Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

-393Dni -21Godzin -59Minut -23Sekund

 

 

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Veeam podczas VeeamON2021 przedstawił wizję i strategię w zakresie najbardziej zaawansowanych rozwiązań do ochrony danych.

Mariusz Laurisz
Mariusz Laurisz
Z branżą nowych technologii związany od ponad dwóch dekad. Od czterech lat Redaktor Naczelny oraz Wydawca magazynu IT Reseller Polska.

Powiązane

Veeam® Software, lider w dziedzinie rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, który dostarcza oprogramowanie do nowoczesnej ochrony danych, zainaugurował dziś siódmą doroczną konferencję VeeamON 2021 dla użytkowników swoich produktów. Podczas tej konferencji tej przedstawi wizję i strategię w zakresie najbardziej zaawansowanych rozwiązań do ochrony danych, przeznaczonych dla chmur, środowisk wirtualnych i fizycznych oraz platform SaaS i Kubernetes.

 

Podczas VeeamON 2021 będzie możliwe spojrzenie na to, jak firma Veeam i jej ekosystem partnerów przetrwali trudny rok, dostarczając proste, elastyczne, niezawodne i wydajne rozwiązania do zarządzania i ochrony danych dla ponad 400 000 klientów. Najważniejsze wydarzenia obejmują interaktywne i inspirujące sesje z udziałem kadry kierowniczej firmy Veeam – w tym dyrektora generalnego Billa Largenta, dyrektora technicznego i wiceprezesa ds. strategii produktowej Danny’ego Allana oraz wiceprezesa ds. zarządzania produktami Antona Gosteva – a także zaproszonych prelegentów z Nowego Orleanu – firm Maritz i Nuance.

 

„Veeam jest największym przedsiębiorstwem z sektora pamięci masowej, które nie wytwarza pamięci masowych ani infrastruktur, natomiast jest jak dotąd pierwszym na świecie wyspecjalizowanym producentem rozwiązań do ochrony danych”― powiedział Danny Allan, dyrektor ds. technicznych i wiceprezes ds. strategii produktowej w firmie Veeam. „Tylko w pierwszym kwartale 2021 roku przenieśliśmy ponad 100 PB danych do rozwiązań naszych trzech największych dostawców obiektowych pamięci masowych w chmurze, w porównaniu z 242 PB w całym roku 2020, a liczba aktywnych instalacji naszego oprogramowania Veeam Backup & Replication™ przekroczyła niedawno milion! Coraz szybciej przenosimy dane do chmury i rozszerzamy funkcje zarządzania danymi w chmurze. Przechowywanie danych w chmurze to jedna z sił napędowych stojących za dynamicznym wzrostem firmy Veeam. Tworzymy i rozwijamy naszą platformę nowoczesnej ochrony danych z myślą o prostocie, elastyczności, niezawodności i efektywności, dostarczając naszym klientom rozwiązania o najwyższej wartości. Dzięki temu mamy trwałą, dobrą reputację, a nasze produkty wyznaczają standardy branżowe. Podczas najbliższych dwóch dni uczestnicy konferencji VeeamON nie tylko dowiedzą się jak wykorzystać nasze rozwiązania, aby rozwinąć swoje strategie ochrony danych, ale będą mogli poznać nasze prognozy na przyszłość. W ciągu minionych 18 miesięcy wprowadziliśmy na rynek ponad 20 nowych produktów i ich głównych aktualizacji. Nasze plany na przyszłość są jednak jeszcze ambitniejsze”.

 

Podczas gdy rynek rozszerza się i dostosowuje do nowych wymagań, firma Veeam od chwili jej założenia, tj. od ponad 10 lat, ciągle rozbudowuje swoją platformę, w miarę jak rynek ewoluuje w kierunku nowych środowisk. Szybko stała się znana jako producent najlepszych systemów kopii zapasowych dla platformy VMware vSphere i ewoluuje wraz z potrzebami rynku. Uzupełnia swoją ofertę o rozwiązania przeznaczone dla wielu hiperwizorów, systemów fizycznych, rozwiązań SaaS (takich jak Microsoft Office 365) i chmur publicznych. Ostatnio podwaja swoje siły w segmencie nowoczesnych infrastruktur, takich jak Kubernetes (dzięki niedawnemu przejęciu spółki Kasten). Zgodnie z definicją firmy Veeam rozwiązanie do nowoczesnej ochrony danych (Modern Data Protection) to jedna platforma, która zapewnia ochronę danych i każdego obciążenia, ujednolicony dostęp do wszystkich platform, zmniejszenie kosztów operacyjnych i gwarancję odzyskania danych.

 

Veeam niedawno poinformował, że w pierwszym kwartale 2021 roku jego wskaźnik rocznych przychodów odnawialnych wzrósł o 25% rok do roku. Był to już trzynasty z rzędu kwartał, w którym udało się osiągnąć dwucyfrowy wzrost. Dotyczy to w szczególności rozwiązań dla przedsiębiorstw: dwie trzecie zamówień przypada na nowe licencje netto, a jedna trzecia — na odnowienia. Veeam wciąż udostępnia nowe funkcje i rozszerzenia, które nadają się idealnie dla środowisk przedsiębiorstw. Zapewniło mu to wzrost o 246% rok do roku w obszarze dużych transakcji. Do wzrostu w tym konkretnym segmencie przyczyniło się 17 NOWYCH produktów wprowadzonych na rynek od czasu poprzedniej konferencji VeeamON 2020, która odbyła się rok temu. Są one przeznaczone dla środowisk chmurowych, wirtualnych i fizycznych, platform SaaS i środowisk konkretnych aplikacji. Jednym z takich produktów jest Veeam Backup & Replication v11. Pierwsza wersja tego flagowego rozwiązania firmy Veeam ukazała się w roku 2008. W pierwszym kwartale bieżącego roku wprowadzono na rynek wersję 11 uzupełnioną o 200 nowych, wydajnych rozszerzeń w zakresie tworzenia kopii zapasowych, ochrony chmury, usuwania skutków awarii, bezpieczeństwa i automatyzacji. Veeam Backup &Replication jest dziś najszerzej stosowanym na świecie oprogramowaniem dla przedsiębiorstw służącym do tworzenia kopii zapasowych. Liczba jego aktywnych instalacji przekroczyła milion ― więcej niż analogiczny wskaźnik dla kilku jego konkurentów razem wziętych.

 

Ponadto Veeam pod koniec roku 2020 udostępnił rozwiązanie Veeam Backup for Microsoft Office 365 v5. Jest to najczęściej wdrażane rozwiązanie przeznaczone dla platformy Microsoft Office 365 i produkt firmy Veeam, którego sprzedaż rosła najszybciej w ciągu ostatnich 2 lat (o 222% rok do roku). Veeam Backup for Microsoft Office 365 v5 został pobrany przez ponad 175 000 organizacji i chroni 15 milionów użytkowników.

 

Veeam osiąga tak dobre wyniki dzięki temu, że oferuje produkty sterowane programowo, działające z każdym sprzętem, elastyczne i gotowe do pracy w chmurze. Oprócz 83 macierzy podstawowej pamięci masowej i 85 systemów dodatkowej pamięci masowej Veeam oficjalnie potwierdził obsługę 37 systemów obiektowej pamięci masowej, z czego 12 to systemy niezmienialne, zapewniające obsługę wszystkich trzech wielkich platform chmurowych (AWS, Azure i Google Cloud Storage), dostępne odpowiednio na tych trzech rynkach. W ciągu ostatnich dwóch lat Veeam zapewnił ochronę danych o objętości 1EB.

 

Dynamiczny wzrost firmy Veeam potwierdzają również otrzymane niedawno wyróżnienia branżowe. Jak wynika z najnowszego raportu „IDC Semi-Annual Software Tracker for Data Replication & Protection“ za II połowę roku 2020, firma Veeam może poszczycić się najszybszym wzrostem przychodów, zarówno w porównaniu z poprzednim kwartałem (21,5%), jak i rok do roku (17,9%), w odniesieniu do pięciu najlepszych producentów, wszystkich pozostałych dostawców łącznie i średniego tempa wzrostu całego sektora. Firma Gartner umieściła Veeam wśród liderów w swoim raporcie „2020 Magic Quadrant for Data Center Backup and Recovery Solutions” („Magiczny kwadrant dla rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych w centrach przetwarzania danych”). Veeam został zaklasyfikowany do tej kategorii już czwarty raz, ale po raz pierwszy za zdolność do realizacji wizji. Był również jedynym dostawcą, który poprawił swoją pozycję zarówno pod względem kompletności wizji, jak i zdolności do jej realizacji. Ponadto po raz pierwszy w swojej historii został niedawno umieszczony na opublikowanej przez „Financial Times” liście najszybciej rozwijających się amerykańskich firm w 2021 roku.

 

„Od lat nie mamy sobie równych pod względem wzrostu i rentowności, a według mnie najdalej za 2 lata Veeam będzie liderem rynku w kategoriach łącznego przychodu. Najbardziej dumny jestem jednak z tego, że pomagamy ponad 400 000 klientów na całym świecie w zapewnieniu nowoczesnej ochrony danych. Veeam chroni dane, które napędzają naszą globalną gospodarkę cyfrową”

Dell Technologies wspólnie z Fundacją i2b2 tranSMART, organizacją badawczą non-profit tworzą “cyfrowe bliźniaki”, które mają pomóc leczyć skutki przewlekłego zespołu COVID.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Newsletter

Social media

Najpopularniejsze

Feardemic rozbudowuje portfolio gier, liczy na poszerzenie grona odbiorców.

Feardemic - spółka-córka Bloober Team i wydawca gier z gatunku horror - poszerza swoje portfolio wydawnicze, aby trafić do większej grupy odbiorców, poinformował CEO...

Warszawski Instytut Bankowości/Związek Banków Polskich: 86% Polaków czuje się bezpiecznie, korzystając...

Liderem w obszarze cyberbezpieczeństwa są banki (54%), wyprzedzając tym samym firmy technologiczne (31%) oraz wojsko i policję (30%), wynika z badania "Postawy Polaków wobec...

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, które ma zajmować się wyłącznie problemami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Planowane są zmiany ustawy o...

Biuro Informacji Kredytowej: Wartość pożyczek od firm pożyczkowych wzrosła o 119,9%...

Firmy pożyczkowe udzieliły w czerwcu finansowania na kwotę 661 mln zł (wzrost o 119,9% r/r), wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). Średnia wartość...

Huawei podczas International Automobile Industry Exhibition w Szanghaju ogłosił rozpoczęcie sprzedaży...

Huawei rusza ze sprzedażą na chińskim rynku pierwszego samochodu z technologią Huawei na pokładzie. Od środy 21 kwietnia, elektryczny samochód SERES SF5 będzie dostępny...

Najnowsze

Energa Operator zmodernizowała ok. 100 km sieci SN w woj. kujawsko-pomorskim.

Energa Operator - spółka zależna Energi z Grupy PKN Orlen - ukończyła modernizację ponad 100 km sieci energetycznych średniego napięcia (SN) oraz czterech kluczowych...

Quercus TFI: Napływ środków do branży TFI może sięgnąć 20 mld...

Napływ środków do sektora towarzystw funduszy inwestycyjnych (TFI) może sięgnąć w tym roku 20 mld zł, choć oczekiwania w pierwszych miesiącach br. opiewały nawet...

Komisja Europejska zapowiada inicjatywy ustawodawcze dot. m.in. Zielonego Ładu i cyfryzacji.

Komisja Europejska chce zaproponować w roku przyszłym ramy regulacyjne dotyczące certyfikacji usuwania dwutlenku węgla, przegląd norm emisji CO2 dla pojazdów ciężkich, wprowadzenie instrumentu nadzwyczajnego,...

Nowe twarze i awanse w AMD w Polsce. Zespół AMD zatrudnia...

Od kilku lat firma AMD sukcesywnie zwiększa swój udział na rynkach procesorów dla komputerów, serwerów czy systemów wbudowanych, a niektóre sektory – jak HEDT...

Nowe procesory Apple prezentują się wyśmienicie. M1 Pro i M1 Max...

Podczas wydarzenia Unleashed firma Apple zaprezentowała swoje nowe SoC: M1 Max i M1 Pro. Są to jednostki znacznie bardziej złozone od, całkiem silnego przecież,...