Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

-271Dni -15Godzin -2Minut -4Sekund

 

 

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Red Hat wprowadza Red Hat OpenShift Platform Plus, nową edycję czołowej platformy Kubernetes, stanowiącej kompleksowe rozwiązanie pomagające klientom we wdrażaniu operacji DevSecOps w całej chmurze hybrydowej. 

Mariusz Laurisz
Mariusz Laurisz
Z branżą nowych technologii związany od ponad dwóch dekad. Od czterech lat Redaktor Naczelny oraz Wydawca magazynu IT Reseller Polska.

Powiązane

Red Hat Inc., największy na świecie dostawca rozwiązań open source, poinformował o wprowadzeniu Red Hat OpenShift Platform Plus ― nowej edycji czołowej korporacyjnej platformy Kubernetes, stanowiącej kompleksowe rozwiązanie pomagające klientom we wdrażaniu operacji DevSecOps w całej chmurze hybrydowej. Red Hat OpenShift Platform Plus udostępnia pełny zestaw rozwiązań Kubernetes już w podstawowej wersji i łączy w sobie wszystko, czego potrzeba do budowy, wdrażania i uruchamiania niemalże każdej aplikacji wszędzie tam, gdzie działa platforma OpenShift.

 

Kubernetes jest jednym z najszybciej się rozwijającym projektów open source na świecie, ale aby w pełni zaspokajać potrzeby przedsiębiorstw, potrzebuje również usług w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania. Red Hat OpenShift to środowisko Kubernetes dla przedsiębiorstw, któremu zaufały już organizacje z wielu branż na całym świecie. Trzy edycje Red Hat OpenShift umożliwiają klientom rozpoczęcie pracy w tym środowisku z odpowiednim dla nich poziomem funkcji.

 

W miarę jak użycie Kubernetes i kontenerów w środowiskach produkcyjnych rośnie, potrzebujemy narzędzi i strategii pozwalających zarządzać tymi wdrożeniami i zabezpieczać je w ten sposób, aby również mogły się rozwijać i ewoluować. Red Hat OpenShift Platform Plus jeszcze bardziej rozszerza zaawansowane funkcje OpenShift, aby zapewnić większe bezpieczeństwo, kontrolę i nadzór. Jest to potrzebne przedsiębiorstwom do tego, aby w bezpieczniejszy sposób budować i uruchamiać aplikacje oraz zarządzać nimi spójnie i na dużą skalę w całym środowisku chmury hybrydowej i przez cały cykl życia aplikacji”. powiedział Ashesh Badani, wiceprezes ds. platform chmurowych w firmie Red Hat.

 

Red Hat OpenShift Kubernetes Engine to główne wydanie Red Hat OpenShift, udostępniające korporacyjne środowisko Kubernetes oparte na systemie operacyjnym Red Hat Enterprise Linux CoreOS. Umożliwia ona bezpieczniejsze uruchamianie kontenerów w całej chmurze hybrydowej. W platformie Red Hat OpenShift Container Platform dodano jeszcze pełny zestaw usług dla zespołów programistycznych i operacyjnych oraz zaawansowane funkcje tworzenia i modernizowania aplikacji.

 

Platforma Red Hat OpenShift Platform Plus wykorzystuje funkcje platformy OpenShift Container Platform i idzie o krok dalej, udostępniając zaawansowane funkcje zabezpieczeń, funkcje zarządzania „Day 2″ i globalny rejestr kontenerów. Za pomocą Red Hat OpenShift Platform Plus organizacje mogą w bardziej spójny sposób wdrażać funkcje zabezpieczeń oraz zarządzać aplikacjami w dowolnej lokalizacji w ramach chmury hybrydowej i w dowolnym momencie cyklu życia oprogramowania.

 

Red Hat OpenShift Platform Plus rozszerza platformę OpenShift poprzez połączenie ze sobą następujących rozwiązań:

  • Red Hat Advanced Cluster Security for Kubernetes pomaga zapewnić bezpieczeństwo infrastruktury, obciążeń oraz łańcuchów dostarczania oprogramowania.
  • Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes zapewnia kompleksową widoczność, zarządzanie i kontrolę nad klastrami Kubernetes w całym środowisku hybrydowym i wielochmurowym.
  • Red Hat Quay udostępnia globalny, skalowalny i bezpieczny rejestr kontenerów, pomagający w utworzeniu spójnego strumienia budowy oprogramowania, który obejmuje różne infrastruktury.

 

Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa stworzone z myślą o środowisku Kubernetes

Platforma Red Hat OpenShift Platform Plus wprowadza rozwiązanie Red Hat Advanced Cluster Security for Kubernetes. Rozwiązanie to jest oparte na technologii StackRox i udostępnia wbudowane zabezpieczenia stworzone specjalnie z myślą o środowisku Kubernetes, co zwiększa bezpieczeństwo infrastruktury i obciążeń w całym cyklu życia aplikacji.

 

Red Hat Advanced Cluster Security for Kubernetes przekształca sposób zabezpieczania obciążeń Cloud Native poprzez rozszerzenie i udoskonalenie natywnych mechanizmów kontrolnych Kubernetes w taki sposób, aby wykraczały one poza samą platformę. Użytkownicy chcą mieć możliwość monitorowania uruchamianych obciążeń pod kątem zagrożeń dla bezpieczeństwa. Red Hat Advanced Cluster Security for Kubernetes umożliwia gromadzenie i dogłębne analizowanie danych na poziomie systemu oraz udostępnia już w podstawowej wersji ponad 60 wbudowanych reguł, które można stosować i egzekwować od momentu budowy aplikacji aż do ich wdrażania i uruchamiania.

 

Ponadto platforma Red Hat OpenShift Platform Plus pomaga organizacjom wczesne testowanie (shift left) poprzez zastosowanie podejścia do bezpieczeństwa „DevSecOps”, polegającego na uwzględnianiu deklarowanego bezpieczeństwa w narzędziach i przepływach pracy dla programistów. Pozwala to zwiększyć bezpieczeństwo stosu oprogramowania przez cały cykl życia aplikacji Cloud Native, od budowy i fazy ciągłej integracji i ciągłego dostarczania (CI/CD) aż do produkcji.

 

Zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie

Platforma Red Hat OpenShift zawiera szeroki wachlarz wbudowanych funkcji zabezpieczeń dla każdego klastra Kubernetes i jest oparta na filozofii bezpieczeństwa leżącej u podstaw środowiska Red Hat Enterprise Linux. Organizacje często mają jednak konkretne wymagania w zakresie bezpieczeństwa i zgodności z przepisami, które mogą się różnić w zależności od branży lub poszczególnych aplikacji. Platforma Red Hat OpenShift Platform Plus została opracowana z myślą o spełnieniu wszystkich istotnych wymagań w zakresie bezpieczeństwa dotyczących niemalże wszystkich aplikacji. Zapewnia organizacjom większy spokój ducha dzięki zwiększeniu bezpieczeństwa i zgodności z przepisami za pomocą narzędzi, funkcji i polityk dostępnych już w wersji fabrycznej.

 

OpenShift Platform Plus udostępnia wiele poziomów funkcji bezpieczeństwa, zarządzania i automatyzacji, które działają w różnych infrastrukturach, aby zapewnić większą spójność w całym łańcuchu tworzenia oprogramowania i podczas uruchamiania obciążeń. Dzięki rozwiązaniu Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes platforma Red Hat OpenShift Platform Plus pozwala użytkownikom stosować spójne polityki operacyjne w zakresie bezpieczeństwa, konfiguracji, zgodności z przepisami i nadzoru w wieloklastrowych środowiskach Kubernetes, w których współistnieją ze sobą infrastruktury lokalne i chmurowe.

 

Dzięki dodaniu rozwiązania Red Hat Quay platforma Red Hat OpenShift Platform Plus udostępnia globalny rejestr kontenerów z zaawansowanymi zabezpieczeniami, umożliwiający stworzenie spójnego, zatwierdzonego strumienia budowy oprogramowania obejmującego różne infrastruktury.

Nowy raport Canalys dotyczący rynku smartfonów – w pierwszym kwartale 2021 roku nikt nie rósł tak szybko jak Xiaomi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Newsletter

Social media

Najpopularniejsze

Huawei podczas International Automobile Industry Exhibition w Szanghaju ogłosił rozpoczęcie sprzedaży...

Huawei rusza ze sprzedażą na chińskim rynku pierwszego samochodu z technologią Huawei na pokładzie. Od środy 21 kwietnia, elektryczny samochód SERES SF5 będzie dostępny...

MSI, wiodący na świecie producent najwyższej klasy sprzętu gamingowego, w zaledwie...

Firma MSI, wiodący na świecie producent najwyższej klasy sprzętu gamingowego, ma przyjemność ogłosić, że w zaledwie trzy lata osiągnęła rekordowy wynik 3 milionów sprzedanych...

Ericsson: Transformacja cyfrowa 5G zasili polską gospodarkę nawet 17 mld euro.

W Polsce 90% populacji i 58% terytorium znajdzie się w zasięgu 5G w 2023 roku, według raportu Analysys Mason, zrealizowanego we współpracy z Ericsson...

Cisco ogłosiło nową strategię pomocy dla dostawców usług komunikacyjnych i firm...

Cisco ogłosiło nową strategię pomocy dla dostawców usług komunikacyjnych i firm działających w branży internetowej na całym świecie w sprawniejszym łączeniu, zabezpieczaniu i automatyzacji...

Google ogłosił start regionu Google Cloud Warszawa, to pierwsza infrastruktura obliczeniowa...

Dziś, 14 kwietnia, Google oficjalnie ogłosił start regionu Google Cloud Warszawa, to pierwsza infrastruktura obliczeniowa globalnego dostawcy chmury publicznej w Europie Środkowo-Wschodniej, powstała w...

Najnowsze

Aktualizacje do systemu Windows 11 mogą być bezpłatne dla nawet użytkowników...

Użytkownicy systemów Windows 7 i 8 będą mogli po prostu bezpłatnie zaktualizować system do nowego Windows 11. Nowy system pojawi się jeszcze w tym...

OnePlus połączy się formalnie z Oppo. Obie firmy i tak były...

Dyrektor generalny OnePlus, Pete Lau, ogłosił „nową podróż” dla firmy, w tym plan „dalszej integracji naszej organizacji z Oppo”. Lau ogłosił to za pośrednictwem...

Aż o 56% wyższa wydajność od konkurencji na bazie ARM i...

Firmy AMD i Google Cloud ogłosiły wprowadzenie nowych instancji T2D, czyli nowej rodziny maszyn wirtualnych dla Google Compute Platform.   Są to rozwiązania napędzane wyłącznie...

WYWIAD: Emmanuel Fromont, prezes operacyjny w regionie EMEA w Acer mówi...

Przy okazji Acer GPC 2021 miałem okazję, chociaż wyłącznie online, porozmawiać z jednym z najważniejszych ludzi w tajwańskiej firmie. Moim rozmówcą był bowiem Emmanuel...

Nigdy nie ufaj, zawsze weryfikuj, czyli jak nie dać się hakerom...

  Badania Vmware 2021 Global Security Insights Report wskazują, że w ostatnich miesiącach liczba ataków cyberprzestępczych drastycznie wzrosła. Prawie 80% firm twierdzi, że głównym powodem takiej sytuacji...