Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

-201Dni -16Godzin -14Minut -50Sekund

 

 

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Microsoft podczas konferencji Build 2020 zaprezentował nowości w obszarze rzeczywistości mieszanej, oraz jak czerpać dodatkowe korzyści z tej technologii.

Mariusz Laurisz
Mariusz Laurisz
Z branżą nowych technologii związany od ponad dwóch dekad. Od czterech lat Redaktor Naczelny oraz Wydawca magazynu IT Reseller Polska.

Powiązane

W trakcie odbywającej się od 19 do 21 maja konferencji Build 2020 Microsoft zaprezentował nowości w obszarze rzeczywistości mieszanej, które pozwolą organizacjom i użytkownikom indywidualnym czerpać dodatkowe korzyści z tej technologii. Wśród kluczowych tematów firma ogłosiła dostępność HoloLens 2 na nowych rynkach jeszcze w 2020 roku, w tym w Polsce oraz wsparcie dla pracowników pierwszej linii kontaktu w trudnym czasie pandemii z wykorzystaniem HoloLens 2 i technologii rzeczywistość mieszanej a także szeroką dostępność usług w chmurze Microsoft Azure dotyczących rzeczywistości mieszanej. 

 

HoloLens 2 dostępne na kolejnych rynkach już tej jesieni 

Zestaw HoloLens 2 jest obecnie dostępny w Australii, Kanadzie, Chinach, Francji, Niemczech, Irlandii, Nowej Zelandii, Japonii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Na tych rynkach, firmy z branży produkcyjnej, handlowej, zdrowotnej i edukacyjnej z powodzeniem wykorzystują aplikacje rzeczywistości mieszanej klasy enterprise w celu poprawy wydajności i jakości pracy dla pracowników pierwszej linii kontaktuDzięki aplikacjom HoloLens 2 i chmurze Azure, organizacje mają możliwość sprawniejszego prowadzenia szkoleń i podnoszenia kwalifikacji pracowników. Są w stanie znacząco skrócić czas realizacji wybranych obowiązków, a przede wszystkim zmniejsz liczbę błędów.  

Szczegóły dotyczące rozszerzenia oferty HoloLens 2:

  • Microsoft rozpocznie dystrybucję do Polski, Włoch, Niderlandów, Szwajcarii, Hiszpanii, Austrii, Szwecji, Finlandii, Norwegii, Danii, Belgii, Portugalii, Singapuru, Korei Południowej, Hongkongu i Tajwanu w IV kwartale 2020 roku.
  • Sprzedaż online HoloLens 2 w sklepie Microsoft Store rozpocznie się w lipcu 2020 roku.

 

Jednocześnie odpowiadając na sugestie klientów i partnerów, Microsoft publikuje aktualizację oprogramowania dla HoloLens 2, która zawiera nowe funkcjonalności:

  • Rekonfiguracja i bezproblemowaobsługa nowychurządzeń do wykorzystania w przedsiębiorstwach za pomocą programu Windows AutoPilot.
  • Administrowanie zestawami HoloLens za pomocą systemu zarządzania urządzeniami mobilnymi, korzystając z pakietów provisioningpackage.
  • Usprawnienia w zakresie śledzenia ruchu rąk.
  • Obsługa dodatkowych, systemowych poleceń głosowych do sterowania HoloLens z poziomu zestawów głośnomówiących.
  • Rozszerzony Ethernet USB umożliwia obsługę kluczy sprzętowych 5G/LTE.

 

Szersza dostępność usług rzeczywistości mieszanej w chmurze Azure

Rzeczywistość mieszana coraz częściej zmienia sposób pracy w takich branżach, jak produkcja, opieka zdrowotna czy handel detaliczny. Zmiany te są możliwe tylko poprzez połączenie mocy przetwarzania danych na krawędzi (edgecomputing) z chmurą obliczeniową w celu stworzenia bezproblemowego i angażującego doświadczenia użytkownika. 

 

Microsoft udostępnia pakiet usług mieszanej rzeczywistości oparty o chmurę Azure, aby ułatwić programistom tworzenie wciągających, trójwymiarowych aplikacji dlazestawówmieszanej rzeczywistości (takich jak HoloLens) lub telefonów z obsługą AR (z systemami iOS lub Android).

  • Azure SpatialAnchorspomaga przedsiębiorcom i twórcom gier w tworzeniu aplikacji, które mogą mapować i udostępniać treści 3D w skali rzeczywistej. Aplikacje wykorzystujące AzureSpatialAnchors wykorzystują moc obliczeniową i bezpieczeństwo chmuryAzure do spójnego i niezawodnego renderowania treści 3D na urządzeniach HoloLens, iOS i Android. Aplikacja Azure SpatialAnchors jest już ogólnie dostępna.
  • Azure Remote Renderingpozwala twórcom oprogramowania dla przedsiębiorstw ztakich branż jak produkcja, inżynieria, budownictwo czy handel detaliczny wprowadzać najwyższej jakości treści 3D i interaktywne doświadczenia do urządzeń mieszanej rzeczywistości, takich jak HoloLens 2. Usługa ta wykorzystuje moc obliczeniową Azure do renderowania nawet najbardziej złożonych modeli w chmurze i przesyła je w czasie rzeczywistym do urządzeń, dzięki czemu użytkownicy mogą interakcyjnie i szczegółowo wykorzystywać treści 3D w sposób interaktywny.Azure Remote Rendering jest teraz w fazietestów.

 

Nowa rzeczywistość dla służby zdrowia

Zestawy HoloLens jak i usługi w chmurze dla rzeczywistości mieszanej są wykorzystywane z powodzeniem w sektorze opieki zdrowotnej. Możliwości rzeczywistości mieszanej są wykorzystywane przezpracowników pierwszej linii kontaktu, np. tym produkującymodzież i kombinezony ochronne czy respiratory, jak również tym, którzy zapewniają bezpośrednią opie pacjentom. Otoprzykłady

 

Ventilator Challenge, Wielka Brytania

Konsorcjum przedsiębiorstw przemysłowych, technologicznych i inżynieryjnych z sektora lotniczego, samochodowego i medycznego, które wspólnie wyprodukowało respiratory medyczne dla krajowej służby zdrowia. Zestawy Microsoft HoloLens wyposażone w oprogramowanie Vuforia Expert Capture firmy PTCsą wykorzystywane do szkolenia tysięcy pracowników pierwszej linii w zakresie montażu urządzeń. Na każdym kroku pracownicy są prowadzeni za pomocą wizualnych, trójwymiarowychinstrukcji. W przypadku, gdy pracownicy potrzebują pomocy przy montażu, korzystają z systemu Dynamics 365 Remote Assistktóry umożliwia prowadzenie rozmów wideo w trybie głośnomówiącym za pomocą HoloLens, aby umożliwić operatorom współpracę z ekspertami na komputerze lub urządzeniu przenośnym.

 

“Zapewnienie NHS wystarczającej liczby respiratorów do leczenia pacjentów z zaawansowanymi objawami COVID-19 było kluczowe dla dalszej walki z chorobą w Wielkiej Brytanii. Microsoft i partnerzy firmy odegrali kluczową rolę w dostarczeniu narzędzi, które umożliwiły członkom konsorcjum VentilatorChallengeUK skuteczną współpracę, zarządzanie złożonymi łańcuchami dostaw i szkolenie personelu w zakresie nowych procedur produkcyjnych. W ten sposób, w ciągu zaledwie dziesięciu tygodni, byliśmy w stanie przygotować się do produkcji respiratorów, których wytworzenie w innych warunkach zajęłoby dziesięć lat – Dick ElsyChief Executive, High Value Manufacturing Catapult and Consortium.

 

Case Western Reserve University, USA

Zdalna nauka w jednej z najlepszych instytucji badawczych i szkół medycznych w kraju nabrała nowego wymiaru. Po raz pierwszy w historii, zamiast pracować razem na kampusie, grupa 185 studentów pierwszego roku Case Western ReserveUniversity’s School of Medicinekorzysta z Microsoft HoloLens 2 i napisanego przez uniwersytet oprogramowania HoloAnatomyopartego o rzeczywistość mieszaną, pomimo fizycznej separacji wymuszonej przez pandemię COVID-19. Aplikacja zdalnego nauczania HoloAnatomy jest uważana za pierwszą tego typu aplikację na świecie i stanowi ogromny postęp w wykorzystaniu holograficznego zestawu słuchawkowego przez Case Western Reserve na polu edukacji.

 

Ten niefortunny kryzys udowodnił, że możemy rozszerzyć zasięg edukacji dzięki HoloLens. Chodzi o to, aby świat był bardziej w zasięgu, tak samo jak kampus i aby ludzie mogli doświadczyć tego samego z każdego miejsca” – stwierdził Mark Griswold, profesor radiologii.

 

AvicenneHospital/APHP Group, Francja

HoloLens 2 i Dynamics 365 Remote Assist są używane na pierwszej linii kontaktu przez lekarzy i pielęgniarki. Mieszana rzeczywistość umożliwia wielu pracownikom służby zdrowia wspólne uczestnictwo w wizytach i konsultacjach, jednocześnie ograniczając liczbę pracowników służby zdrowia narażonych na kontakty z każdym pacjentem. Dzięki wykorzystaniu mieszanej rzeczywistości w celu uzyskania dostępu do wirtualnych trójwymiarowych kopii dokumentacji pacjenta, personel eliminujeprzekazywanie sobie fizycznych materiałów i zmniejsza tym samym liczbę przypadków, w których lekarz lub pielęgniarka musi dotykać sprzętu, pomagając im zminimalizować ekspozycję na choroby, a jednocześnie zapewniając doskonałą opiekę nad pacjentem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Newsletter

Najświeższe informacje
wprost do Twojej skrzynki mailowej.

Social media

Najpopularniejsze

Biuro Informacji Kredytowej: 20% Polaków korzystało lub korzysta z usług chroniących...

Mimo że Polacy mają coraz większą świadomość zagrożeń i skutków kradzieży tożsamości, a 53% respondentów obawia się o bezpieczeństwo danych, z oferty usług zapewniających...

Sprzedaż Carsmile wzrosła o 141% r/r do prawie 2 000 umów...

Carsmile zawarł rekordową liczbę prawie 2 000 umów wynajmu i leasingu samochodów w 2020 r., podała spółka. To wzrost o 141% względem 2019 r.,...

Intel rozbudowuje centrum badawczo-rozwojowe w Gdańsku.

Intel rozpocznie rozbudowę gdańskiego kampusu firmy - największego centrum badawczo- rozwojowego Intel w Unii Europejskiej, podał koncern. Prace ruszą na początku roku, a planowany...

All In! Games: Ponad 500 tys. kopii ‘Ghostrunnera’ sprzedało się do...

Gra "Ghostrunner" na 31 grudnia 2020 r. sprzedała się w 500 tys. kopii, podało All In! Games w oparciu o dane cząstkowe oraz liczbę...

Microsoft i SAP ogłosiły partnerstwo dla rozwoju Polskiej Doliny Cyfrowej.

Microsoft i SAP ogłosiły partnerstwo dla rozwoju Polskiej Doliny Cyfrowej, podał koncern. "Microsoft i SAP łączy długoletnia historia współpracy, która zapewniła wielu klientom sprawną i...

Najnowsze

Samsung próbuje zachęcić użytkowników iPhone’ów do przejścia na Androida w dość...

Samsung ma nadzieję przekonać użytkowników iOS do Androida. Jak? Interaktywną, internetową demonstracją Androida stworzoną specjalnie dla użytkowników iPhone'a. Nie sądzę, by miało to być...

Wiadomo już kto wyprodukuje “samochód elektryczny Huawei”. W środku system operacyjny...

Chiński producent samochodów Arcfox wyprodukuje samochód elektryczny z systemem operacyjnym Harmony i 5G firmy Huawei. Tym samym Huawei nie będzie, jak donosiła część mediów,...

MSI zostaje producentem nośników SSD. Wkrótce niemal całe środowisko pracy można...

Na początku tego roku, na targach CES, firma MSI przedstawiła plany rozpoczęcia oferowania dysków SSD pod swoją nowo wprowadzoną marką Spatinum. Teraz dowiadujemy się...

Elgato wprowadza do oferty Cam Link Pro. Karta do nagrywania z...

Elgato, należąca do Corsair marka, lider w branży rozwiązań dla twórców materiałów cyfrowych, zaprezentował urządzenie Cam Link Pro, czyli wszechstronną kartę PCIe do nagrywania...

Lenovo zaprasza Partnerów Biznesowych na New Product Training 2021. Głównymi tematami...

Globalny lider technologiczny Lenovo zaprasza na tegoroczną edycję spotkania New Product Training skierowaną do partnerów biznesowych firmy. Wydarzenie w całości odbędzie się w formie...