Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

-35Dni -9Godzin -46Minut -50Sekund

 

 

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Microsoft podczas konferencji Build 2020 zaprezentował nowości w obszarze rzeczywistości mieszanej, oraz jak czerpać dodatkowe korzyści z tej technologii.

Mariusz Laurisz
Mariusz Laurisz
Z branżą nowych technologii związany od ponad dwóch dekad. Od czterech lat Redaktor Naczelny oraz Wydawca magazynu IT Reseller Polska.

Powiązane

W trakcie odbywającej się od 19 do 21 maja konferencji Build 2020 Microsoft zaprezentował nowości w obszarze rzeczywistości mieszanej, które pozwolą organizacjom i użytkownikom indywidualnym czerpać dodatkowe korzyści z tej technologii. Wśród kluczowych tematów firma ogłosiła dostępność HoloLens 2 na nowych rynkach jeszcze w 2020 roku, w tym w Polsce oraz wsparcie dla pracowników pierwszej linii kontaktu w trudnym czasie pandemii z wykorzystaniem HoloLens 2 i technologii rzeczywistość mieszanej a także szeroką dostępność usług w chmurze Microsoft Azure dotyczących rzeczywistości mieszanej. 

 

HoloLens 2 dostępne na kolejnych rynkach już tej jesieni 

Zestaw HoloLens 2 jest obecnie dostępny w Australii, Kanadzie, Chinach, Francji, Niemczech, Irlandii, Nowej Zelandii, Japonii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Na tych rynkach, firmy z branży produkcyjnej, handlowej, zdrowotnej i edukacyjnej z powodzeniem wykorzystują aplikacje rzeczywistości mieszanej klasy enterprise w celu poprawy wydajności i jakości pracy dla pracowników pierwszej linii kontaktuDzięki aplikacjom HoloLens 2 i chmurze Azure, organizacje mają możliwość sprawniejszego prowadzenia szkoleń i podnoszenia kwalifikacji pracowników. Są w stanie znacząco skrócić czas realizacji wybranych obowiązków, a przede wszystkim zmniejsz liczbę błędów.  

Szczegóły dotyczące rozszerzenia oferty HoloLens 2:

  • Microsoft rozpocznie dystrybucję do Polski, Włoch, Niderlandów, Szwajcarii, Hiszpanii, Austrii, Szwecji, Finlandii, Norwegii, Danii, Belgii, Portugalii, Singapuru, Korei Południowej, Hongkongu i Tajwanu w IV kwartale 2020 roku.
  • Sprzedaż online HoloLens 2 w sklepie Microsoft Store rozpocznie się w lipcu 2020 roku.

 

Jednocześnie odpowiadając na sugestie klientów i partnerów, Microsoft publikuje aktualizację oprogramowania dla HoloLens 2, która zawiera nowe funkcjonalności:

  • Rekonfiguracja i bezproblemowaobsługa nowychurządzeń do wykorzystania w przedsiębiorstwach za pomocą programu Windows AutoPilot.
  • Administrowanie zestawami HoloLens za pomocą systemu zarządzania urządzeniami mobilnymi, korzystając z pakietów provisioningpackage.
  • Usprawnienia w zakresie śledzenia ruchu rąk.
  • Obsługa dodatkowych, systemowych poleceń głosowych do sterowania HoloLens z poziomu zestawów głośnomówiących.
  • Rozszerzony Ethernet USB umożliwia obsługę kluczy sprzętowych 5G/LTE.

 

Szersza dostępność usług rzeczywistości mieszanej w chmurze Azure

Rzeczywistość mieszana coraz częściej zmienia sposób pracy w takich branżach, jak produkcja, opieka zdrowotna czy handel detaliczny. Zmiany te są możliwe tylko poprzez połączenie mocy przetwarzania danych na krawędzi (edgecomputing) z chmurą obliczeniową w celu stworzenia bezproblemowego i angażującego doświadczenia użytkownika. 

 

Microsoft udostępnia pakiet usług mieszanej rzeczywistości oparty o chmurę Azure, aby ułatwić programistom tworzenie wciągających, trójwymiarowych aplikacji dlazestawówmieszanej rzeczywistości (takich jak HoloLens) lub telefonów z obsługą AR (z systemami iOS lub Android).

  • Azure SpatialAnchorspomaga przedsiębiorcom i twórcom gier w tworzeniu aplikacji, które mogą mapować i udostępniać treści 3D w skali rzeczywistej. Aplikacje wykorzystujące AzureSpatialAnchors wykorzystują moc obliczeniową i bezpieczeństwo chmuryAzure do spójnego i niezawodnego renderowania treści 3D na urządzeniach HoloLens, iOS i Android. Aplikacja Azure SpatialAnchors jest już ogólnie dostępna.
  • Azure Remote Renderingpozwala twórcom oprogramowania dla przedsiębiorstw ztakich branż jak produkcja, inżynieria, budownictwo czy handel detaliczny wprowadzać najwyższej jakości treści 3D i interaktywne doświadczenia do urządzeń mieszanej rzeczywistości, takich jak HoloLens 2. Usługa ta wykorzystuje moc obliczeniową Azure do renderowania nawet najbardziej złożonych modeli w chmurze i przesyła je w czasie rzeczywistym do urządzeń, dzięki czemu użytkownicy mogą interakcyjnie i szczegółowo wykorzystywać treści 3D w sposób interaktywny.Azure Remote Rendering jest teraz w fazietestów.

 

Nowa rzeczywistość dla służby zdrowia

Zestawy HoloLens jak i usługi w chmurze dla rzeczywistości mieszanej są wykorzystywane z powodzeniem w sektorze opieki zdrowotnej. Możliwości rzeczywistości mieszanej są wykorzystywane przezpracowników pierwszej linii kontaktu, np. tym produkującymodzież i kombinezony ochronne czy respiratory, jak również tym, którzy zapewniają bezpośrednią opie pacjentom. Otoprzykłady

 

Ventilator Challenge, Wielka Brytania

Konsorcjum przedsiębiorstw przemysłowych, technologicznych i inżynieryjnych z sektora lotniczego, samochodowego i medycznego, które wspólnie wyprodukowało respiratory medyczne dla krajowej służby zdrowia. Zestawy Microsoft HoloLens wyposażone w oprogramowanie Vuforia Expert Capture firmy PTCsą wykorzystywane do szkolenia tysięcy pracowników pierwszej linii w zakresie montażu urządzeń. Na każdym kroku pracownicy są prowadzeni za pomocą wizualnych, trójwymiarowychinstrukcji. W przypadku, gdy pracownicy potrzebują pomocy przy montażu, korzystają z systemu Dynamics 365 Remote Assistktóry umożliwia prowadzenie rozmów wideo w trybie głośnomówiącym za pomocą HoloLens, aby umożliwić operatorom współpracę z ekspertami na komputerze lub urządzeniu przenośnym.

 

“Zapewnienie NHS wystarczającej liczby respiratorów do leczenia pacjentów z zaawansowanymi objawami COVID-19 było kluczowe dla dalszej walki z chorobą w Wielkiej Brytanii. Microsoft i partnerzy firmy odegrali kluczową rolę w dostarczeniu narzędzi, które umożliwiły członkom konsorcjum VentilatorChallengeUK skuteczną współpracę, zarządzanie złożonymi łańcuchami dostaw i szkolenie personelu w zakresie nowych procedur produkcyjnych. W ten sposób, w ciągu zaledwie dziesięciu tygodni, byliśmy w stanie przygotować się do produkcji respiratorów, których wytworzenie w innych warunkach zajęłoby dziesięć lat – Dick ElsyChief Executive, High Value Manufacturing Catapult and Consortium.

 

Case Western Reserve University, USA

Zdalna nauka w jednej z najlepszych instytucji badawczych i szkół medycznych w kraju nabrała nowego wymiaru. Po raz pierwszy w historii, zamiast pracować razem na kampusie, grupa 185 studentów pierwszego roku Case Western ReserveUniversity’s School of Medicinekorzysta z Microsoft HoloLens 2 i napisanego przez uniwersytet oprogramowania HoloAnatomyopartego o rzeczywistość mieszaną, pomimo fizycznej separacji wymuszonej przez pandemię COVID-19. Aplikacja zdalnego nauczania HoloAnatomy jest uważana za pierwszą tego typu aplikację na świecie i stanowi ogromny postęp w wykorzystaniu holograficznego zestawu słuchawkowego przez Case Western Reserve na polu edukacji.

 

Ten niefortunny kryzys udowodnił, że możemy rozszerzyć zasięg edukacji dzięki HoloLens. Chodzi o to, aby świat był bardziej w zasięgu, tak samo jak kampus i aby ludzie mogli doświadczyć tego samego z każdego miejsca” – stwierdził Mark Griswold, profesor radiologii.

 

AvicenneHospital/APHP Group, Francja

HoloLens 2 i Dynamics 365 Remote Assist są używane na pierwszej linii kontaktu przez lekarzy i pielęgniarki. Mieszana rzeczywistość umożliwia wielu pracownikom służby zdrowia wspólne uczestnictwo w wizytach i konsultacjach, jednocześnie ograniczając liczbę pracowników służby zdrowia narażonych na kontakty z każdym pacjentem. Dzięki wykorzystaniu mieszanej rzeczywistości w celu uzyskania dostępu do wirtualnych trójwymiarowych kopii dokumentacji pacjenta, personel eliminujeprzekazywanie sobie fizycznych materiałów i zmniejsza tym samym liczbę przypadków, w których lekarz lub pielęgniarka musi dotykać sprzętu, pomagając im zminimalizować ekspozycję na choroby, a jednocześnie zapewniając doskonałą opiekę nad pacjentem.

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Newsletter

Najświeższe informacje
wprost do Twojej skrzynki mailowej.

Social media

Najpopularniejsze

e-HR – nowoczesne rozwiązanie we współczesnych firmach. W codziennej pracy działu...

W codziennej pracy HR-owcy wykorzystują wiele dokumentów, które gromadzą w segregatorach. Teczki osobowe, CV kandydatów czy oferty pracy najczęściej przechowywane są na komputerach lub...

Orange i Oppo ogłosiły partnerstwo w zakresie personalizacji urządzeń i eSIM.

Orange i Oppo ogłaszają europejskie partnerstwo w zakresie wspólnych innowacji w celu pionierskiej personalizacji urządzeń dystrybuowanych na wolnym rynku i przewodzenia rozwojowi eSIM, podało...

Dell Technologies: 81% polskich organizacji priorytetyzuje cyfrową transformację.

Polskie organizacje są coraz mocniej zdigitalizowane, a 81% priorytetyzuje cyfrową transformację, wynika z badania "Digital Transformation Index 2020" Dell Technologies. "Tegoroczny indeks, w którym udział...

Oppo nawiązał współpracę z Deutsche Telekom ws. rozwoju 5G m.in. w...

Producent urządzeń mobilnych Oppo nawiązał strategiczną współpracę z jednym z wiodących operatorów usług telekomunikacyjnych w Europie - Deutsche Telekom, który w Polsce działa pod...

Ministerstwo Zdrowia przyspiesza wprowadzenie nowych obostrzeń – będą obowiązywać od soboty.

Ministerstwo Zdrowia przyspiesza wprowadzenie nowych obostrzeń w związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa. Mają wejść w życie już w sobotę, poinformował minister zdrowia Adam...

Najnowsze

Polska Rada Centrów Handlowych: Obroty w centrach handlowych spadły o 31,2%...

Transakcje sprzedaży w obiektach handlowych w Polsce spadły o 31,2% r/r w I półroczu 2020 r., podała Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH) w raporcie...

Senacka Komisja Zdrowia za funduszem celowym dla pracowników ochrony zdrowia.

Senacka Komisja Zdrowia przyjęła szereg poprawek do tzw. ustawy covidowej, opowiadając się m.in. za utworzeniem specjalnego funduszu celowego z budżetem wysokości 5 mld zł...

Kazar liczy na wzrost udziału e-commerce w sprzedaży o 5-7 pkt...

Kazar Group zwiększył udział sprzedaży e-commerce do 35-37% sprzedaży ogółem z 24% na koniec 2019 r. i liczy na dalsze zwiększanie tego wskaźnika, ale...

Best wykupił przed terminem obligacje o łącznej wartości 20 mln zł.

Best zakończył przedterminowy wykupu na żądanie wszystkich obligacji serii Q1 o łącznej wartości nominalnej 20 mln zł, podała spółka. "Przedterminowy wykup obligacji został przeprowadzony na...

UOKiK wydał 3 decyzje dot. Getin Noble Bank, nałożył m.in. ponad...

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) Tomasz Chróstny wydał trzy decyzje wobec Getin Noble Banku (GNB). Dotyczą one uznania klauzul modyfikacyjnych za niedozwolone...