Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

-1340Dni -7Godzin -48Minut -36Sekund

 

 

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Optymalizacja procesów drukarnii Edytor dzięki technologii Konica Minolta

Mariusz Laurisz
Mariusz Laurisz
Z branżą nowych technologii związany od ponad dwóch dekad. Od czterech lat Redaktor Naczelny oraz Wydawca magazynu IT Reseller Polska.

Powiązane

Równoważenie rozwiązań offsetowych technologiami cyfrowymi to już widoczny trend na rynku, który pozwala drukarniom znacznie ograniczyć koszt projektów o mniejszych nakładach – lepiej dopasowanych do zmiennych oczekiwań klienta. Konica Minolta optymalizuje procesy Drukarni Edytor wdrażając urządzenie AccurioJet KM-1e. Nowa maszyna poszerza możliwości firmy i pozwala rozbudować usługi cyfrowe, które doskonale uzupełniają ofertę biznesową.

Drukarnia Edytor działa na rynku od ponad 30 lat. Obecnie sercem działalności jest zaawanasowany technologicznie zakład w Dzierżonowie, w którym działają m.in. linie do produkcji opakowań i etykiet z efektem holograficznym.

Z drukarnią Edytor współpracujemy od 5 lat dostarczając szeroką gamę maszyn. Postawienie na tak zaawansowane urządzenie jak AccurioJet KM-1e, to najlepsze możliwe podsumowanie dotychczasowej kooperacji. To także ogromny krok dla drukarni w stronę rozwoju rozwiązań cyfrowych i jeszcze bardziej kompleksowej oferty, która pozwoli tworzyć personalizowane projekty na szerokiej palecie materiałów i podłoży” – mówi Łukasz Kurasiński, Business Development Manager w Konica Minolta.

 

Ponad 6 lat temu zainstalowaliśmy pierwsze urządzenie Konika Minolta, które okazało się być  bardzo efektywnym i wydajnym. Od tego czasu zainstalowaliśmy jeszcze dwa urządzenia, a obecnie właśnie wdrażamy naszą największa inwestycję, czyli AccurioJet KM-1e. Ta inwestycja była możliwa  dzięki zbudowaniu zaufania opartego o bardzo dobrą współpracę z serwisem Konika Minolta i perspektywom na dalszy rozwój naszej firmy, jakie daje tak unikalny produkt, jakim jest bez wątpienia maszyna KM-1e.” – powiedział Tomasz Ligięza, właściciel Drukarni Edytor z Dzierżoniowa.

 

“Wydaje się że maszyna w sposób doskonały uzupełnia park maszynowy firmy, który jest zdominowany przez maszyny offsetowe, umożliwiając druk bardzo małych i średnich nakładów z wysoką jakością na różnorodnych podłożach i w dużym formacie. Ponadto pozwoli rozwinąć naszą ofertę z zakresu realizacji unikalnych opakowań produktowych, etykiet, folderów i wielu innych produktów poligraficznych” – dodał Tomasz Ligięza, właściciel Drukarni Edytor z Dzierżoniowa.

 

Zróżnicowanie wymogiem biznesu

Drukarnia Edytor dąży do nieustannej optymalizacji procesów przez odpowiedni balans między rozwiązaniami offsetowymi i cyfrowymi. Dzięki AccurioJet KM-1e od Konica Minolta firma zyska możliwość druku małych i średnich nakładów o większym stopniu personalizacji, które coraz częściej są wymagane przez klientów.

 

Druk analogowy wiąże się m.in. z szeregiem procesów pre i postpresowymi, co przekłada się na wysokie koszty materiałowe jak i pracownicze oraz wydłuża całkowity czas produkcji. Metoda ta świetnie sprawdza się przy dużych nakładach. Dzięki AccurioJet KM-1e Drukarnia Edytor będzie mogła optymalizować proces produkcji w oparciu o najnowsze dostępne na rynku technologie cyfrowe.” – mówi Łukasz Kurasiński z Konica Minolta.

 

AccurioJet KM-1e często jest nazywana maszyną offsetową drukującą w technologii cyfrowej. Cały pomysł na podawanie transport czy wykładanie papieru jest tożsame jak w maszynach offsetowych. Natomiast proces samego druku jest już całkowicie cyfrowy. I to cyfrowy w najlepszym tego słowa znaczeniu.

 

 

Nowe urządzenie pozwoli Drukarni Edytor zaoferować usługę druku opakowań na żądanie, a to w dobie zyskującego popularność packvertisingu, może okazać się kluczowe dla klientów firmy. Dla branży e-commerce wyjątkowe, spersonalizowane opakowania to dodatkowe, doskonałe narzędzie marketingowe.

 

Badania portalu interaktywnie.com wykazują, że aż 91% respondentów zwraca uwagę na wizualną stronę opakowań, co ułatwia im podejmowanie decyzji zakupowych. Ponadto ponad 50 proc. osób, które otrzymują zamówienie w niestandardowym opakowaniu twierdzi, że chętniej skorzysta z usług tej samej firmy przy przyszłych zamówieniach. Wybierając AccurioJet Drukarnia Edytor zyskuje narzędzie do realizacji niepowtarzalnych opakowań, w dopasowanych nakładach” – mówi Łukasz Kurasiński.

 

Gotowość, personalizacja i kompleksowa obsługa

Atutem Konica Minolta w kontekście współpracy z drukarnią Edytor było posiadanie urządzenia doskonale skrojonego do potrzeb klienta i natychmiastowa gotowość do implementacji. Proces montażu zajął trzy tygodnie, a następnie eksperci firmy przez tydzień kompleksowo szkolili pracowników placówki. Prezentując możliwości i funkcjonalności AccurioJet KM-1e, zapewnili sprawność procesów po uruchomieniu maszyny. Długofalowo Konica Minolta zapewnia stałe wsparcie serwisowe i merytoryczne, gwarantując płynność operacji.

 

Dla firmy Konica Minolta przy wdrożeniach kluczowa jest partnerska relacja z klientami – odpowiednie szkolenie operatorów, kierowników zmian czy już mniej oczywiste – współpraca z działem sprzedaży czy marketingu. Tylko takie nowoczesne holistyczne podejście pozwala klientom w pełni wykorzystać możliwości drzemiące w technologii AccurioJet KM-1e.”  – podsumowuje Łukasz Kurasiński.

 

Poszerzenie możliwości

Dzięki instalacji AccurioJet KM-1e Edytor znacząco poszerza zakres usług. Maszyna jest jedynym urządzeniem cyfrowym w formacie B2++, które drukuje w technologii Ink Jet UV. Pozwala to na wykorzystanie najszerszego spektrum mediów: od papierów powlekanych i niepowlekanych, przez materiały syntetyczne, canvas, materiały transparentne czy barwione w masie. Ponadto oferuje niespotykany na rynku zakres grubości materiałów.

 

– „Drukarnia Edytor zyskuje szerokie możliwości optymalizacji jakościowej i ilościowej, z możliwością druku just-in-time, mając większy wpływ na zużycie energii oraz czasu” – mówi Łukasz Kurasiński. „Odpowiednio balansując między technologią offsetową i cyfrową firma trafia w potrzeby klientów o różnych wolumenach, oferując szeroki zakres usług. Cieszymy się, że gwarantem tego balansu stało się nasze urządzenie. Myślę że właśnie dlatego nasi klienci o maszynie KM-1e mówią bardzo często “szwajcarski scyzoryk” – podsumowuje.

 

ASBIS podaje wyniki finansowe za grudzień i cały rok kalendarzowy 2022

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Newsletter

Social media

Najpopularniejsze

Feardemic rozbudowuje portfolio gier, liczy na poszerzenie grona odbiorców.

Feardemic - spółka-córka Bloober Team i wydawca gier z gatunku horror - poszerza swoje portfolio wydawnicze, aby trafić do większej grupy odbiorców, poinformował CEO...

Warszawski Instytut Bankowości/Związek Banków Polskich: 86% Polaków czuje się bezpiecznie, korzystając...

Liderem w obszarze cyberbezpieczeństwa są banki (54%), wyprzedzając tym samym firmy technologiczne (31%) oraz wojsko i policję (30%), wynika z badania "Postawy Polaków wobec...

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, które ma zajmować się wyłącznie problemami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Planowane są zmiany ustawy o...

Biuro Informacji Kredytowej: Wartość pożyczek od firm pożyczkowych wzrosła o 119,9%...

Firmy pożyczkowe udzieliły w czerwcu finansowania na kwotę 661 mln zł (wzrost o 119,9% r/r), wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). Średnia wartość...

Huawei podczas International Automobile Industry Exhibition w Szanghaju ogłosił rozpoczęcie sprzedaży...

Huawei rusza ze sprzedażą na chińskim rynku pierwszego samochodu z technologią Huawei na pokładzie. Od środy 21 kwietnia, elektryczny samochód SERES SF5 będzie dostępny...

Najnowsze

Poważna luka bezpieczeństwa w procesorach Apple

Badacze z kilku amerykańskich uczelni (m.in. University of Texas w Austin i University of California, Berkeley) odkryli poważną lukę w zabezpieczeniach chipów Apple M1...

Cisco i Microsoft transmitują dane z prędkością 800 Gb/s za...

Cisco ogłosiło sukces, jakim jest przesył danych z prędkością 800 Gb/s transatlantyckim kablem komunikacyjnym Amitié, który biegnie przez 6 234 km - z Bostonu...

Snowflake współpracuje z NVIDIA, aby dostarczyć klientom kompleksową platformę AI

Snowflake, firma oferująca Chmurę Danych, ogłosiła na konferencji NVIDIA GTC rozszerzoną współpracę z firmą NVIDIA. Jej efektem będzie wzmocnienie pozycji klientów korporacyjnych dzięki platformie...

Bank BNP Paribas rozpoczął wdrażanie Oracle Fusion ERP Cloud, pierwszym na...

Bank BNP Paribas rozpoczął wdrażanie Oracle Fusion ERP Cloud. Będzie to pierwszy w sektorze bankowym system Enterprise Resource Planning (ERP) działający całkowicie w chmurze....

OVHcloud poszerza portfolio chmury publicznej o usługę Managed Rancher Service inicjując...

Grupa OVHcloud, europejski lider w dziedzinie chmury, podczas konferencji KubeCon Europe 2024 ogłosiła wprowadzenie nowych usług do rosnącej oferty chmury publicznej, liczącej ponad 40...