Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

-808Dni -18Godzin -47Minut -11Sekund

 

 

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Najnowszy firewall next-gen FortiGate 1000F od Fortinet zużywa o 80% mniej energii niż konkurencyjne rozwiązania!

Mariusz Laurisz
Mariusz Laurisz
Z branżą nowych technologii związany od ponad dwóch dekad. Od czterech lat Redaktor Naczelny oraz Wydawca magazynu IT Reseller Polska.

Powiązane

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberbezpieczeństwa, zaprezentował nową rodzinę zapór sieciowych nowej generacji (NGFW) – FortiGate 1000F. Urządzenia te zapewniają znacznie większą wydajność w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami – ponad siedmiokrotnie większą przepustowość zapory sieciowej oraz niższe o 83% zużycie energii (mniej watów na jednostkę Gb/s przepustowości zapory sieciowej).

Wyróżnikiem firewalli firmy Fortinet są rozwijane od ponad 20 lat procesory Security Processing Unit (SPU), które zapewniają wysoką skalowalność, wydajność i oszczędność energii, aby spełnić wymagania dotyczące bezpieczeństwa stawiane obecnie przez operatorów i właścicieli centrów danych. SPU obecne w urządzeniach FortiGate 1000F umożliwiają uzyskanie większej o średnio 7,4 razy niż branżowa średnia przepustowości firewalla, dzięki czemu mechanizmy ochronne dotrzymują kroku pod względem wydajności dzisiejszym sieciom.

 

„Usprawnienie działań mających na celu osiągnięcie zrównoważonego rozwoju jest dziś dla przedsiębiorstw najważniejszą kwestią biznesową, z powodu której także na osoby na stanowiskach CIO wywierana jest presja, aby zmniejszyć ślad węglowy infrastruktury IT. Fortinet nadal realizuje własne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, a także pomaga w tym klientom poprzez zaangażowanie w poprawę wydajności i efektywności energetycznej naszych produktów. Najnowszym tego przykładem są firewalle nowej generacji z rodziny FortiGate 1000F, które zapewniają wyższą wydajność i niższe zużycie energii w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami.” – podkreślił John Maddison, EVP of Products and CMO, Fortinet.

 

FortiGate 1000F zapewnia również prawie 7-krotnie wyższą wydajność protokołu IPsec VPN oraz 7-krotnie wyższą przepustowość inspekcji SSL. Mechanizmy te umożliwiają eliminację martwych punktów sieci i zapewniają przedsiębiorstwom pełną widzialność przesyłanych przez sieć otwartym tekstem oraz szyfrowanych danych, bez wprowadzania wąskich gardeł. Ma to kluczowe znaczenie dla wysokowydajnych centrów danych w celu ochrony informacji o krytycznym znaczeniu oraz szybkiego identyfikowania i powstrzymywania zagrożeń przed przeniknięciem do sieci.

Dodatkowo, dzięki wydajnej ochronie przed zagrożeniami, która jest dwukrotnie wyższa niż brażowa średnia, FortiGate 1000F zapewnia krytyczne usługi bezpieczeństwa bazujące na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym, takie jak ochrona przed włamaniami (IPS), kontrola aplikacji i ochrona przed złośliwym kodem, które działają szybciej niż w konkurencyjnych rozwiązaniach. Podobnie jak w przypadku całej rodziny firewalli nowej generacji FortiGate firmy Fortinet, FortiGate 1000F umożliwia bezpieczną cyfrową transformację, zapewniając zaawansowaną widzialność i kontrolę nad ruchem sieciowym, aby wspierać przedsiębiorstwa w budowaniu kontekstowej, ewoluującej polityki bezpieczeństwa w sieci.

Zaangażowanie to zostało docenione przez firmę Gartner – Fortinet uzyskał najwyższy wynik w kategorii „Enterprise Data Center use case „w raporcie 2022 Gartner® Critical Capabilities for Network Firewalls oraz tytuł lidera w raporcie The Forrester Wave™: Enterprise Firewalls, Q4 2022.

 

Ochrona infrastruktury przyjazna dla środowiska

FortiGate 1000F pomaga klientom osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju, ponieważ pobiera o 83% mniej energii na jednostkę Gb/s przepustowości firewalla oraz 86% mniej energii na Gb/s przepustowości IPsec VPN. Urządzenie to wymaga również mniejszego chłodzenia niż inne rozwiązania, ponieważ w porównaniu z konkurencyjnymi firewallami generuje jedynie 15% BTU/godz. (British Thermal Unit) na Gb/s przepustowości firewalla. Wysokowydajne i energooszczędne zapory sieciowe Fortinet zapewniają, że przedsiębiorstwa potrzebują mniej urządzeń do realizacji swoich potrzeb biznesowych, co pomaga w dalszej redukcji kosztów przestrzeni i chłodzenia w centrum danych.

 

Spójne bezpieczeństwo

FortiGate 1000F pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego FortiOS, który zapewnia ujednolicone mechnizmy bezpieczeństwa i zarządzania we wszystkich modelach urządzeń i na całym brzegu sieci, co pozwala na obsługę hybrydowych środowisk w spójny i skoordynowany sposób. Dzięki obecności systemu FortiOS we wszystkich urządzeniach Fortinet, klienci mają zapewnioną szeroką widzialność infrastruktury, bezproblemową integrację i interoperacyjność pomiędzy krytycznymi systemami zapewniającymi bezpieczeństwo oraz granularną kontrolę i automatyzację. Obejmuje to uniwersalny mechanizm dostępu do sieci Zero Trust (Universal Zero Trust Network Access (ZTNA) z wbudowaną bramą aplikacji ZTNA, umożliwiającą jawny dostęp do aplikacji i egzekwowanie zdefiniowanych przez klientów zasad dostępu.

 

Tak jak wszystkie zapory nowej generacji z rodziny FortiGate, także model FortiGate 1000F zawiera pakiet bazujących na sztucznej inteligencji usług bezpieczeństwa FortiGuard, które są opracowywane i stale udoskonalane przez zespół FortiGuard Labs. W celu zapewnienia zaawansowanej ochrony w czasie rzeczywistym przed znanymi i nieznanymi zagrożeniami w centrum danych, klienci mogą korzystać z bazujących na sztucznej inteligencji modułów IPS i antywirusa, a także z pierwszego w branży, działającego w czasie rzeczywistym mechanizmu ochronnego sandbox, który zapobiega przedostawaniu się do sieci złośliwego oprogramowania, w tym także ransomware’u. Należące do przedsiębiorstw centra danych polegają na tych usługach w celu monitorowania środowisk IT i ich ochrony przed atakami bazującymi na plikach, złośliwym oprogramowaniem, ruchem bocznym, ransomware i atakami, w ramach których wykorzystywane są dane uwierzytelniające.

 

FortiGate 1000F na tle konkurencji

W tabelce przedstawiono parametry najlepszych firewalli dostępnych na rynku w porównaniu z wydajnością urządzeń z rodziny FortiGate 1000F. Security Compute Rating to współczynnik wydajności procesów ochronnych, dzięki któremu można porównać wydajność rozwiązań FortiGate ze średnią przemysłową wyliczoną na podstawie wyników w różnych kategoriach osiąganych przez konkurencyjne produkty z tego samego przedziału cenowego. Uwzględniono również wskaźniki mocy i ciepła dla konkurencyjnych produktów, aby można było porównać z nimi efektywność energetyczną FortiGate 1000F.

 

Specyfikacja FortiGate 1001F1 Współczynnik wydajności procesów ochronnych Średnia branżowa Palo Alto Networks

PA-3420

Check Point

Quantum
6700

Cisco

Firepower
2140

Juniper

SRX 4100

Firewall 198 Gb/s​ 7,4x 26,7 Gb/s​ 20,8 Gb/s​ 26 Gb/s​ 20 Gb/s​ 40 Gb/s​
IPsec VPN 55 Gb/s​ 6,7x 8,2 Gb/s​ 9,9 Gb/s​ 4,6 Gb/s​ 3,6 Gb/s​ 14,8 Gb/s​
Ochrona przed zagrożeniami2  13 Gb/s​ 2x 6,7 Gb/s​ 7,6 Gb/s​ 5,8 Gb/s​ n.d. n.d.
Inspekcja SSL 10 Gb/s​ 7x 1,4 Gb/s​ n.d. n.d. 1,4 Gb/s​ n.d.
Liczba równoległych połączeń 7,5 mln 2.5x 3 mln​ 2 mln​ 2 mln 3 mln​ 5 mln​
Liczba połączeń na sekundę 650 tys.​ 3,7x 173,5 tys.​ 205 tys.​ 164 tys.​ 75 tys.​ 250 tys.​
Specyfikacja FortiGate 1001F1 Współczynnik wydajności procesów ochronnych Średnia branżowa Palo Alto Networks

PA-3420

Check Point

Quantum
6700

Cisco

Firepower
2140

Juniper

SRX 4100

Przepustowość firewalla (W na Gb/s) 2,06 W 6x 12,46 W 11,54 W 7,3 W 20 W 11 W
Przepustowość IPSec VPN (W / Gb/s) 7,42 W 7x 51,5 W 24,2 W 41 W 111,1 W 29,7 W
Przepustowość firewalla (BTU/h na Gb/s) 6,2 BTU 6,5x 40,45 BTU 31,3 BTU 24,8 BTU 68,2 BTU 37,5 BTU
  1. Dostępny jest również wariant bez dysków SSD.
  2. Mechanizm ochrony przed zagrożeniami zawiera uruchomione funkcje kontroli aplikacji (FortiGuard Application Control), bazującej na sztucznej inteligencji ochrony przed włamaniami (FortiGuard IPS), antywirusa, logowania i środowiska testowego (sandbox).
  3. Wszystkie wartości poboru mocy pochodzą z publicznie dostępnej dokumentacji i przewodników po systemach sprzętowych, z uwzględnieniem maksymalnego poboru mocy.

 

Red Hat Summit Connect 2022: “Nasza współpraca rozwija się coraz lepiej, mamy wiele wspólnych projektów” – podkreślił Robert Domagała z Dell Technologies, zapraszając na DTF 2022.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Newsletter

Social media

Najpopularniejsze

Feardemic rozbudowuje portfolio gier, liczy na poszerzenie grona odbiorców.

Feardemic - spółka-córka Bloober Team i wydawca gier z gatunku horror - poszerza swoje portfolio wydawnicze, aby trafić do większej grupy odbiorców, poinformował CEO...

Warszawski Instytut Bankowości/Związek Banków Polskich: 86% Polaków czuje się bezpiecznie, korzystając...

Liderem w obszarze cyberbezpieczeństwa są banki (54%), wyprzedzając tym samym firmy technologiczne (31%) oraz wojsko i policję (30%), wynika z badania "Postawy Polaków wobec...

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, które ma zajmować się wyłącznie problemami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Planowane są zmiany ustawy o...

Biuro Informacji Kredytowej: Wartość pożyczek od firm pożyczkowych wzrosła o 119,9%...

Firmy pożyczkowe udzieliły w czerwcu finansowania na kwotę 661 mln zł (wzrost o 119,9% r/r), wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). Średnia wartość...

Huawei podczas International Automobile Industry Exhibition w Szanghaju ogłosił rozpoczęcie sprzedaży...

Huawei rusza ze sprzedażą na chińskim rynku pierwszego samochodu z technologią Huawei na pokładzie. Od środy 21 kwietnia, elektryczny samochód SERES SF5 będzie dostępny...

Najnowsze

Apple naprawdę chce, abyś używał fizycznego klucza bezpieczeństwa dla Apple ID

Apple ogłosiło nowe funkcje mające na celu poprawę ochrony cyberbezpieczeństwa dla swoich klientów, zarówno konsumentów, jak i firm, w tym Security Keys, możliwość korzystania...

Wietnam: wielomiliardowe dodatkowe inwestycje planowane przez LG i Samsunga

Jak poinformował we wtorek wietnamski rząd, południowokoreańscy giganci branży elektronicznej, Samsung i LG, planują zainwestować miliardy dolarów w Wietnamie. Informacje te pojawiły się po...

Microsoft Teams w końcu będzie dużo łatwiejszy w użyciu na iPadzie...

Platforma wideokonferencyjna ujawniła, że pracuje nad wprowadzeniem trybu Picture in Picture dla użytkowników iPhone'a i iPada, umożliwiając im wyświetlanie wielu okien jednocześnie na ich...

Lenovo Polska podczas uroczystej gali Lenovo Top Partners Awards 2022, w...

7 grudnia, w eleganckich przestrzeniach warszawskiego Nobu Hotel, Lenovo, największy producent komputerów na świecie, nagrodził swoich czołowych partnerów w Polsce charakterystycznymi, czerwonymi „jedynkami”.  Szkolne skojarzenia...

SK hynix opracowuje najszybszą na świecie serwerową pamięć DRAM

Południowokoreański producent układów scalonych SK hynix ogłosił w czwartek, że opracował najszybszy na świecie moduł pamięci serwerowej. Nowy produkt, DDR5 Multiplexer Combined Ranks Dual In-line...