dni -11Godzin -7Minut -47Sekund

 

 

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Huawei podczas targów Intersolar Europe 2022 zaprezentował nowe inteligentne rozwiązania w zakresie fotowoltaiki (PV) i magazynowania energii.

Mariusz Laurisz
Mariusz Laurisz
Z branżą nowych technologii związany od ponad dwóch dekad. Od czterech lat Redaktor Naczelny oraz Wydawca magazynu IT Reseller Polska.

Powiązane

Podczas odbywających się w Monachium targów Intersolar Europe 2022 firma Huawei zaprezentowała nowe inteligentne rozwiązania w zakresie fotowoltaiki (PV) i magazynowania energii. Ułatwiają one budowanie niskoemisyjnego ekosystemu z czystą energią, demonstrując ciągłe zaangażowanie Huawei w zrównoważony rozwój.

Jako przewodniczący zespołu ekspertów ENSTO-E i członek organizacji normalizacyjnych IEC i UNE, Huawei przedstawił ponad 600 propozycji standardów i uczestniczył w opracowaniu ponad 80 norm, wnosząc znaczący wkład w rozwój branży PV. W odpowiedzi na globalną transformację w kierunku energii odnawialnej, Huawei kontynuuje innowacyjne działania we współpracy z klientami i partnerami, aby przyspieszyć wdrażanie nowej energii. Podczas targów Intersolar Europe 2022, jednego z największych wydarzeń dla całej branży fotowoltaicznej, firma Huawei zaprezentowała nowe inteligentne rozwiązania dla instalacji fotowoltaicznych, systemów magazynowania energii, a także do zastosowań komercyjnych i przemysłowych, budynków mieszkalnych i inteligentnych mikrosieci.

Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu w dziedzinie badań i rozwoju, Huawei nieustannie dostarcza przełomowe rozwiązania w kluczowych technologiach, takich jak sztuczna inteligencja, cloud computing czy energoelektronika. Cieszymy się, że możemy wprowadzić te przełomowe rozwiązania, będące wynikiem naszych wysiłków innowacyjnych, pomagając przyspieszyć rozwój PV i magazynowania energii – powiedział Chen Guoguang, Prezes Smart PV & ESS Business w Huawei Digital Power.

 

FusionSolar Smart PV Solution 6.0+

W swoich technologiach elektroenergetycznych Huawei oferuje optymalny poziom kosztów energii elektrycznej (LCOE), ulepszone możliwości podłączenia do sieci i poprawę bezpieczeństwa. Kluczowe technologie w ramach zaktualizowanego rozwiązania FusionSolar Smart PV Solution obejmują:
  • Technologia SDS (Smart DC System): Optymalizujący algorytm SDS zwiększa produkcję energii o 1,69% w elektrowni fotowoltaicznej w Guangxi w Chinach.
  • Smart I-V Curve Diagnosis 4.0: Technologia ta identyfikuje usterki sieci, ocenia straty mocy i zaleca rozwiązania naprawcze, wykonując pełną kontrolę instalacji o mocy 100 MW w ciągu 20 minut z poziomu połączenia online. Inteligentna diagnostyka usprawnia eksploatację i konserwację, przy jednoczesnym zwiększeniu produkcji energii.
  • Technologia SSLD (Smart String-Level Disconnector Technology): Po dwóch latach prac badawczo-rozwojowych Huawei opracował innowacyjne rozwiązanie SSLD-TECH, które minimalizuje zagrożenia bezpieczeństwa związane z usterkami prądu stałego. Niemieckie certyfikaty TÜV SÜD, IEC 60947-2 zapewniają bezpieczeństwo elektrowni fotowoltaicznych z potwierdzoną skutecznością.
  • ​Algorytm Grid Forming: Opracowany przez Huawei inteligentny algorytm przyłączania do sieci umożliwia dostosowanie danego systemu PV do różnych wariantów sieci, poprawiając jego możliwości kontroli napięcia i mocy. Przy niskim współczynniku zwarcia (SCR) wynoszącym 1,2, zapewnia on, że falownik pracuje z pełną mocą bez obniżania wartości nominalnych i z powodzeniem przechodzi przez wysokie i niskie napięcie w sposób ciągły, zapewniając 30-procentowy wzrost dostępu do wytworzonej energii.

Huawei, wspierając fotowoltaiczną transformację, zaprezentował ponadto nowy system magazynowania energii – Smart String ESS. Rozwiązuje on problemy związane z ograniczoną pojemnością, skomplikowaną obsługą czy konserwacją, występujące w konwencjonalnych rozwiązaniach. Integrując technologie cyfrowe, energoelektroniczne i magazynowania energii, pokonuje ograniczenia baterii litowych. System zapewnia kompleksowe bezpieczeństwo, dzięki czterem warstwom ochrony obejmującym wykrywanie awarii na poziomie ogniw, bezpieczne wyłączanie na poziomie całej instalacji, zabezpieczenia nadprądowe i izolację awarii oraz inteligentne tłumienie pożarów.

 

Innowacyjna fotowoltaika dla gospodarstwo domowych  

Po wprowadzeniu “1+3+X” Residential Smart PV Solution 2.0 w 2021 roku, Huawei zaprezentował w tym roku unowocześniony projekt “1+4+X”. Zintegrowane rozwiązanie umożliwia wdrożenie przez zwykłego konsumenta inteligentnego ekosystemu energetycznego, obejmującego inteligentny kontroler energii, który łączy   rozwiązania fotowoltaiczne, magazyn energii, ładowarkę do pojazdów elektrycznych i system zarządzania. Nowe rozwiązanie zwiększa współczynnik samozużycia energii z instalacji fotowoltaicznej do 90% z 70% w poprzedniej generacji, zapewniając konsumentom stabilny dostęp do czystej energii z niższymi kosztami energii elektrycznej, zwiększonym bezpieczeństwem i inteligentnym zarządzaniem.

 

Rozwiązania dla ekologicznego biznesu

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem przedsiębiorstw na redukcję kosztów energii elektrycznej i emisji dwutlenku węgla, Huawei wprowadził zmodernizowane rozwiązanie 1+3 C&I Smart PV Solution 2.0, aby zaoferować klientom biznesowym innowacje w zakresie fotowoltaiki i magazynowania energii.
Nowa generacja inteligentnych rozwiązań fotowoltaicznych obejmuje całkowicie nowy falownik trójfazowy (SUN2000-50KTL-M3) i system Smart String ESS (LUNA-200kWh-2H0), który można połączyć z systemem kondycjonowania mocy (PCS) o mocy 100 kW, oraz inteligentny optymalizator fotowoltaiczny (MERC-1100W/1300W-P). Pozwoli to firmom z różnych branż wejść w erę niskoemisyjną, dzięki optymalizacji kosztów energii elektrycznej, aktywnemu bezpieczeństwu i inteligentnemu systemowi zarządzania eksploatacją (O&M).

Podczas targów Intersolar w Monachium Huawei wprowadził także rozwiązanie Smart Micro-grid Solution, które umożliwia płynne przełączenie danego systemu energetycznego z sieci średniego napięcia na sieć niskiego i wysokiego napięcia z poziomu platformy online. Rozwiązanie to skutecznie zmniejsza straty związane z przerwami w dostawie energii, pomagając w osiągnięciu zeroemisyjnego wytwarzania energii i wyeliminowaniu podziałów energii.

Technologia 5G zrewolucjonizuje wiele branż. Wciąż cierpimy na brak ekspertów, Capgemini jest gotowe zatrudniać profesjonalistów 3G lub 4G, których doszkoli pod kątem 5G.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Newsletter

Social media

Najpopularniejsze

Feardemic rozbudowuje portfolio gier, liczy na poszerzenie grona odbiorców.

Feardemic - spółka-córka Bloober Team i wydawca gier z gatunku horror - poszerza swoje portfolio wydawnicze, aby trafić do większej grupy odbiorców, poinformował CEO...

Warszawski Instytut Bankowości/Związek Banków Polskich: 86% Polaków czuje się bezpiecznie, korzystając...

Liderem w obszarze cyberbezpieczeństwa są banki (54%), wyprzedzając tym samym firmy technologiczne (31%) oraz wojsko i policję (30%), wynika z badania "Postawy Polaków wobec...

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, które ma zajmować się wyłącznie problemami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Planowane są zmiany ustawy o...

Biuro Informacji Kredytowej: Wartość pożyczek od firm pożyczkowych wzrosła o 119,9%...

Firmy pożyczkowe udzieliły w czerwcu finansowania na kwotę 661 mln zł (wzrost o 119,9% r/r), wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). Średnia wartość...

Huawei podczas International Automobile Industry Exhibition w Szanghaju ogłosił rozpoczęcie sprzedaży...

Huawei rusza ze sprzedażą na chińskim rynku pierwszego samochodu z technologią Huawei na pokładzie. Od środy 21 kwietnia, elektryczny samochód SERES SF5 będzie dostępny...

Najnowsze

IFS przejmuje rolę kompasu w drodze do cyfrowej transformacji przedsiębiorstw! W...

Konferencja IFS Connect 2022 odbędzie się w dniach 8-9 czerwca 2022 w Hotelu Vienna House Andel`s w Łodzi. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji IFS Connect...

Asbis podpisał umowę dystrybucyjną z firmą ExaGrid obejmującą 15 krajów. ...

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor z wartością dodaną, deweloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu...

Wzrosła liczba cyberataków na firmy w Polsce. Firmy zaczynają inwestować w...

W 2021 roku aż 69% firm w Polsce odnotowało przynajmniej jeden incydent polegający na naruszeniu bezpieczeństwa. Przedsiębiorstwa najbardziej obawiają się zagrożeń ze strony szeroko...

Samsung Electronics Polska ponownie uznany w rankingu Poland’s Best Employers 2022...

Samsung Electronics Polska ponownie został uznany za jednego z najlepszych pracodawców w Polsce. Firma wygrała drugą edycję rankingu Poland's Best Employers 2022 w kategorii...

Veeam przedstawia plan rozwoju i ogłasza zajęcie współdzielonego pierwszego miejsca w...

Veeam, lider rynku nowoczesnej ochrony danych, w tym rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, odzyskiwania danych i zarządzania nimi, otworzył dziś swoją coroczną konferencję VeeamON 2022,...