Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

-1100Dni -19Godzin -43Minut -49Sekund

 

 

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Microsoft wspólnie z firmą Intel podczas uroczystej gali Channel Connect 2022, nagrodzili najlepsze firmy partnerskie.

Krzysztof Bogacki
Krzysztof Bogacki
Redaktor naczelny IT Reseller, pasjonat kawy, technologii i podróży.

Powiązane

17 listopada odbyła się, zorganizowana przez Microsoft, Gala Channel Connect 2022. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem partnerów biznesowych Microsoftu – i nie bez powodu, bo ranga tego wydarzenia okazała się większa niż można było oczekiwać. 

Wprawdzie rozwiązanie Microsoftu, Teams, umożliwiło milionom użytkowników na świecie pracę zdalną i hybrydową, ale mimo to sami przedstawiciele firmy przyznają, że dobrze jest spotkać się w końcu na żywo. Microsoft zaprosił swoich kluczowych partnerów sprzętowych i dystrybutorów do malowniczo położonego Łochowa, by wspólnie świętować Channel Connect 2022 – pierwsze od czasu pandemii duże wydarzenie firmy na żywo.

Uroczystość w świetnym stylu poprowadzili Magdalena Grzegorczyk, Partner/Channel Marketing Manager at Microsoft CEE/Poland oraz Przemysław Jakubiec, Device Partner Solution Sales Lead Poland and Romania w firmie Microsoft.

Tegoroczny Channel Connect uświetnili nie tylko partnerzy i dystrybutorzy, ale też czołowe postaci z samego Microsoftu. Wydarzenie rozpoczęła energicznym wystąpieniem Lakecia Gunter, Vice President and General Manager, Device Partner Solution Sales w Microsoft. Szefowa działu Device Partner Solutions mówiła m.in o strategii związanej z urządzeniami brzegowymi i ich współpracy z chmurą Microsoftu. Nie jest tajemnicą, że dziś, w dobie rozrastających się porcji danych generowanych codziennie przez firmy i użytkowników indywidualnych, ale i sensory rozmaitych urządzeń IoT, tylko pewna część powinna trafiać do chmury. Reszta może być przetwarzana blisko użytkownika, w czym sprawdzają się rozwiązania brzegowe partnerów Microsoftu.

Lakecia Gunter sporo uwagi poświęciła też trzem głównym punktom, na których skupia się firma z Redmond. Pod nieco enigmatycznym hasłami kryły się kreatywne zastosowania rozwiązań Microsoftu oraz innowacje, realizowane wraz z partnerami firmy.

 

 

O tym, jak rozwiązania Microsoftu zmieniają tchnologiczną rzeczywistość, w tym tą zaawansowanego poziomu, opowiadał Jacek Kotynia. Manager z Microsoftu obiecał wprawdzie nie wdawać się w wystąpieniu w zbytnie detale, jednakże bez slajdów z serwerami się nie obyło.

 

 

Głos partnerów

Partnerzy biznesowi Microsoftu na Channel Connect 2022 nie byli jedynie widzami. Firma z Redmond oddała głos przedstawicielom firm takich jak Samsung, Intel i HP.

Jacek Klee z Samsunga, w swoim charakterystycznym, barwnym stylu, opowiadał o tym jak można dobrze zarabić na partnerstwie z koreańskim gigantem oraz o tym dlaczego Samsung powinien być dziś postrzegany jako ważna część globalnego ekosystemu IT.

 

 

Krzysztof Jonak z firmy Intel nakreślił natomiast rolę współpracy Microsoftu z producentem układów Core i Xeon. Wspomniał także o nowościach, którymi w drugiej połowie bieżącego roku Intel dosłowonie sypie jak z rękawa: Core 13th gen., nowe komputery NUC, nowe układy Xeon Sapphire Rapids, a także, co stanowi nowość w ofercie Intela – karty graficzne, tak dla segmentu data center, jak i dla odbiorców konsumenckich.

 

 

Anna Ostafin z HP opowiadała natomiast o współpracy Microsoftu z amerykańskim producentem komputerów, a w szczeglności dopasowaniu rozwiązań pod kątem pracy zdalnej i hybrydowej.

 

Warsztaty, bezpieczeństwo i… dachowanie

Wydarzenie partnerskie Microsoftu nie składało sięjedynie z wystąpień. Microsoft, wraz z Lenovo oraz Exclusive Networks, zorganizował warsztaty poświęcone pracy hybrydowej z Lenovo ThinkSmart i Microsoft Teams Rooms. Podczas warsztatów można było poznać detale i zalety omawianych rozwiązań, sięgając wprost po wiedzę ekspertów.

Arkadiusz Kwiatkowski i Rasmus Reimo z Microsoftu, poprowadzili natomiast warsztat o tym, jak wykozystać zmianę systemową na Windows 11, oraz zmianę sprzętową we flocie klientów, w sposób, który pozwoli im zyskać nie tylko bezpieczne, ale i szybkie rozwiązanie.

Dla chętnych, zorganizowano także praktyczne warsztaty motoryzacyjne prowadzone przez Kubę Bielaka. Można było m.in sprawdzić jakie wrażenia generuje wypadek z dachowaniem. Symulator takiego zdażenia był dostępny dla uczestników przez cały wieczór.

 

Wieczorna gala i rozdanie nagród

Microsoft Channel Connect zwieńczony był galą, w ramach której wręczone zostały nagrody. firma Microsoft nagrodziła sześć najlepszych firm partnerskich w kategorii: Top Partners Cloud Mix.

 

 

Firma Microsoft wyróżniła następujące przedsiębiorstwa: ACTION, CEZAR, COCON, DELKOM 2000, MALIBU oraz firma Morele.net

 

ACTION

 

CEZAR

 

COCON

 

DELKOM 2000

 

MALIBU

 

Morele.net

 

 

Natomiast firma Intel nagrodziła firmy, które wyróżniły się w kilku kluczowych obszarach.

 

 

Wśród laureatów znalazły się firmy: Morele, NTT System, X-kom, Komputronik oraz dystrtbutorzy, firmy: AB oraz ALSO.

 

Morele

 

NTT System

 

X-kom

 

Komputronik

 

AB

 

ALSO

 

“Wszystkim laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!”

 

 

Podsumowując; Microsoft zrealizował świetne wydarzenie, które zachowało balans między walorami edukacyjnymi, promocyjnymi, a budowaniem relacji, nadszarpniętych nieco przerwą pandemiczną. Świetnie prezentowały się strefy zorganizowane przez partnerów firmy, dodatkowe aktywności były interesujące, a treści prezentowane na głównej scenie – przydatne. Partnerzy Microsoftu z pewnością mogą zaliczyć ten dzień do udanych.

 

 

“Wszystkim laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w rozwoju biznesu z firmami Microsoft i Intel!”

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Newsletter

Social media

Najpopularniejsze

Feardemic rozbudowuje portfolio gier, liczy na poszerzenie grona odbiorców.

Feardemic - spółka-córka Bloober Team i wydawca gier z gatunku horror - poszerza swoje portfolio wydawnicze, aby trafić do większej grupy odbiorców, poinformował CEO...

Warszawski Instytut Bankowości/Związek Banków Polskich: 86% Polaków czuje się bezpiecznie, korzystając...

Liderem w obszarze cyberbezpieczeństwa są banki (54%), wyprzedzając tym samym firmy technologiczne (31%) oraz wojsko i policję (30%), wynika z badania "Postawy Polaków wobec...

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, które ma zajmować się wyłącznie problemami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Planowane są zmiany ustawy o...

Biuro Informacji Kredytowej: Wartość pożyczek od firm pożyczkowych wzrosła o 119,9%...

Firmy pożyczkowe udzieliły w czerwcu finansowania na kwotę 661 mln zł (wzrost o 119,9% r/r), wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). Średnia wartość...

Huawei podczas International Automobile Industry Exhibition w Szanghaju ogłosił rozpoczęcie sprzedaży...

Huawei rusza ze sprzedażą na chińskim rynku pierwszego samochodu z technologią Huawei na pokładzie. Od środy 21 kwietnia, elektryczny samochód SERES SF5 będzie dostępny...

Najnowsze

“Strategia wzajemnego wygrywania” – Dariusz Kwieciński, Prezes Zarządu Fujitsu Polska, podczas...

Fujitsu Partner Day 2023 to wyjątkowo ważny punkt w kalendarzu polskiego oddziału japońskiej firmy technologicznej. To okazja do spotkania z partnerami, ale też przekazania...

Europa Środkowo-Wschodnia musi mieć większy wpływ na unijną politykę cyfryzacji –...

Przedstawiciele branży cyfrowej z 12 krajów regionu spotkali się w Warszawie, aby wspólnie rozmawiać o cyfrowej agendzie dla Europy Środkowo-Wschodniej i całej Unii Europejskiej....

Podwoiła się liczba ataków ransomware w kluczowych branżach – winna sztuczna...

Liczba zgłoszonych ataków ransomware, które dotknęły samorządy, instytucje oświatowe oraz placówki opieki zdrowotnej na całym świecie, podwoiła się w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wzrosła...

Innowacje a ryzyko: liderzy IT podzielają obawy dotyczące bezpieczeństwa nowych technologii,...

Nowoczesne technologie, takie jak generatywna sztuczna inteligencja, to początek nowej ery innowacyjności w biznesie, do której niezbędna jest ewolucja sieci firmowych. Z badania przeprowadzonego...

Opłata reprograficzna, zwana “podatkiem od smartfonów” powraca w wyroku sądu. Ceny...

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, sąd okręgowy w Warszawie zadecydował, o konieczności odprowadzania opłaty reprograficznej od  urządzeń umożliwiających kopiowanie utworów.  W praktyce; smartonów, komputerów,...