Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

-738Dni -17Godzin -31Minut -22Sekund

 

 

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Lenovo umacnia swoją pozycję w segmencie AV Smart Collaboration wprowadzając nowe produkty oraz innowacyjny program partnerski obejmujący urządzenia ThinkSmart.

Mariusz Laurisz
Mariusz Laurisz
Z branżą nowych technologii związany od ponad dwóch dekad. Od czterech lat Redaktor Naczelny oraz Wydawca magazynu IT Reseller Polska.

Powiązane

Lenovo umacnia swoją pozycję w segmencie AV Smart Collaboration wprowadzając nowe produkty, które mają być najlepszym wyborem przy wyposażaniu średnich i niewielkich sal konferencyjnych oraz wprowadza dla swoich partnerów biznesowych nowy program partnerski Lenovo 360.

Przez ostatnie dwa lata środowisko pracy zmieniło się diametralnie. Klasyczne jego postrzeganie z pracownikiem cały czas pracującym z biura odeszło do przeszłości. Pandemia uświadomiła pracodawcom, że można skutecznie prowadzić biznes, nawet w warunkach, jak pracownicy pracują przy pomocy narzędzi do pracy zdalnej lub wykonują swoje obowiązki w hybrydowym modelu pracy. Dlatego tak ważne stało się dla poszczególnych pracodawców, odpowiednie przystosowanie aktualnych biur do takiego trybu pracy.

Jak przewiduje firma Gartner w 2024 roku raptem około 25 procent spotkań biznesowych, będzie odbywało się twarzą w twarz, pozostała komunikacja, będzie odbywała się online, przy użyciu narzędzi telekonferencji i innych narzędzi komunikacyjnych. Są to dane, które na swojej konferencji z Partnerami przytoczyła firma Lenovo, na której to właśnie zostały zaprezentowane rozwiązania Lenovo ThinkSmart z oferty Smart Collaboration.

Na konferencję zostali zaproszeni wyselekconowani specjaliści z branży AV, dodajmy że w segmencie AV Smart Collaboration firma Lenovo współpracuje z pięcioma największymi dystrybutorami: Tech Data, AB, Also, Ingram Micro oraz z Exclusive Networks.

 

Program partnerski Lenovo 360 startuje z dwudziestoma ekspertami AV

Autorski program dla partnerów Lenovo na start zebrał dwadzieścia firm wyspecjalizowanych w branży sprzedaży rozwiązań wideokonferencyjnych, który obejmuje produkty Lenovo z segmentu Smart Collaboration.

Program Lenovo 360 dla partnerów biznesowych jest autoryzowany na dwóch poziomach: Specialist oraz Elite. Na poziomie Specialist firmy partnerskie otrzymują rabat w wysokości 5 procent od cen projektowych już od pierwszej sprzedaży, dotyczy to całego asortymentu Lenovo ThinkSmart. By stać się członkiem programu na tym poziomie wystarczy mieć aktywne konto na platformie Lenovo Partner Hub i minimum jedno urządzenie w demo roomie oraz mieć przeszkolonego jednego pracownika. Dodatkowo trzeba brać udział w okresowych szkoleniach.

 

 

Partnerzy, którzy uzyskali autoryzację na poziomie Elite, mogą liczyć na jeszcze większe rabaty od 7 procent w górę, w zależności od ustalonego celu sprzedażowego. Jeśli nie uda się spełnić warunków sprzedaży to partner i tak ma zapewniony rabat 5 procent.

Jeśli partnerowi uda się wypełnić plan sprzedażowy ponad miarę, to może spodziewać się wyższego rabatu. Dla przykładu wypełnienie planu w 120 procentach będzie skutkowało przyznaniem rabatu w wysokości 8,4 procent. Co więcej, dodatkowy 1 procent od targetu jest alokowany na funduszu marketingowym dla firmy partnerskiej. Dodatkowo by otrzymać autoryzację na tym poziomie, partner musi dysponować dwiema osobami z certyfikacją Lenovo ThinkSmart. Pozostałe wymagania są identyczne z tymi z poziomu Specialist.

 

“Infrastruktura telekonferencyjna, kiedyś była opcjonalna dla firm, teraz stała się krytyczna.” – powiedział Adam Dyszkiewicz, Business Development Manager z Lenovo Polska

 

Dlatego Lenovo bardzo mocno rozbudowuje swoje portfolio rozwiązań Lenovo ThinkSmart, jak dowiadujemy się z wypowiedzi Adama Dyszkiewicza, wszystkie nowe rozwiązania są kompatybilne ze wszystkimi najważniejszymi platformami komunikacyjnymi, w tym Microsoft Teams i Zoom. Co więcej, oferta produktowa jest tak przygotowana, by pozwalała na zastosowanie w prawie każdych warunkach, ich instalacja była łatwa i skalowalna, a co najważniejsze przyjazna w późniejszym zarządzaniu.

Idealnym przykładem takiego rozwiązania zaprezentowanego na spotkaniu jest Lenovo ThinkSmart Hub, które pełni rolę centrum zarządzania i jednocześnie jest urządzeniem All-in-One z wbudowanymi czteroma mikrofonami i głośnikami. Takie urządzenie świetnie sprawdzi się w niedużych salkach konferencyjnych, ale wystarczy je połączyć z dodatkowymi głośnikami i mikrofonami i będziemy w stanie obsłużyć nawet bardzo duże sale konferencyjne.

Skoro wspomnieliśmy o większych salach to do nich dedykowany jest w pełni modularne rozwiązanie Lenovo ThinkSmart Core, które w odróżnieniu od rozwiązań zintegrowanych, składa się z oddzielnego monitora i jednostki centralnej. Dodatkowo klienci mają do wyboru wersję bardziej rozbudowaną z dodatkowym barem głośnikowym z czteroma mikrofonami. Dodatkowymi mikrofonami i kamerą 4K Lenovo ThinkSmart Cam z funkcją auto zoom, oraz aktywnego podążania za prowadzącym.

 

 

Lenovo współpracuje z Microsoftem i Google

Po raz pierwszy w ofercie Lenovo znajdzie się system oparty o Windows 10 IoT Enterprise, czyli Lenovo ThinkSmart One. To rozwiązanie All-in-One wyposażone w osiem mikrofonów, głośniki inteligentną kamerę, 10-calowy monitor sterujący i funkcję PoE do podłączenia dodatkowych urządzeń.

We współpracy z Google zaprezentowane zostały urządzenia Lenovo Series One for Google Meet. Są to w pełni zintegrowane rozwiązania dla firm wybierających pracę z G Suite i środowiskiem Google Meet. Urządzenia te występują w trzech rozmiarach S,M i L, wszystkie są podłączane z użyciem PoE, co upraszcza sposób instalacji. Na polskim rynku urządzenia te zadebiutują w trzecim lub czwartym kwartale.

 

Całe portfolio rozwiązań Lenovo ThinkSmart w standardzie, będzie oferowane w najwyższym standardzie gwarancji Lenovo Premiere Support Są to gwarancje standardowo oferowane do serwerów czy macierzy, więc do infrastruktury krytycznej w każdej firmie i do takich zaliczamy teraz urządzenia z serii Think Smart.” – dodał Adam Dyszkiewicz

 

Urządzenia oferowane w najwyższym standardzie gwarancji Lenovo Premier Support objęte są trzyletnim okresem gwarancyjnym, który można przedłużyć do pięciu lat. Świadczy to, że będziemy mieć dostęp do wyspecjalizowanych techników i inżynierów, którzy zapewnią nam pomoc 24 godziny na dobę i 365 dni w roku.

 

Prostota zarządzania z darmowym chmurowym menedżerem Lenovo ThinkSmart Manager

Wszystkie rozwiązania wraz z urządzeniami Lenovo ThinkSmart możemy wyjątkowo łatwo zarządzać, przy pomocy bezpłatnego narzędzia Lenovo ThinkSmart Manager, które pozwala na zdalną konfigurację i aktualizację urządzeń. Dostęp do aplikacji mamy albo poprzez przeglądarkę internetową lub przez dedykowane aplikacje dla systemów operacyjnych Android i iOS.

Jednym z najistotniejszych wyróżników tego rozwiązania jest to, że to narzędzie otrzymujemy gratis do wszystkich nowych urządzeń ThinkSmart. Dodatkowo narzędzie to jest cały czas rozbudowywane o kolejne moduły. Dla przykładu możemy zarządzać urządzeniami firm trzecich z konsoli Lenovo lub przekierowywać sygnał wideo na inne urządzenia.

 

Realme przedstawiło strategię na najbliższe lata – R&D, Europa i ekosystem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Newsletter

Social media

Najpopularniejsze

Feardemic rozbudowuje portfolio gier, liczy na poszerzenie grona odbiorców.

Feardemic - spółka-córka Bloober Team i wydawca gier z gatunku horror - poszerza swoje portfolio wydawnicze, aby trafić do większej grupy odbiorców, poinformował CEO...

Warszawski Instytut Bankowości/Związek Banków Polskich: 86% Polaków czuje się bezpiecznie, korzystając...

Liderem w obszarze cyberbezpieczeństwa są banki (54%), wyprzedzając tym samym firmy technologiczne (31%) oraz wojsko i policję (30%), wynika z badania "Postawy Polaków wobec...

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, które ma zajmować się wyłącznie problemami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Planowane są zmiany ustawy o...

Biuro Informacji Kredytowej: Wartość pożyczek od firm pożyczkowych wzrosła o 119,9%...

Firmy pożyczkowe udzieliły w czerwcu finansowania na kwotę 661 mln zł (wzrost o 119,9% r/r), wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). Średnia wartość...

Huawei podczas International Automobile Industry Exhibition w Szanghaju ogłosił rozpoczęcie sprzedaży...

Huawei rusza ze sprzedażą na chińskim rynku pierwszego samochodu z technologią Huawei na pokładzie. Od środy 21 kwietnia, elektryczny samochód SERES SF5 będzie dostępny...

Najnowsze

Słabsza niż oczekiwana sprzedaż iPhone’a 14 i 14 Plus. Foxconn zmienia...

Apple wypuściło iPhone'a 14, iPhone'a 14 Plus, iPhone'a 14 Pro i iPhone'a 14 Pro Max na początku tego miesiąca. Standardowe modele nie wprowadziły znaczących...

Google Cloud rozwija infrastrukturę w Europie. Firma zbuduje swój pierwszy region...

Prezes Google Cloud International, Adaire Fox-Martin, jest z wizytą w Grecji, gdzie ogłosił powstanie nowego regionu Google Cloud.  Google utworzy swój pierwszy region chmury w...

Od fabryki do klienta – Czyli jak w 2022 roku wygląda...

W teorii wszystko jest jasne - gdzieś na świecie ktoś produkuje np. laptopy, a ktoś inny, często w miejscu oddalonym o tysiące kilometrów, je...

Pomimo ogromu wyzwań, walczymy i działamy aktywnie dalej! – podkreślił Piotr...

28 września br. GK ACTION S.A. przedstawiła wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2022. W  omawianym okresie firma utrzymała wysoką marżę, która ukształtowała się na...

Viewsonic prezentuje największy na świecie składany ekran

Viewsonic zaprezentował swój najnowszy składany na pół ekran o przekątnej 135 cali. Producent kieruje swój produkt do klienta biznesowego, który wykorzysta ten olbrzymi ekran...