Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

-1403Dni -8Godzin -11Minut -15Sekund

 

 

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

NVIDIA Studio platforma dla twórców, dzięki której, wykorzystają swój potencjał w stu procentach.

Mariusz Laurisz
Mariusz Laurisz
Z branżą nowych technologii związany od ponad dwóch dekad. Od czterech lat Redaktor Naczelny oraz Wydawca magazynu IT Reseller Polska.

Powiązane

NVIDIA Studio to rozwiązanie, na które twórcy zarówno ci mali, jak i więksi czekali od dawna. Komputery stacjonarne, jak i laptopy oznaczone tym logotypem, w jasny sposób oznajmiają, jakie jest ich przeznaczenie i do kogo są kierowane. Do twórców, którzy będą w stanie wykorzystać ich potencjał w stu procentach.

Dotychczas, będąc osobą zajmującą się kreatywną lub inżynierską pracą na komputerze, byliśmy skazani na mozolne śledzenie rynku i wyszukiwanie pasującego nam komputera. W większości przypadków wybieraliśmy najlepiej wyposażony komputer z oferty danego producenta i o tym temacie trochę zapominaliśmy.

Jak podają statystyki w branży kreatywnej, aktualnie pracuje ponad 40 milionów osób, a w inżynierskiej około 15 milinów osób. Wszyscy oni szukają wydajnego komputera do pracy. Jest to więc duży rynek do zagospodarowania. NVIDIA chcąc przyciągnąć znaczną część tych osób do swoich rozwiązań, zaproponowała im rozwiązania NVIDIA Studio, które oferują certyfikowany sprzęt komputerowy, jak i zoptymalizowane oprogramowanie.

Platforma NVIDIA Studio to połączenie rozwiązań sprzętowych i oprogramowania, kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 30 i 40 oraz specjalistycznych sterowników. Obydwa elementy, czyli komputery i sterowniki, zanim otrzymają certyfikat NVIDIA Studio przechodzą szereg wymagających i celowanych testów z uwzględnieniem najważniejszych aplikacji, do obróbki zdjęć, montażu wideo i dźwięku, projektowania, aplikacji CAD, modelowania 3D i renderowania obrazu. Dodatkowo w przypadku komputerów przenośnych poza wydajnością bardzo wnikliwie sprawdzane są matryce ekranów, muszą one mieć odpowiednie odwzorowanie barw i ich pokrycie. By kolor na ekranie pokrywał się z tym, co na wydruku lub profilem kolorystycznym danego filmu np.: Venice, czy Technicolor DD01_classic_fpe_r709 itp.

Komputery, które otrzymują certyfikat NVIDIA Studio, to w tym momencie głównie laptopy, ale także desktopy, których pojawią się coraz więcej, oznaczane są specjalnym certyfikatem gwarantującym pełną zgodność z dość wyśrubowanym standardem stworzonym przez firmę NVIDIA.

Jaki cel przyświeca projektowi NVIDIA Studio i jakie ma on zalety? Podstawowym zamysłem NVIDIA Studio jest przyspieszenie działania oprogramowania skierowanego do artystów i inżynierów, programów do projektowania, przetwarzania wideo, czy renderowania obrazu, dzięki wykorzystaniu mocy obliczeniowej i sprzętowego wsparcia ze strony kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 30 i 40. Pełna lista aplikacji, które wykorzystują, akcelerację sprzętową NVIDII, jest bardzo długa i cały czas się powiększa, wystarczy wspomnieć, że kompletny pakiet Adobe jest wspierany przez NVIDIA Studio, wszystkie aplikacje firmy AutoCAD, w tym Revit, Maya, 3DS Max 2022, ale też bezpłatny Blender otrzymały wsparcie dla NVIDIA Studio, czy jeden z najpopularniejszym plug-in’ów do renderowania obrazu z użyciem techniki raytracingu – V-Ray. Pełna lista wspieranego oprogramowania znajduje się na stronie www.nvidia.com i jest cały czas aktualizowana.

Zalety NVIDIA Studio na podstawie przedstawionych argumentów powinny być jasne. Twórca poszukujący sprawdzonego i wydajnego komputera otrzymuje prostą wiadomość, model oznaczony certyfikatem NVIDIA Studio to sprzęt, którego szukasz. Co najważniejsze, dzięki temu certyfikatowi nie musisz przeszukiwać nieskończonej liczby konfiguracji, po odfiltrowaniu wyników wyszukiwania po tym certyfikacie pozostaną tylko konfiguracje, które będą Ciebie interesować. Co więcej, nie będziesz skazany na jedną markę, ponieważ wielu producentów przystąpiło do programu NVIDIA Studio i będziesz mógł wybierać z doskonale tobie znanych marek, jak Lenovo, Dell, Asus, HP, MSI czy Acer, które aktualnie są w ofercie Komputronika.

Modeli spełniających założenia NVIDIA Studio w sklepach jest coraz więcej i jednocześnie coraz większa liczba Polskich twórców wykorzystuje te komputery w swojej pracy.

Polskie studio filmowe Pixel Race wykorzystuje komputery z certyfikatem NVIDIA Studio w swoim procesie twórczym, a tak o tym mówi właściciel studia Maciej Żemojcin:  Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale powstanie 30-sekundowego filmu to od miesiąca do nawet 4-5 miesięcy wytężonej pracy. Z pomocą przychodzą nam najnowsze rozwiązania sprzętowe. Wykorzystywany na co dzień w PixelRace komputer z dwoma kartami graficznymi GeForce RTX 3090 to potężne narzędzie, które umożliwia renderowanie obrazu w czasie rzeczywistym, dzięki czemu od razu widzimy w kamerze finalny efekt obrazu. Jest to ogromne ułatwienie dla reżysera, operatora, aktorów i całej ekipy technicznej. To jak uruchomiona gra komputerowa, w której mogą zagrać prawdziwi aktorzy. To bardzo mocna alternatywa dla długiego i kosztownego, oraz obarczonego dużym ryzykiem błędu, procesu z użyciem techniki green screen oraz renderingu w trybie offline, czyli już po nagraniu zdjęć. To właśnie jest magia renderingu w czasie rzeczywistym. Wszystko dzieje się na naszych oczach — tu i teraz.

Kolejnym świetnym przykładem jest wykorzystanie wydajnych komputerów NVIDIA Studio przez Studio Architektoniczne MOTIV, które jest wyjątkowo cenione przez swoich klientów za innowacyjne projekty i wyjątkowo twórcze podejście do architektury, o tym, jak w firmie wykorzystywana platforma NVIDIA Studio, mówi założyciel i dyrektor artystyczny studia MOTIV Paweł Podwojewski.

Wydajny komputer to obecnie podstawowe narzędzie pracy każdego architekta. O ile część pomysłów powstaje jeszcze w formie szkiców na papierze, to wizualizacje tworzone są już z wykorzystaniem nowoczesnych aplikacji uruchomionych na najszybszych komputerach stacjonarnych oraz laptopach. Szybki rozwój technologii w ostatnich latach zaowocował radykalnym wzrostem wydajności i mamy teraz do czynienia z rozwiązaniami, które pozwalają realizować na urządzeniach domowych zadania wykorzystujące ray tracing w czasie rzeczywistym. Pionierami na tym polu są karty graficzne RTX firmy NVIDIA, będące częścią platformy Studio przeznaczonej dla twórców.

Ostatnim przykładem na to, że platforma NVIDIA Studio jest wyjątkowa i odpowiada na potrzeby artystów, którzy wymagają mocy obliczeniowej w najmniej spodziewanym momencie, jest Dawid Herda, młody artysta biorący udział w bardzo ciekawym konkursie, mającym przedstawić, jak mogłyby wyglądać kultowe miejsca w odległej przyszłości. Dawid zdecydował się przedstawić swoją wersję Gdańskiego Muzeum Morskiego popularnego żurawia w bardziej nowoczesnej formie, a o grafice komputerowej i potrzebie tworzenia, nawet w najmniej spodziewanych momentach mówi tak.

W swojej pracowni korzystam z komputera stacjonarnego skonfigurowanego pod wydajne tworzenie animacji 3D. Najlepiej tworzy mi się w momencie przypływu inspiracji. Energia, która temu towarzyszy trwa przez ograniczony czas, dlatego bardzo istotne jest dla mnie maksymalnie płynne przenoszenie myśli na cyfrowe płótno. W podróży zawsze mam przy sobie kamerę oraz laptopa zgodnego z NVIDIA Studio, który pozwala realizować animacje w dowolnym miejscu. Przykładowo modelowanie 3D w otoczeniu natury, na łące lub w lesie wyzwala całkiem inne pokłady kreatywności niż w przypadku przebywania w pracowni przed komputerem stacjonarnym.

Podsumowując, platforma NVIDIA Studio to nowa platforma sprzętowo-programowa, która ułatwia pracę kreatywnych osób, niezależnie od tego, czy bliżej im do Photoshopa, AutoCAD’a lub Blendera oraz czy są profesjonalistami, czy po prostu robią to dla przyjemności.

 

[Wideo] Lenovo New Product Training ’22 – Wyjątkową oprawę 30-lecia legendarnej marki ThinkPad, komentuje Alicja Klemendorf i zdradza od czego wszystko się zaczęło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Newsletter

Social media

Najpopularniejsze

Feardemic rozbudowuje portfolio gier, liczy na poszerzenie grona odbiorców.

Feardemic - spółka-córka Bloober Team i wydawca gier z gatunku horror - poszerza swoje portfolio wydawnicze, aby trafić do większej grupy odbiorców, poinformował CEO...

Warszawski Instytut Bankowości/Związek Banków Polskich: 86% Polaków czuje się bezpiecznie, korzystając...

Liderem w obszarze cyberbezpieczeństwa są banki (54%), wyprzedzając tym samym firmy technologiczne (31%) oraz wojsko i policję (30%), wynika z badania "Postawy Polaków wobec...

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, które ma zajmować się wyłącznie problemami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Planowane są zmiany ustawy o...

Biuro Informacji Kredytowej: Wartość pożyczek od firm pożyczkowych wzrosła o 119,9%...

Firmy pożyczkowe udzieliły w czerwcu finansowania na kwotę 661 mln zł (wzrost o 119,9% r/r), wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). Średnia wartość...

Huawei podczas International Automobile Industry Exhibition w Szanghaju ogłosił rozpoczęcie sprzedaży...

Huawei rusza ze sprzedażą na chińskim rynku pierwszego samochodu z technologią Huawei na pokładzie. Od środy 21 kwietnia, elektryczny samochód SERES SF5 będzie dostępny...

Najnowsze

Poważna luka bezpieczeństwa w procesorach Apple

Badacze z kilku amerykańskich uczelni (m.in. University of Texas w Austin i University of California, Berkeley) odkryli poważną lukę w zabezpieczeniach chipów Apple M1...

Cisco i Microsoft transmitują dane z prędkością 800 Gb/s za...

Cisco ogłosiło sukces, jakim jest przesył danych z prędkością 800 Gb/s transatlantyckim kablem komunikacyjnym Amitié, który biegnie przez 6 234 km - z Bostonu...

Snowflake współpracuje z NVIDIA, aby dostarczyć klientom kompleksową platformę AI

Snowflake, firma oferująca Chmurę Danych, ogłosiła na konferencji NVIDIA GTC rozszerzoną współpracę z firmą NVIDIA. Jej efektem będzie wzmocnienie pozycji klientów korporacyjnych dzięki platformie...

Bank BNP Paribas rozpoczął wdrażanie Oracle Fusion ERP Cloud, pierwszym na...

Bank BNP Paribas rozpoczął wdrażanie Oracle Fusion ERP Cloud. Będzie to pierwszy w sektorze bankowym system Enterprise Resource Planning (ERP) działający całkowicie w chmurze....

OVHcloud poszerza portfolio chmury publicznej o usługę Managed Rancher Service inicjując...

Grupa OVHcloud, europejski lider w dziedzinie chmury, podczas konferencji KubeCon Europe 2024 ogłosiła wprowadzenie nowych usług do rosnącej oferty chmury publicznej, liczącej ponad 40...