Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

-647Dni -16Godzin -18Minut -13Sekund

 

 

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Samsung Memory Summit 2022: Za nami pierwsza w historii gala partnerska dywizji Samsung Memory – Znakomite wystąpienia i prestiżowe nagrody!

Krzysztof Bogacki
Krzysztof Bogacki
Redaktor naczelny IT Reseller, pasjonat kawy, technologii i podróży.

Powiązane

1 czerwca odbyło się wydarzenie partnerskie części firmy Samsung Electronics, zajmującej się obszarem pamięci. Tegoroczna konferencja Samsung Memory Summit to pierwsze takie wydarzenie w historii dywizji Samsung Memory.

Samsung na miejsce swojego eventu wybrał Łochów, spokojną okolicę, z dala od warszawskiego zgiełku, ale w niedalekiej odległości od stolicy. Podczas Samsung Memory Summit nie tylko nagrodzono kluczowych partnerów firmy, ale też padło wiele interesujących słów ze sceny – w tym – co mnie cieszy szczególnie, znaczna ich część była poświęcona ekologii.

 

 

„Tylko pamięć?”

Zanim ktokolwiek pomyśli: „pamięć? Tylko tyle?” To spieszę nadmienić, że to potężny, wielomiliardowy biznes w skali globalnej. Samsung jest bowiem niekwestionowanym liderem w produkcji każdego z popularnych typów pamięci półprzewodnikowej. Nie chodzi więc jedynie o RAM w waszych laptopach czy karty pamięci w aparatach i dronach. Kości pamięci Samsunga znajdują się niemal wszędzie – od wyżej wymienionych, przez karty graficzne, układy serwerowe, smartfony i tablety, ale i komputery pokładowe wszelkich pojazdów i… właściwie dowolne urządzenia „smart”. Gdy uświadomimy sobie jak wiele takich przedmiotów użytkujemy, natychmiast przychodzi refleksja, że pamięć to poważny, mocny biznes. Samsung natomiast w tym obszarze dominuje zdecydowanie.

 

 

O pamięci inaczej

Takiego zestawu dobrych, ciekawych wystąpień, dawno już nie widziałem podczas wydarzeń partnerskich. Całość, tak część popołudniową, jak i wieczorną poprowadził Maciej Kurzajewski – dziennikarz telewizyjny, znany głównie z relacjonowania wydarzeń sportowych (i, jak sam wspomniał ze sceny, „król gier” magazynu „Bajtek” z 1987 roku). Bez sportowych nawiązań zresztą się nie obyło, bo w trakcie wydarzenia Iga Świątek właśnie wygrywała kolejny mecz na paryskich kortach, a reprezentacja Polski w piłce nożnej toczyła zacięty bój z Walią.

 

 

Samsung Memory Summit oficjalnie otworzył Maciej Kamiński, dyrektor Samsung Memory CEE, który znakomicie pełnił rolę gospodarza wydarzenia.

 

“Za nami bardzo dobry rok 2021, a wszystko wskazuje na to, że 2022 będzie co najmniej równie dobry. Jako Samsung Memory w rok 2022 weszliśmy z 33% udziałem w dyskach konsumenckich i 47% w dyskach zewnętrznych. Obecnie ponad 1/3 całego rynku dysków i kart pamięci należy do Samsung, przy czym w wybranych obszarach liczba ta sięga to połowy.” – podkreślił Maciej Kamiński, dyrektor Samsung Memory w Polsce i regionie CEE.

 

Scena eventu miała zresztą wyjątkowe szczęście do świetnych mówców… noszących to samo imię. O trendach rynkowych w obszarze pamięci, ale też wyborów konsumenckich opowiedział Maciej Piekarski z GFK Polonia.

Dr. Maciej Kawecki, w swoim, przykuwającym pełnię uwagi stylu, przedstawił wizję niedalekiej przyszłości, w której technologia, wykorzystana przez kreatywnych ludzi, w pomysłowy sposób ulepsza rzeczywistość.

 

 

 

Zagadnienia związane z bezpieczeństwem danych przybliżył, w nieco humorystycznej formie, Mateusz Ossowski z Niebezpiecznika. Ostatnie (chronologicznie) wystąpienie mogło nieco zaskakiwać, bowiem prowadziła je Martyna Zastawna, założycielka Wosh Wosh – firmy specjalizującej się w… nadawaniu nowego blasku staremu obuwiu. Co to ma wspólnego z Samsungiem i danymi?

 

Pamięć o planecie

Jak się okazuje – wybitnie proekologiczny startup i światowy gigant produkcji półprzewodników mogą mieć wiele wspólnego. Martyna Zastawna podjęła współpracę z Samsungiem w ramach akcji Ekotechnologiczni, która skupiać się będzie na promocji modeli zero waste i gospodarki cyrkularnej.

 

 

 

Z perspektywy Samsunga to nie tylko możliwość ukazania się w „zielonym świetle”, ale też wskazania na znaczenie pamięci w kontekście żywotności komputerów, ale też przywracania do stanu użyteczności starszych maszyn, poprzez rozbudowę o nowoczesne nośniki danych.

 

 

 

Laureaci pierwszej w historii konferencji Samsung Memory Summit

Samsung Memory Summit to przede wszystkim wydarzenie partnerskie. Polski oddział południowokoreańskiego giganta jest firmą, która zbudowała swój sukces wraz z kanałem partnerskim i pozostaje z nim nierozerwalnie związana. W owej współpracy oczywiście wyróżniają się niektórzy z partnerów i to ich podczas gali nagrodził Samsung Memory.

 

W kategorii: Największy udział w sprzedaży kart pamięci – nominowanymi firmami były: Terg, RTV Euro AGD oraz Media Saturn Holding Polska. Zwycięzcą tej kategorii została firma Media Saturn Holding Polska. 

 

W kategorii: Największy udział w sprzedaży dysków SATA – nominowanymi firmami były: Komputronik, Terg oraz X-kom. W tej kategorii zwyciężył Komputronik.

 

W kategorii: Największy udział w sprzedaży dysków NVMe – nominowanymi firmami były: X-kom, Morele.net i Komputronik. Numerem jeden w tej kategorii okazał się być X-kom.

 

W kategorii: Największy wzrost sprzedaży produktów Samsung Memory – nominowanymi firmami w tej kategorii były: X-kom, Terg, Komputronik. Zwycięzcą okazała się być firma Terg.

 

W kategorii: Największy wkład w rozwój regionu SEE (red. Europy południowej i wschodniej) – nominowanymi w tej kategorii firmami były: AB S.A., Komsa Polska, ALSO Polska. Zwycięzcą okazał się lider polskiego rynku dystrybucyjnego, AB S.A.

 

W kategorii: Największy wzrost sprzedaży w kanale B2B – nominowanymi firmami były: NTT, LOCO oraz ICOD. Statuetkę w tej kategorii odbierał przedstawiciel firmy LOCO.

 

W kategorii: Nagroda specjalna – i tu zapewne potrzeba wyjaśnienia. Ta kategoria, jak wyjaśnił ze sceny Maciej Kamiński, jest nagrodą bezpośrednio od zespołu Samsung Memory – co zapewne można odczytywać jako swoiste docenienie dobrej współpracy. Nominowanymi firmami były: iSpot Poland, Pay Back oraz Tech Data Polska. Zwycięzcą okazała się firma iSpot Poland. 

 

“Jeszcze raz bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy kolejnych sukcesów!”

 

Na koniec chcielismy jeszcze raz bardzo serdecznie podziekować całej ekipie Samsung Memory, która pogratulowała nam okrągłej rocznicy! Jeszcze raz w imieniu całego zespołu IT Reseller bardzo serdecznie dziękujemy!

IT Champions 2022: Maciej Kamiński komentuje wygraną Samsung Memory w dwóch kluczowych kategoriach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Newsletter

Social media

Najpopularniejsze

Feardemic rozbudowuje portfolio gier, liczy na poszerzenie grona odbiorców.

Feardemic - spółka-córka Bloober Team i wydawca gier z gatunku horror - poszerza swoje portfolio wydawnicze, aby trafić do większej grupy odbiorców, poinformował CEO...

Warszawski Instytut Bankowości/Związek Banków Polskich: 86% Polaków czuje się bezpiecznie, korzystając...

Liderem w obszarze cyberbezpieczeństwa są banki (54%), wyprzedzając tym samym firmy technologiczne (31%) oraz wojsko i policję (30%), wynika z badania "Postawy Polaków wobec...

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, które ma zajmować się wyłącznie problemami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Planowane są zmiany ustawy o...

Biuro Informacji Kredytowej: Wartość pożyczek od firm pożyczkowych wzrosła o 119,9%...

Firmy pożyczkowe udzieliły w czerwcu finansowania na kwotę 661 mln zł (wzrost o 119,9% r/r), wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). Średnia wartość...

Huawei podczas International Automobile Industry Exhibition w Szanghaju ogłosił rozpoczęcie sprzedaży...

Huawei rusza ze sprzedażą na chińskim rynku pierwszego samochodu z technologią Huawei na pokładzie. Od środy 21 kwietnia, elektryczny samochód SERES SF5 będzie dostępny...

Najnowsze

Chińskie firmy zapewniają, że powstrzymają spekulacyjny handel NFT.

Chińscy giganci technologiczni, w tym Tencent Holdings i Ant Group, podpisali pakt mający na celu powstrzymanie wtórnego handlu cyfrowymi przedmiotami kolekcjonerskimi i „samoregulację” tego...

Unia Europejska przedłużyła europejskie zasady raomingu do 2032 roku.

Ilekroć przychodzi mi opuścić teren UE, przypominam sobie jak dobrze funkcjonuje europejski roaming. Ten, na szczęście, przedłużono do 2032 roku.  Jak podała Komisja Europejska,przepisy „roam-like-at-home”...

Samsung prawdopodobnie wprowadzi wyraźnie tańszy niż dotychczasowe model składanego telefonu.

Składane smartfony są już z nami od kilku lat, ale pozostają urządzeniami bardzo kosztownymi. Samsung najwyraźniej chce to zmienić.  Jak donoszą media z Korei Południowej,...

W układach graficznych AMD Radeon RX 7000 prawdopodobnie znajdziemy wyspecjalizowane rdzenie...

Następna generacja kart graficznych AMD Radeon jest obecnie w trakcie rozwoju, a wiele wskazuje na to, że AMD szykuje w niej wyspecjalizowane rdzenie służące...

Bezpieczeństwo danych w systemach pamięci masowych IBM.

Rok 2022 przyniósł wielu firmom i przedsiębiorstwom nowe wyzwania. Zmagają się one nie tylko z szalejącymi cenami czy przerwaniem łańcuchów dostaw, ale pojawiły i...