Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

-1284Dni -10Godzin -42Minut -34Sekund

 

 

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Platforma Edge-to-Cloud HPE GreenLake oferuje przełomowe usługi chmurowe w zakresie analityki i ochrony danych, dzięki czemu organizacje mogą przyspieszyć innowacje i osiągać lepsze wyniki biznesowe.

Mariusz Laurisz
Mariusz Laurisz
Z branżą nowych technologii związany od ponad dwóch dekad. Od czterech lat Redaktor Naczelny oraz Wydawca magazynu IT Reseller Polska.

Powiązane

Firma Hewlett Packard Enterprise (HPE) kompleksowo rozszerza portfolio rozwiązań chmurowych  dla platformy Edge-to-Cloud HPE GreenLake. Dzięki nowym usługom organizacje mogą przyspieszyć transformację cyfrową w obszarze aplikacji i danych. Nowa oferta wiąże się również z wejściem HPE na dwa duże, szybko rozwijające się rynki software’owe — ujednoliconej analityki oraz ochrony danych. Wszystkie wprowadzone innowacje stanowią kolejny krok na ścieżce biznesowej transformacji HPE do firmy świadczącej usługi w chmurze. Dla organizacji oznacza to większe możliwości wyboru i swobodę w zakresie budowania swojej strategii biznesowej oraz cyfrowej. Otwarta i nowoczesna platforma HPE zapewni im nieograniczony dostęp do usług chmurowych, które umożliwią bardziej elastyczne i korzystne finansowo inwestycje. Portfolio zostało rozszerzone o następujące rozwiązania:

 

  • HPE GreenLake for analytics — otwarte, zunifikowane usługi analityczne w chmurze umożliwiające modernizację wszystkich danych i aplikacji w dowolnym miejscu — lokalnie, na brzegu sieci i w chmurze.
  • HPE GreenLake for data protection — usługi DR (Disaster Recovery) oraz tworzenia kopii zapasowych w chmurze zapewniające klientom ochronę w przypadku ataku ransomware, a także pozwalające na zabezpieczenie danych od brzegu sieci aż po chmurę.
  • HPE Edge-to-Cloud Adoption Framework wraz z narzędziami do automatyzacji — kompleksowa, sprawdzona kolekcja wiedzy fachowej w zakresie metodologii oraz narzędzia do automatyzacji, które przyspieszają i zmniejszają ryzyko dostarczania usług chmurowych niezależnie od lokalizacji.

 

„Rynek Big Data i oprogramowania analitycznego, który według IDC osiągnie 110 miliardów dolarów do 2023 r., jest gotowy na rewolucję, ponieważ klienci poszukują hybrydowego rozwiązania dla danych w każdej lokalizacji” — mówi Antonio Neri, President and CEO HPE. „Dane stanowią fundament każdej inicjatywy modernizacyjnej, niezależnie od branży. Jednak organizacje są zmuszone do korzystania z przestarzałych platform analitycznych, które nie oferują funkcji cloud-native albo wymuszają złożone projekty migracji do chmury publicznej – to z kolei wymaga dostosowania się do nowych procesów, a jednocześnie uzależnia od dostawcy. Nowe usługi chmurowe HPE GreenLake for analytics umożliwiają klientom wyeliminowanie kompromisów i zapewniają im jedną platformę pozwalającą na unifikację oraz modernizację danych w dowolnym miejscu. W połączeniu z nowymi usługami chmurowymi HPE GreenLake for data protection, HPE zapewnia organizacjom niezrównaną platformę do ochrony, zabezpieczania i wykorzystania pełnej wartości ich danych, od brzegu sieci po chmurę”.

 

HPE konsekwentnie rozwija platformę Edge-to-Cloud HPE GreenLake. Korzysta z niej obecnie ponad 1200 klientów, którzy zawarli umowy o łącznej wartości 5,2 mld USD. W ostatnim kwartale finansowym, firma ogłosiła, że roczny wskaźnik Revenue Run Rate HPE wzrósł o 33 proc. w porównaniu rok do roku, a zamówienia produktów w modelu usługowym wzrosły o 46 proc. Niedawno HPE ogłosiło, że platforma HPE GreenLake została wybrana przez Woolworths Group, największego sprzedawcę detalicznego w Australii i Nowej Zelandii oraz National Security Agency w Stanach Zjednoczonych.

 

HPE GreenLake to pierwsze na rynku zunifikowane usługi analityczne natywne dla chmury oraz Data Lakehouse, które zostały zoptymalizowane dla środowisk hybrydowych

Usługi HPE GreenLake dla analityki umożliwiają organizacjom przyspieszanie inicjatyw modernizacyjnych dla wszystkich danych – od brzegu sieci aż po chmurę. Nowe usługi dostępne są na platformie Edge-to-Cloud HPE GreenLake i mają charakter cloud-native. Oznacza to, że nie wymuszają złożonych projektów migracji danych do chmury publicznej. Tym samym zapewniają elastyczną, zunifikowaną platformę analityczną dla danych i aplikacji znajdujących się w środowiskach lokalnych, na brzegu sieci i w chmurach publicznych. Teraz zespoły analityków i specjaliści od data science mogą korzystać z pierwszego na rynku rozwiązania natywnego dla chmury, skalowalnych lakehouse’ów Apache Spark oraz przyspieszać przepływy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Nowe usługi chmurowe HPE GreenLake obejmują:

 

  • HPE Ezmeral Unified Analytics: pierwsza na rynku zunifikowana, nowoczesna platforma analityczna oraz Data Lakehouse, która została zoptymalizowana dla wdrożeń lokalnych, a także od brzegu sieci po chmurę.
  • HPE Ezmeral Data Fabric Object Store: pierwszy na rynku natywny dla Kubernetes magazyn obiektów, który został zoptymalizowany pod kątem wydajności analitycznej i zapewniający dostęp do zbiorów danych od brzegu sieci po chmurę.
  • Rozwój ekosystemu partnerów HPE Ezmeral: HPE Ezmeral Marketplace oferuje szybko powiększający się zestaw sprawdzonych rozwiązań typu full-stack od partnerów ISV. Umożliwiają one klientom budowę własnych silników analitycznych. Nowości to m.in. rozszerzone wsparcie ze strony NVIDIA, PepperData i Confluent oraz projekty typu open source, takie jak Apache Spark. Od marca 2021 r. do HPE Ezmeral Marketplace dołączyło 37 partnerów ISV. W ten sposób organizacje zyskały dodatkowe wsparcie ekosystemowe dla podstawowych przypadków zastosowania oraz obciążeń, w tym m.in. scenariuszy Big Data i AI/ML.

 

HPE wspiera walkę z cyberzagrożeniami i ransomware, wprowadzając na rynek nowe usługi chmurowe, które zapewniają klientom ochronę od brzegu sieci aż po chmurę

Firma HPE wchodzi dziś na szybko rozwijający się rynek ochrony danych as-a-service. Nowe usługi chmurowe HPE GreenLake zostały zaprojektowane z myślą o modernizacji ochrony danych od brzegu sieci po chmurę, zabezpieczeniu przed skutkami ataków ransomware oraz zapewnianiu szybkiego odzyskiwania danych.

 

  • HPE Backup and Recovery: usługa polega na tworzeniu kopii zapasowej jako oferty usługowej, która zapewnia orkiestrację i automatyzację tworzenia kopii zapasowych oraz ochronę maszyn wirtualnych w chmurze hybrydowej. Jednocześnie eliminuje złożoność zarządzania i obsługi sprzętu, oprogramowania oraz infrastruktury cloud wykorzystywanych na potrzeby tworzenia kopii zapasowych.
  • HPE GreenLake for Disaster Recovery: po sfinalizowaniu przejęcia firmy Zerto, firma HPE planuje oferować najlepszą na rynku usługę DR as-a-service. Będzie ona dostępna za pośrednictwem HPE GreenLake i pomoże klientom w szybkim odzyskaniu danych po ataku ransomware. Zerto zapewnia najlepsze w swoje klasie terminy przywracania danych, bez negatywnego wpływu na operacje biznesowe we wszystkich scenariuszach odzyskiwania.

 

HPE przyspiesza wdrażanie modeli operacyjnych Cloud-Everywhere oferując sprawdzoną w praktyce strukturę oraz narzędzia do analizy danych i automatyzacji

Firma HPE zaprezentowała również sprawdzony zestaw metodologii i narzędzi do automatyzacji umożliwiający organizacjom przyjęcie nowoczesnego podejścia do danych i osiągnięcie optymalnego modelu operacyjnego cloud we wszystkich środowiskach:

 

  • Platforma HPE Edge-to-Cloud Adoption Framework jest zbudowana w oparciu o wieloletnie doświadczenie HPE w dostarczaniu rozwiązań lokalnych i ma umożliwić zaspokojenie wszelkich potrzeby biznesowych klientów na całym świecie. Firma HPE zidentyfikowała osiem krytycznych obszarów, które mają kluczowe znaczenie dla przedsiębiorstw pod kątem wdrażania skutecznego modelu chmurowego. Na te obszary składają się: Strategia i zarządzanie, Ludzie, Operacje, Innowacje, Aplikacje, DevOps, Dane i Bezpieczeństwo.
  • Doświadczenie operacyjne cloud zostało wzbogacone o wiodącą w branży technologię AI Ops dla infrastruktury, czyli HPE InfoSight, która teraz w trybie ciągłym obserwuje aplikacje i obciążenia działające naf platformie Edge-to-Cloud HPE GreenLake. Nowa funkcja, o nazwie HPE InfoSight App Insights, wykrywa anomalie aplikacyjne, formułuje rekomendacje oraz zapewnia niczym niezakłócone działanie obciążeń aplikacyjnych. HPE CloudPhysics dostarcza z kolei wnioski płynące z analizy danych i w konsekwencji umożliwia podejmowanie racjonalnych decyzji IT w skali całego środowiska – od brzegu sieci aż po chmurę. To umożliwia działom IT optymalizację rozmieszczania obciążeń aplikacyjnych, zamawianie odpowiednio dopasowanych usług infrastrukturalnych i obniżanie kosztów.

 

Dostępność

HPE GreenLake for analytics i HPE GreenLake for data protection będą dostępne w pierwszej połowie 2022 roku. Natomiast HPE Edge-to-Cloud Adoption Framework jest już dostępny.

 

IT Champions 2021 – Za nami uroczysta gala IT Reseller. Zobacz film z rozdania prestiżowych nagród branżowych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Newsletter

Social media

Najpopularniejsze

Feardemic rozbudowuje portfolio gier, liczy na poszerzenie grona odbiorców.

Feardemic - spółka-córka Bloober Team i wydawca gier z gatunku horror - poszerza swoje portfolio wydawnicze, aby trafić do większej grupy odbiorców, poinformował CEO...

Warszawski Instytut Bankowości/Związek Banków Polskich: 86% Polaków czuje się bezpiecznie, korzystając...

Liderem w obszarze cyberbezpieczeństwa są banki (54%), wyprzedzając tym samym firmy technologiczne (31%) oraz wojsko i policję (30%), wynika z badania "Postawy Polaków wobec...

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, które ma zajmować się wyłącznie problemami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Planowane są zmiany ustawy o...

Biuro Informacji Kredytowej: Wartość pożyczek od firm pożyczkowych wzrosła o 119,9%...

Firmy pożyczkowe udzieliły w czerwcu finansowania na kwotę 661 mln zł (wzrost o 119,9% r/r), wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). Średnia wartość...

Huawei podczas International Automobile Industry Exhibition w Szanghaju ogłosił rozpoczęcie sprzedaży...

Huawei rusza ze sprzedażą na chińskim rynku pierwszego samochodu z technologią Huawei na pokładzie. Od środy 21 kwietnia, elektryczny samochód SERES SF5 będzie dostępny...

Najnowsze

Poważna luka bezpieczeństwa w procesorach Apple

Badacze z kilku amerykańskich uczelni (m.in. University of Texas w Austin i University of California, Berkeley) odkryli poważną lukę w zabezpieczeniach chipów Apple M1...

Cisco i Microsoft transmitują dane z prędkością 800 Gb/s za...

Cisco ogłosiło sukces, jakim jest przesył danych z prędkością 800 Gb/s transatlantyckim kablem komunikacyjnym Amitié, który biegnie przez 6 234 km - z Bostonu...

Snowflake współpracuje z NVIDIA, aby dostarczyć klientom kompleksową platformę AI

Snowflake, firma oferująca Chmurę Danych, ogłosiła na konferencji NVIDIA GTC rozszerzoną współpracę z firmą NVIDIA. Jej efektem będzie wzmocnienie pozycji klientów korporacyjnych dzięki platformie...

Bank BNP Paribas rozpoczął wdrażanie Oracle Fusion ERP Cloud, pierwszym na...

Bank BNP Paribas rozpoczął wdrażanie Oracle Fusion ERP Cloud. Będzie to pierwszy w sektorze bankowym system Enterprise Resource Planning (ERP) działający całkowicie w chmurze....

OVHcloud poszerza portfolio chmury publicznej o usługę Managed Rancher Service inicjując...

Grupa OVHcloud, europejski lider w dziedzinie chmury, podczas konferencji KubeCon Europe 2024 ogłosiła wprowadzenie nowych usług do rosnącej oferty chmury publicznej, liczącej ponad 40...