Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

-439Dni -20Godzin -8Minut -30Sekund

 

 

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

OVHcloud, największy europejski dostawca usług chmurowych w trakcie konferencji OVHcloud Ecosystem Experience zaprezentował globalną strategię na najbliższe pięć lat.

Mariusz Laurisz
Mariusz Laurisz
Z branżą nowych technologii związany od ponad dwóch dekad. Od czterech lat Redaktor Naczelny oraz Wydawca magazynu IT Reseller Polska.

Powiązane

W trakcie dorocznej konferencji OVHcloud Ecosystem Experience największy europejski dostawca usług chmurowych zaprezentował globalną strategię na najbliższe pięć lat, potwierdzając tym samym zaangażowanie w poszanowanie wolności, przejrzystości oraz etycznego i zrównoważonego korzystania z technologii, które od początku tworzy DNA firmy. Wśród tematów cieszących się największą popularnością podczas wydarzenia znalazły się także usługi PaaS, open source oraz suwerenność Europy – zarówno technologiczna jak i operacyjna.

 

Michel Paulin, CEO OVHcloud, podkreślił też znaczenie niedawnego debiutu na francuskiej giełdzie i dodatkowego wkładu kapitałowego w wysokości 350 milionów euro, dzięki którym OVHcloud będzie „kontynuować innowacje i przyśpieszać rozwój”. Z każdą kolejną edycją Ecosystem Experience ewoluuje. W trakcie tegorocznej prelegenci podzielili się doświadczeniami i wiedzą podczas ponad 50 sesji i paneli dyskusyjnych.

 

Kolejne 5 lat

Octave Klaba, założyciel OVHcloud, zaprezentował strategię firmy na następne lata, skupiającą się na czterech obszarach:

  • rozwój kluczowych segmentów klientów,
  • rozszerzenie rynku m.in. poprzez wzbogacenie oferty o nowe możliwości wykorzystania chmury,
  • wzmacnianie pozycji firmy na rynku europejskim,
  • rozwój spółki poza Starym Kontynentem, także poprzez strategiczne fuzje i przejęcia.

 

Ścisła kontrola nad własnymi danymi

Octave Klaba podkreślił, że OVHcloud gwarantuje suwerenność danych swoich klientów, umożliwiając im wybór lokalizacji, w której będą one procesowane, chroniąc ich przed ingerencją z zewnątrz i gwarantując zgodność z lokalnymi przepisami. Wprowadzenie rozwiązań z zakresu Hosted Private Cloud, potwierdzonych przyznaniem takich certyfikatów jak m.in. SecNumCloud (wiza bezpieczeństwa ANSSI) odzwierciedla kierunek, w którym podąża firma.

 

Zapewnienie klientom swobody wyboru miejsca przechowania danych (suwerenność operacyjna), jest także elementem nieustannej rozbudowy infrastruktury firmy w nowych i istniejących już lokalizacjach. Co więcej jako europejski gracz, chroniony przed eksterytorialnymi prawami, takimi jak amerykański Cloud Act, OVHcloud może oferować suwerenne rozwiązania dla sektora publicznego, rynku korporacyjnego i medycznego.

 

Kolejnym krokiem jest zagwarantowanie klientom suwerenności technologicznej, co pozwala uniknąć sytuacji blokady technologicznej (vendor lock-in) – bolączki rynku IT – i ułatwić interoperacyjność oraz odwracalność rozwiązań OVHcloud. Rozwiązania zostały stworzone zgodnie z duchem inicjatywy Gaia-X, której firma jest członkiem-założycielem. OVHcloud chce być dla branży punktem odniesienia w kwestii bezpieczeństwa danych.

 

 

Więcej partnerów to szersze możliwości

Obecnie dzięki licznym partnerstwom, projektom badawczo-rozwojowym oraz przejęciom firm, OVHcloud rozwija strategię Move to PaaS (w kierunku PaaS) oferując zestaw gotowych do użycia narzędzi, ułatwiających cyfrową transformację firm. Aby jeszcze lepiej wspierać organizacje w przechodzeniu na rozwiązania chmurowe, OVHcloud łączy wiedzę z dziedziny infrastruktury jako usługi (IaaS, Infrastructure-as-a-Service) z rozwiązaniami typu platforma jako usługa (PaaS, Platform-as-a-Service).

 

Wzmocnienie bezpieczeństwa centrów danych

OVHcloud przeprowadza audyty we współpracy z niezależnymi ekspertami oraz właściwymi organami, celem jeszcze lepszego zabezpieczenia centrów danych. Ambicją firmy jest pozyskiwanie kolejnych certyfikatów oraz formułowanie najlepszych praktyki, z których będzie mógł korzystać cały sektor. Będą one także stanowić punkt wsparcia dla wdrożenia planu Hiper Odporności (Hiper resilience), na rzecz podniesienia standardów we współpracy z ekosystemem partnerów firmy.

 

Ambicją OVHcloud jest podniesienie standardów bezpieczeństwa oraz ustanowienie norm dla rynku. Dzięki temu OVHcloud będzie mogło jeszcze lepiej realizować cel – skuteczne wspieranie klientów w rozwoju ich biznesów przy zapewnieniu im najlepszej jakości usług.

 

Debata Ekspertów: Czy region CEE może stać się Doliną Krzemową?

W ramach EcoEx21 w warszawskim biurze OVHcloud odbyła się debata ekspertów, w której udział wzięli: Katarzyna Ellerik z Lex Digital, Paweł Olszynka z PMR, Marcin Kuśmierz z Shoper SA oraz Natalia Świrska z OVHcloud. Wnioskiem, na który przystali wszyscy uczestnicy, jest konieczność przeniesienia, w naszej części Europy, punktu ciężkości z „wytwarzania” na „tworzenie”, co oznacza więcej pracy koncepcyjnej, mniej powielania gotowych wzorów. Siłą Starego Kontynentu jest wspólne prawodawstwo i zaufanie, niezbędne do rozwoju, jak twierdzi Katarzyna Ellerik. Na niekorzyść przemawia natomiast brak dobrych praktyk w obszarze wymiany wiedzy między startującymi firmami, co podkreślała Natalia Świrska z OVHcloud.

 

 

Natalia Świrska zwraca też uwagę na kwestię funduszy dla nowych firm: „Kłopotem jest inwestowanie, ponieważ w Polsce głównym inwestorem startujących firm jest państwo. Startupy muszą działać i rosnąć szybko, a to kłóci się z ideą wydawania publicznych pieniędzy, które muszą być pieczołowicie kontrolowane i nadzorowane. Zasugerowała też, że Europa nie powinna budować drugiej Doliny Krzemowej. Ponieważ już to jest myśleniem odtwórczym i ustawia firmy z kontynentu w pozycji kopistów. „Jeśli będziemy chcieli kogoś kopiować, to raczej nie wyjdzie nam to lepiej, a prawdopodobnie gorzej. Powinniśmy znaleźć swoją niszę. Jeśli będziemy starali się za wszelką cenę robić wszystko najlepiej, to niczego nie będziemy robić dobrze.”

 

Paweł Olszynka z PMR zaproponował, by zamiast o Dolinie Krzemowej, używać w stosunku do Europy terminu „Dolina Cyfrowa” ponieważ co trzecia firma w UE i co czwarta w Polsce jest już bowiem w chmurze. To co obserwuje PMR to fakt, że w Polsce dużo się dzieje pod względem infrastruktury, sama zaś Polska staje się powoli hubem dla CEE.

 

Marcin Kuśmierz z Shoper SA zwrócił uwagę na to, że cieszy w Polsce wzrost e-handlu. Osiągnął już poziom ponad 110 mld i stanowi 15 proc. rynku. Dynamika jest więc dobra. Zdaniem Kuśmierza E-commerce jest ogromnym polem do rozwoju dla startupów. Już teraz da się zauważyć, że polski e-handel zmierza w stronę automatyzacji, zwiększa się rola analizy danych, postępuje też automatyzacja mechanizmów produkcji, nie wspominając o rozwoju systemów rekomendacji.

 

IT RESELLER nr. 341/2021 “EPSON BYŁ EKOLOGICZNY, ZANIM STAŁO SIĘ TO MODNE” – podkreśla Krzysztof Modrzewski, National Sales Manager w Epson Poland.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Newsletter

Social media

Najpopularniejsze

Feardemic rozbudowuje portfolio gier, liczy na poszerzenie grona odbiorców.

Feardemic - spółka-córka Bloober Team i wydawca gier z gatunku horror - poszerza swoje portfolio wydawnicze, aby trafić do większej grupy odbiorców, poinformował CEO...

Warszawski Instytut Bankowości/Związek Banków Polskich: 86% Polaków czuje się bezpiecznie, korzystając...

Liderem w obszarze cyberbezpieczeństwa są banki (54%), wyprzedzając tym samym firmy technologiczne (31%) oraz wojsko i policję (30%), wynika z badania "Postawy Polaków wobec...

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, które ma zajmować się wyłącznie problemami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Planowane są zmiany ustawy o...

Biuro Informacji Kredytowej: Wartość pożyczek od firm pożyczkowych wzrosła o 119,9%...

Firmy pożyczkowe udzieliły w czerwcu finansowania na kwotę 661 mln zł (wzrost o 119,9% r/r), wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). Średnia wartość...

Huawei podczas International Automobile Industry Exhibition w Szanghaju ogłosił rozpoczęcie sprzedaży...

Huawei rusza ze sprzedażą na chińskim rynku pierwszego samochodu z technologią Huawei na pokładzie. Od środy 21 kwietnia, elektryczny samochód SERES SF5 będzie dostępny...

Najnowsze

Nowy prezes w spółce z Grupy Kapitałowej AB. Piotr Kurzeja obejmuje...

Piotr Kurzeja z dniem 1 grudnia 2021 roku objął stanowisko Prezesa Spółki Rekman – lidera dystrybucji zabawek w Polsce. Tym samym dołącza do dwuosobowego...

Mobilna konsola stworzona przez Qualcomm i Razera raczej nie pobije serc...

Podczas swojego wydarzenia na Hawajach, Qualcomm zaprezentował nie tylko nowe procesory dla smartfonów oraz zaprojektowane dla środowiska Windows PC. Jedną z premier, czy raczej...

Alphabet odkłada bezterminowo plan powrotów pracowników do biur na całym świecie.

Firma Alphabet poinformowała, że bezterminowo odkłada swój styczniowy plan powrotu do biura na całym świecie w związku z rosnącymi obawami dotyczącymi wariantu koronawirusa Omicron....

NVIDIA jednak nie kupi ARM? Amerykańscy urzędnicy zablokują jedną z największych...

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (Federal Trade Commity, FTC) zaskarżyła w miniony czwartek  planowaną od ponad roku, wartą ponad 80 miliardów dolarów transakcję przejęcia brytyjskiego...

Amazon Web Services udostępnia Local Zone w Polsce. Łącznie AWS ogłosił...

Amazon Web Services (AWS) ogłosił powstanie tzw. strefy lokalnej (Local Zone) w Polsce. Łącznie ogłoszono ponad 30 nowych stref, m.in. w Czechach i Grecji....