Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

-1283Dni -6Godzin -31Minut -26Sekund

 

 

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Inteligentna ochrona tożsamości od Cisco zabezpiecza przed najbardziej uporczywymi cyberzagrożeniami

Mariusz Laurisz
Mariusz Laurisz
Z branżą nowych technologii związany od ponad dwóch dekad. Od czterech lat Redaktor Naczelny oraz Wydawca magazynu IT Reseller Polska.

Powiązane

Cisco zaprezentowało nowe funkcje platformy Security Cloud. Pierwsze w swoim rodzaju narzędzie Cisco Identity Intelligence i innowacje w zakresie sztucznej inteligencji to najnowsze osiągnięcia na rzecz ujednoliconej, opartej na AI, wielodomenowej platformy bezpieczeństwa.

Cisco, jako pierwsze w branży, realizuje podejście, które łączy tożsamość, sieć i bezpieczeństwo, aby lepiej chronić złożony stos tożsamości w organizacjach przed coraz bardziej wyrafinowanymi technikami ataku.

Obecne rozwiązania uwierzytelniania i dostępu są w powszechnej opinii uważane za zaufane, mimo iż cyberprzestępcy skutecznie atakują za ich pośrednictwem nawet największe firmy na świecie. W rzeczywistości, ponad 26% wszystkich czynności podejmowanych przez zespół Cisco Talos Incident Response było związanych ze skradzionymi danymi uwierzytelniania i uzyskiwaniem w ten sposób dostępu do prawdziwych kont użytkowników.

Użytkownik jest często przypisany do wielu cyfrowych tożsamości i kont – drastycznie zwiększając liczbę możliwych punktów wejścia dla atakujących i możliwość równoległego przemieszczania się “między” kontami. Często przestarzałe uprawnienia nie są usuwane, a zespołom ds. bezpieczeństwa brakuje kluczowego kontekstu dotyczącego przeszłych zachowań, działań w systemach i bieżących poziomów ryzyka, które są potrzebne do podejmowania decyzji dotyczących zaufanego dostępu.

 

 

Cisco Identity Intelligence działa w oparciu o istniejące bazy tożsamości klientów i zapewnia ujednoliconą widoczność, a także analitykę opartą na sztucznej inteligencji. Klienci mogą sprawdzać całą swoją bazę tożsamości, usuwać podatne konta, eliminować nieużywane i ryzykowne uprawnienia, wykrywać anomalie zachowania i blokować próby dostępu wysokiego ryzyka – bez niszczenia i zastępowania obecnych rozwiązań.

Podczas gdy uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA) pozostaje krytyczną pierwszą linią obrony przed atakami opartymi na naruszeniach tożsamości, cyberprzestępcy wykorzystują nowe i kreatywne sposoby kradzieży danych uwierzytelniających. Według raportu Duo Trusted Access Report z 2024 r., Cisco Duo przetworzyło 16 miliardów uwierzytelnień w 2023 r., co stanowi wzrost o 41% rocznie, a użycie słabszych form uwierzytelniania wieloskładnikowego, takich jak SMS-y i połączenia telefoniczne, spadło do najniższego w historii poziomu 5%. Mimo tego, liczba ataków na tożsamość jest wyższa niż kiedykolwiek.

 

“Tożsamość łączy ludzi, urządzenia i aplikacje w miejscu pracy i stała się łatwym celem współczesnych cyberataków. Organizacje muszą przyjąć podejście do bezpieczeństwa stawiające tożsamość na pierwszym miejscu, zgodnie z którym zamiast pytać, czy użytkownik może uzyskać dostęp do systemu, należy ciągle weryfikować czy uwierzytelniony użytkownik powinien móc robić to, co robi” – powiedział Jeetu Patel, wiceprezes i dyrektor generalny ds. rozwiązań bezpieczeństwa i współpracy w Cisco. “Analizując całą powierzchnię ataków na użytkowników, urządzenia, usługi, aplikacje i dane w ramach organizacji, Cisco Identity Intelligence wypełnia przestrzeń między uwierzytelnianiem, a dostępem. Jesteśmy pierwszym dostawcą łączącym tożsamość, sieć i bezpieczeństwo w kompletne rozwiązanie, aby sprostać największemu wyzwaniu cybernetycznemu współczesnych czasów”.

 

Cisco Identity Intelligence opiera się na potężnej bazie tożsamości, która pobiera dane z wielu istniejących źródeł zewnętrznych klientów, zarządzających tożsamością i dostępem. Dzięki analityce behawioralnej opartej na sztucznej inteligencji i niezrównanemu zasięgowi Cisco w sieci, organizacje mogą odpowiednio zareagować, np. poddać tożsamość kwarantannie, zakończyć aktywne sesje lub odizolować sieć za pomocą Cisco Identity Services Engine (ISE).

Klienci Cisco zyskają wgląd w te krytyczne informacje dzięki istniejącym rozwiązaniom, takim jak:

  • Inteligentne uwierzytelnianie z Cisco Duo: wykrywanie nietypowych wzorców w oparciu o zachowanie i informacje innych firm.
  • Smart Access z Cisco Secure Access: weryfikacja decyzji o uwierzytelnieniu i blokowanie nietypowych lub wysoce ryzykownych zachowań.
  • Inteligentne wykrywanie zagrożeń dzięki Cisco XDR: korelacja sygnałów tożsamości w celu dostarczenia informacji, których brakuje tradycyjnym rozwiązaniom do ochrony punktów końcowych i sieci.

Cisco Identity Intelligence będzie dostępne w lipcu 2024 roku. Dzięki dodaniu Identity Intelligence do Cisco Security Cloud klienci uzyskają jeszcze większą wartość z istniejących inwestycji.

 

Ciągły rozwój sztucznej inteligencji

Cisco kontynuuje wdrażanie sztucznej inteligencji w ramach platformy Cisco Security Cloud, aby pomóc firmom przejąć inicjatywę w walce o swoje bezpieczeństwo. Ma to zostać osiągnięte również dzięki niedawno zaprezentowanemu narzędziu Cisco AI Assistant for Security, które pomaga klientom podejmować świadome decyzje, rozszerzać możliwości narzędzi i automatyzować złożone zadania. Po uruchomieniu Asystenta AI dla zapory sieciowej szybkie tempo innowacji Cisco jest dziś widoczne dzięki kolejnym przełomowym możliwościom AI:

  • Asystent AI w bezpiecznym dostępie: klienci, wykorzystując moc generatywnej sztucznej inteligencji, mogą tworzyć bezpieczne zasady dostępu za pomocą podpowiedzi w języku naturalnym w ramach rozwiązania Cisco Secure Services Edge (SSE).
  • Zabezpieczanie AI: nowe możliwości w Secure Access będą również automatycznie wykrywać i chronić własność intelektualną, gdy będzie ona wpływać i wypływać z systemów AI.
  • Wykrywanie zagrożeń e-mail oparte na sztucznej inteligencji: Cisco Email Threat Defense wykorzystuje teraz sztuczną inteligencję do jednoczesnej oceny różnych części przychodzącej wiadomości e-mail pod kątem markerów złośliwych intencji.

 

Bezpieczna łączność

Cisco integruje swoje bogate możliwości sieciowe z Cisco Secure Access. Narzędzie Experience Insights, obsługiwane przez Cisco ThousandEyes, zwiększa produktywność pracowników hybrydowych, szybko ujawniając problemy z łącznością i aplikacjami oraz sprzyjając szybszemu rozwiązywaniu problemów. Ta funkcja nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami, ponieważ jest ona zawarta we wszystkich licencjach Secure Access. Cisco Secure Access zawiera teraz również system Catalyst SD-WAN, zapewniając kompletną ofertę Secure Access Service Edge (SASE).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Newsletter

Social media

Najpopularniejsze

Feardemic rozbudowuje portfolio gier, liczy na poszerzenie grona odbiorców.

Feardemic - spółka-córka Bloober Team i wydawca gier z gatunku horror - poszerza swoje portfolio wydawnicze, aby trafić do większej grupy odbiorców, poinformował CEO...

Warszawski Instytut Bankowości/Związek Banków Polskich: 86% Polaków czuje się bezpiecznie, korzystając...

Liderem w obszarze cyberbezpieczeństwa są banki (54%), wyprzedzając tym samym firmy technologiczne (31%) oraz wojsko i policję (30%), wynika z badania "Postawy Polaków wobec...

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, które ma zajmować się wyłącznie problemami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Planowane są zmiany ustawy o...

Biuro Informacji Kredytowej: Wartość pożyczek od firm pożyczkowych wzrosła o 119,9%...

Firmy pożyczkowe udzieliły w czerwcu finansowania na kwotę 661 mln zł (wzrost o 119,9% r/r), wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). Średnia wartość...

Huawei podczas International Automobile Industry Exhibition w Szanghaju ogłosił rozpoczęcie sprzedaży...

Huawei rusza ze sprzedażą na chińskim rynku pierwszego samochodu z technologią Huawei na pokładzie. Od środy 21 kwietnia, elektryczny samochód SERES SF5 będzie dostępny...

Najnowsze

Poważna luka bezpieczeństwa w procesorach Apple

Badacze z kilku amerykańskich uczelni (m.in. University of Texas w Austin i University of California, Berkeley) odkryli poważną lukę w zabezpieczeniach chipów Apple M1...

Cisco i Microsoft transmitują dane z prędkością 800 Gb/s za...

Cisco ogłosiło sukces, jakim jest przesył danych z prędkością 800 Gb/s transatlantyckim kablem komunikacyjnym Amitié, który biegnie przez 6 234 km - z Bostonu...

Snowflake współpracuje z NVIDIA, aby dostarczyć klientom kompleksową platformę AI

Snowflake, firma oferująca Chmurę Danych, ogłosiła na konferencji NVIDIA GTC rozszerzoną współpracę z firmą NVIDIA. Jej efektem będzie wzmocnienie pozycji klientów korporacyjnych dzięki platformie...

Bank BNP Paribas rozpoczął wdrażanie Oracle Fusion ERP Cloud, pierwszym na...

Bank BNP Paribas rozpoczął wdrażanie Oracle Fusion ERP Cloud. Będzie to pierwszy w sektorze bankowym system Enterprise Resource Planning (ERP) działający całkowicie w chmurze....

OVHcloud poszerza portfolio chmury publicznej o usługę Managed Rancher Service inicjując...

Grupa OVHcloud, europejski lider w dziedzinie chmury, podczas konferencji KubeCon Europe 2024 ogłosiła wprowadzenie nowych usług do rosnącej oferty chmury publicznej, liczącej ponad 40...