Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

-808Dni -12Godzin -26Minut -19Sekund

 

 

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Snowflake podczas Snowday 2022, przedstawia innowacje w zakresie wydajności i szersze możliwości pracy w Chmurze Danych.

Mariusz Laurisz
Mariusz Laurisz
Z branżą nowych technologii związany od ponad dwóch dekad. Od czterech lat Redaktor Naczelny oraz Wydawca magazynu IT Reseller Polska.

Powiązane

Snowflake (NYSE: SNOW), firma oferująca Chmurę Danych, ogłosiła podczas Snowday 2022, wydarzenia będącego ostatnim przystankiem Data Cloud World Tour, nowości dotyczące jej produktu – wiodącej w branży platformy Snowflake. Dzięki przejrzystym usprawnieniom w ramach pojedynczego silnika Snowflake jest teraz szybszy, co jeszcze bardziej udoskonala sposób, w jaki klienci wykorzystują swoje dane do wykonywania najważniejszych zadań.

Snowflake rozwija również możliwości w zakresie Snowgrid – autorskiej warstwy technologicznej, która łączy chmury i obszary działania, zapewniając doskonałą współpracę. Udoskonalenia Snowgrid umożliwiają klientom dalsze usprawnianie współpracy dzięki bogatszym funkcjom i zabezpieczeniom chroniącym prywatność, automatyzacji ochrony danych oraz rozszerzeniu zakresu replikacji w celu zapewnienia bezproblemowego przełączania awaryjnego.

 

Technologia, która napędza wydajność przedsiębiorstw

Najnowsze wdrożenia od specjalistów Snowflake wpisują się w trend usprawniania funkcjonowania organizacji, zapewniając nową widoczność w zakresie wpływu optymalizacji na wydajność. Nowości obejmują:

  • Szybsze zapytania: Dzięki usłudze Query Acceleration Service (dostępnej w trybie public preview), Snowflake przyspiesza zapytania o dużym rozmiarze poprzez dostarczenie dodatkowych zasobów. Wszystko to bez konieczności skalowania całej mocy obliczeniowej. Klienci otrzymują również zwiększoną wydajność zapytań dzięki eliminacji złączeń (join elimination), a także wiele ulepszeń w zakresie optymalizacji wyszukiwania.
  • Optymalizację kosztów: Dzięki nowym funkcjom użytkowania konta, klienci mogą łatwiej przeprowadzić analizę kosztów i korzyści usług Automatycznego Grupowania (Auto-Clustering) oraz Optymalizacji Wyszukiwania (Search Optimization) – w szczególności określić wielkość i wpływ obciążeń danych lub modyfikacji na tabele dzięki nowym podglądom historii (funkcja dostępna w trybie private preview), a także obniżyć koszty dzięki Optymalizacji Wyszukiwania, która obsługuje teraz wybór kolumn dla danych zoptymalizowanych pod kątem wyszukiwania. Co więcej, klienci mogą teraz łatwiej analizować długotrwałe i czasochłonne zapytania oraz identyfikować i rozwiązywać problemy związane z wydajnością, zanim wpłyną one na użytkownika końcowego, a to dzięki programowemu dostępowi do metryk zapytań (tryb private preview).

 

DoorDash od lat rośnie tak pod względem innowacji produktowych, jak i obszaru, w ramach którego dostępne są nasze usługi. Wraz z tym wzrostem ilość posiadanych przez nas danych wręcz eksplodowała. Codziennie zbieramy nowe punkty danych, eksperymentujemy z pomysłami biznesowymi i dzielimy się nowymi spostrzeżeniami. Szukaliśmy skalowalnego partnera w zakresie, takiego, który mógłby rosnąć i rozwijać się wraz z nami. Takim partnerem okazał się Snowflake. Firma Snowflake jest w stanie współpracować, dostosowując się do naszych potrzeb w zakresie danych i złożonych wymagań biznesowych – mówi Vaibhav Jajoo, Head of Data Engineering & BI, DoorDash.Snowflake zwiększa możliwości cross-cloud Snowgrid

W miarę jak organizacje zwiększają swoje potrzeby w zakresie danych, konieczna staje się współpraca z różnymi zespołami, regionami i chmurami na całym świecie. Snowgrid umożliwia tym organizacjom korzystanie z jednego, płynnego i połączonego doświadczenia w ramach globalnie rozproszonych zespołów i firm, aby szybciej osiągać oczekiwane rezultaty, ujednolicać zarządzanie w celu zachowania zgodności z przepisami oraz łatwo replikować dane i inne zasoby w celu zapewniania ciągłości biznesowej na najwyższym poziomie.

 

Współpraca w ramach cross-cloud

Snowflake rozwija działalność cross-cloud, aby zapewnić klientom większą elastyczność przy udostępnianiu listingów danych. Dostawcy mogą udostępniać zestawienia publicznie lub prywatnie globalnym ekosystemom biznesowym. Mogą również decydować o automatycznym udostępnianiu swoich danych i możliwości podejmowania działań przez konsumentów we wszystkich obsługiwanych regionach i chmurach. Nowe ulepszenia w tym obszarze obejmują:

  • Listy do prywatnego udostępniania: Nowe elementy sterowania ujawnianiem wykazów zapewniają dostawcom precyzyjne zarządzanie prywatnymi wykazami danych, ułatwiając udostępnianie i współpracę wewnętrzną oraz zewnętrzną. Dostawcy mogą dostosowywać listy i oferować ceny zależne od celu wykorzystania, podczas gdy konsumenci mają lepszy wgląd w listy z przykładami użycia i zapytaniami, a także kategoryzacjami.
  • Usprawniony dostęp do danych współdzielonych w chmurze: Korzystając z trybu automatycznej realizacji (auto-fulfillment) w środowisku cross-cloud, dostawcy mogą natychmiast udostępnić dane i aktualizować je dla konsumentów, bez konieczności ręcznej interwencji.
  • Bogatszą analizę użytkowania: Dostawcy mają teraz dostęp do programowanych i wizualizowanych danych, aby lepiej rozumieć, w jaki sposób zestawienia są zagospodarowywane, co z kolei pomaga w zapewnianiu lepszych ofert i doświadczeń klientów.

 

Ciągłość biznesowa w cross-cloud

Aby jeszcze bardziej uprościć globalne operacje, Snowflake umożliwia klientom replikację danych i innych zasobów pomiędzy chmurami i regionami, gwarantując bezpieczeństwo na najwyższym poziomie i ograniczając do minimum zakłócenia działalności w przypadku awarii. Nowe udoskonalenia obejmują:

  • Bezproblemową replikację potoków: Oprócz replikacji kont, baz danych, polityk i metadanych, klienci mogą teraz replikować strumienie i zadania, dzięki czemu potoki danych mogą płynnie pracować na drugorzędnych kontach Snowflake.
  • Usprawnione konfiguracje: Klienci mogą także łatwo konfigurować, zarządzać i awaryjnie replikować konta za pomocą intuicyjnego UI (private preview), mając możliwość usprawnienia konfiguracji źródeł, miejsc docelowych, obiektów replikacji i interwałów replikacji.

 

Sukces naszych klientów to nasz sukces, dlatego w Snowflake nieustannie dążymy do zapewnienia klientom lepszej wydajności i większej wartości dla ich biznesów. Dzięki jednemu produktowi możemy szybciej wprowadzać innowacje i ulepszenia, które dają naszym klientom ujednolicone doświadczenie w różnych chmurach i regionach. Dzięki temu mogą oni chronić swoje dane w skali chmury, działać wydajniej i współpracować globalnie na nowe sposoby, aby jeszcze lepiej wykorzystywać zasoby – mówi Christian Kleinerman, Senior VP of Product w Snowflake.

 

Snowflake umożliwia tworzenie aplikacji opartych na języku Python bezpośrednio w Chmurze Danych

Streamlit, przejęty przez Snowflake w marcu 2022 r., daje specjalistom zajmującym się danymi i deweloperom przystępną możliwość tworzenia opartych na danych aplikacji w języku Python przy użyciu frameworku dostępnego w trybie open source. Po przejęciu firmy, Snowflake rozwija integrację Streamlit, dzięki czemu deweloperzy mogą ożywić dane i modele uczenia maszynowego (ML) w formie bezpiecznych, interaktywnych aplikacji, działając w ramach Chmury Danych Snowflake.

 

Snowflake rozszerza moc Pythona na wszystkich użytkowników dzięki rozbudowanemu Snowpark Ecoystem 

Python to najbardziej popularny język wśród specjalistów zajmujących się danymi i trzeci2 najpopularniejszy język wśród wszystkich programistów. Snowflake udostępnia teraz Pythona i jego bogaty ekosystem bibliotek open source wszystkim użytkownikom i zespołom w ramach Snowpark for Python. W ciągu kilku miesięcy od publicznego ogłoszenia i rozszerzenia integracji z Anacondą podczas Snowflake Summit 2022, Snowpark for Python odnotował sześciokrotny wzrost adopcji, a setki klientów, w tym Charter Communications, EDF, NerdWallet, Northern Trust, Sophos i inni, budują na bazie swoich danych, korzystając z Snowpark.

Dzięki Snowpark jako ramie programistycznej Snowflake, programiści zyskują usprawnioną architekturę, która natywnie obsługuje wybrane przez użytkowników języki programowania, w tym Java, Scala, SQL, a teraz także Python. Snowpark for Python jest częścią szerszego ekosystemu Snowpark, który łączy zespoły, aby mogły współpracować i tworzyć w ramach jednej, ujednoliconej platformy z wysoce bezpieczną piaskownicą technologiczną Pythona. Snowpark for Python zapewnia programistom te same korzyści w zakresie skalowalności, elastyczności, bezpieczeństwa i zgodności z przepisami, których oczekują zawsze, budując w Chmurze Danych Snowflake.

 

IT Reseller TV “Liderzy Branży” – Jeszcze wiele możemy zrobić dla rozwoju cyfryzacji – podkreśla Chris Papaphotis z firmy Microsoft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Newsletter

Social media

Najpopularniejsze

Feardemic rozbudowuje portfolio gier, liczy na poszerzenie grona odbiorców.

Feardemic - spółka-córka Bloober Team i wydawca gier z gatunku horror - poszerza swoje portfolio wydawnicze, aby trafić do większej grupy odbiorców, poinformował CEO...

Warszawski Instytut Bankowości/Związek Banków Polskich: 86% Polaków czuje się bezpiecznie, korzystając...

Liderem w obszarze cyberbezpieczeństwa są banki (54%), wyprzedzając tym samym firmy technologiczne (31%) oraz wojsko i policję (30%), wynika z badania "Postawy Polaków wobec...

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, które ma zajmować się wyłącznie problemami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Planowane są zmiany ustawy o...

Biuro Informacji Kredytowej: Wartość pożyczek od firm pożyczkowych wzrosła o 119,9%...

Firmy pożyczkowe udzieliły w czerwcu finansowania na kwotę 661 mln zł (wzrost o 119,9% r/r), wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). Średnia wartość...

Huawei podczas International Automobile Industry Exhibition w Szanghaju ogłosił rozpoczęcie sprzedaży...

Huawei rusza ze sprzedażą na chińskim rynku pierwszego samochodu z technologią Huawei na pokładzie. Od środy 21 kwietnia, elektryczny samochód SERES SF5 będzie dostępny...

Najnowsze

Apple naprawdę chce, abyś używał fizycznego klucza bezpieczeństwa dla Apple ID

Apple ogłosiło nowe funkcje mające na celu poprawę ochrony cyberbezpieczeństwa dla swoich klientów, zarówno konsumentów, jak i firm, w tym Security Keys, możliwość korzystania...

Wietnam: wielomiliardowe dodatkowe inwestycje planowane przez LG i Samsunga

Jak poinformował we wtorek wietnamski rząd, południowokoreańscy giganci branży elektronicznej, Samsung i LG, planują zainwestować miliardy dolarów w Wietnamie. Informacje te pojawiły się po...

Microsoft Teams w końcu będzie dużo łatwiejszy w użyciu na iPadzie...

Platforma wideokonferencyjna ujawniła, że pracuje nad wprowadzeniem trybu Picture in Picture dla użytkowników iPhone'a i iPada, umożliwiając im wyświetlanie wielu okien jednocześnie na ich...

Lenovo Polska podczas uroczystej gali Lenovo Top Partners Awards 2022, w...

7 grudnia, w eleganckich przestrzeniach warszawskiego Nobu Hotel, Lenovo, największy producent komputerów na świecie, nagrodził swoich czołowych partnerów w Polsce charakterystycznymi, czerwonymi „jedynkami”.  Szkolne skojarzenia...

SK hynix opracowuje najszybszą na świecie serwerową pamięć DRAM

Południowokoreański producent układów scalonych SK hynix ogłosił w czwartek, że opracował najszybszy na świecie moduł pamięci serwerowej. Nowy produkt, DDR5 Multiplexer Combined Ranks Dual In-line...