Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

-159Dni 00Godzin -57Minut -34Sekund

 

 

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

MWC Shanghai 2021: Słowa o przyszłości podczas spotkania przedstawicieli władz wielu państw, UNESCO, firmy Huawei, GSMA i Uniwersytetu Fudan.

Krzysztof Bogacki
Krzysztof Bogacki
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Powiązane

Rozpoczęte wczoraj MWC Shanghai 2021 to największa impreza branży telekomunikacyjnej w Azji. Ma jednak globalny charakter, o czym najlepiej świadczy otwierające wydarzenie – forum ”Connected for Shared Prosperit”, skupione na tematach kluczowych dla właściwie całej ludzkości w 2021 roku: od pandemii, przez zmiany w charakterze pracy i przemysłu, aż po problemy z ociepleniem klimatu.

W dyskusji wzięło udział międzynarodowe grono z różnych kontynentów: m.in hiszpańska minister przemysłu, handlu i turystyki María Reyes Maroto, portugalski minister infrastruktury Pedro Nuno Santos, węgierski minister innowacji i technologii László Palkovics, malezyjski minister komunikacji i multimediów Dato’ Saifuddin bin Abdullah oraz tajski sekretarz generalny Krajowej Komisji Gospodarki Cyfrowej i Społeczeństwa Cyfrowego Vunnaporn Devahastin. Szkoda, że w tym gronie zabrakło przedstawicieli największych światowych gospodarek, ale też przy aktualnej sytuacji geopolitycznej nie należało oczywiście spodziewać się obecności w Szanghaju przedstawiciela np. władz USA. Paneliści zgodzili się, że globalne ożywienie gospodarcze idzie w parze z coraz lepszą kontrolą nad pandemią COVID-19. W trakcie dyskusji podkreślono, że redukcja emisji gazów cieplarnianych, tworzenie większej liczby miejsc pracy i rozwój inicjatyw podnoszących jakość życia to elementy niezbędne do osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ na rok 2030 i długoterminowych celów Porozumienia Paryskiego. Prelegenci zgodnie uznali technologie cyfrowe i globalną współpracę za niezbędne w tym procesie.

Nie zabrakło oczywiście przedstawicieli branży technologicznej. Przemówienie inauguracyjne wygłosiła Catherine Chen, wiceprezes ds. korporacyjnych i prezes zarządu Huawei. Powiedziała w trakcie wystąpienia m.in., że ostatecznym celem technologii jest przynoszenie korzyści ludziom, a technologie cyfrowe mogą ułatwić realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Zaapelowała do przedsiębiorstw o podjęcie zdecydowanych działań w celu wykorzystania technologii do podnoszenia jakości życia i pracy ludzi na całym świecie. Chen podkreśliła również, że zapewnienie wszystkim równego dostępu do edukacji zostało ustanowione jako jeden z Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Do końca 2020 roku, programy Huawei TECH4ALL Connecting Schools i DigiTruck zostały wdrożone w ponad 200 szkołach, z których skorzystało ponad 60 000 nauczycieli i uczniów. W ramach powiązanego programu, Huawei współpracuje również z UNESCO nad trzyletnim programem Open Schools w Egipcie, Etiopii i Ghanie, który pomoże szkołom podnieść umiejętności cyfrowe i wesprze edukację online.

Warto tu przypomnieć, że nierówny dostęp do edukacji to nie tylko problem ubogich państw Afryki. Wymuszona przez pandemię nauka zdalna stworzyła nierówne warunki także i w Polsce. Dzieci z większych ośrodków, gdzie problem z dostępem do sieci nie występuje lub jest marginalny, mają znacznie łatwiejsze zadanie niż dzieci ze wsi, zwłaszcza w oddalonych regionach. Do tego dochodzi też oś zamożności – nie każdą rodzinę stać na wyposażenie każdego dziecka w osobny komputer do udziału w lekcjach online.

Stefania Giannini, Zastępca Dyrektora Generalnego USESCO ds. Edukacji, stwierdziła, że technologie informacyjne i komunikacyjne (ICT) odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu ciągłości kształcenia, uczynieniu edukacji bardziej integracyjną oraz zapewnieniu szerokodostępnych rozwiązań edukacyjnych poprzez interaktywne strony internetowe, biblioteki cyfrowe i kursy wideo.

Siddharth Chatterjee, Rezydent ONZ w Chinach podkreślał, że technologie cyfrowe mogą pomóc nam również w szybszym odbudowywaniu gospodarki po pandemii, a co ważniejsze, przyspieszyć podróż w kierunku ekologicznej, niskoemisyjnej przyszłości.

 

Globalne wyzwania wymagają globalnej odpowiedzi. Musimy przemyśleć sposób, w jaki przedsiębiorstwa inwestują i działają. Musimy wykorzystać technologię dla dobra społecznego. Musimy rozwijać politykę i praktyki, aby przyspieszyć realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju – powiedział Siddharth Chatterjee.

W 2016 r. branża mobilna jako pierwsza w pełni zaangażowała się w realizację 17 postulatów zrównoważonego rozwoju ONZ. Od tego czasu ciężko pracujemy, przyczyniając się do realizacji każdego z wyznaczonych celów, w tym działań na rzecz klimatu czy cyfrowej inkluzji – podkreślił Mats Granryd, Dyrektor Generalny GSMA.

 

Huawei na MWC Shanghai 2021

Ponieważ MWC Shanghai 2021 odbywa się, jak sama nazwa wskazuje, w Szanghaju, widoczny jest oczywiście silny udział największego producenta rozwiązań telekomunikacyjnych w Chinach. Huawei, bo oczywiście o tej firmie mowa, od dawna jest orędownikiem postępu technologicznego jako metody do walki z globalnymi nierównościami czy problemami klimatycznymi. I nie jest to tylko kwestia deklaratywna, ale realnych działań, widocznych chociażby w udziale firmy w procesie cyfryzacji uboższych części globu np. Afryki.

Huawei jest też zaangażowane w działania pro-ekologiczne. W 2020 roku, przetworzył ponad 4500 ton odpadów elektronicznych poprzez liczne inicjatywy, w tym zmniejszenie ilości tworzyw sztucznych w opakowaniach telefonów (1,8 miliona plastikowych toreb na zakupy na 10 milionów telefonów) oraz zmniejszenie emisji CO2 o 148 milionów ton poprzez wdrożenie rozwiązania FusionSolar w ponad 60 krajach i regionach (co odpowiada zasadzeniu ponad 200 milionów drzew). Huawei pomógł również w budowie największych na świecie elektrowni fotowoltaicznych w Ningxia i Shandong, które znacząco przyczyniły się do lokalnej ochrony środowiska.

Firma rozwija również swoje portfolio usług i rozwiązań 5G, by wesprzeć firmy i organizacje na całym świecie w implementacji nowej generacji sieci i podnoszenia jej dostępności na całym globie. W trakcie rozpoczynającego się MWC Shanghai 2021 Ryan Ding, dyrektor wykonawczy i prezes Carrier Business Group oficjalnie ogłosił start nowej usługi 5G dla biznesu.

Ding podkreślił, że Huawei bazując na swoim doświadczeniu w zakresie łączności, informatyki i cyfryzacji różnych gałęzi gospodarki oraz dzięki stałej współpracy z operatorami, opracował kompleksowe rozwiązanie Huawei 5GtoB, obejmujące platformy do zarządzania sprzedażą, obsługą klienta i dostępem do usług. Rozwiązanie to uprości transakcje dla użytkowników korporacyjnych, pomoże operatorom zmonetyzować oferowane przez nich usługi sieciowe, a partnerom pozwoli na bardziej efektywne wprowadzanie innowacji, tworząc nową wartość dla każdego zaangażowanego rynkowego gracza. Rozwiązanie Huawei 5GtoB składać się będzie z czterech części: 5GtoB Network, 5GtoB NaaS, 5GtoB App Engine i 5GtoB Marketplace.

Dzięki warstwie ​5GtoB Network, służącej jako bazowa infrastruktura pod usługi 5G, Huawei będzie kontynuował budowanie możliwości w zakresie szerokiego świadczenia usług opartych na różnych scenariuszach rynkowych, w tym planowania, budowy, utrzymania i optymalizacji sieci.

Dzięki 5GtoB NaaS, nowe możliwości sieciowe mogą być wykorzystywane w ofertach przed ich wprowadzeniem na rynek, ułatwiając użytkownikom korporacyjnym i twórcom aplikacji korzystanie z sieci 5G oraz umożliwiając firmom samodzielne zarządzanie sieciami 5G.
5GtoB App Engine to swoiste centrum rozwoju aplikacji, w którym twórcy aplikacji i integratorzy systemów mogą uzyskać dostęp do nowych możliwości sieci 5G. Dzięki temu rozwój aplikacji 5GtoB jest bardziej efektywny, a integracja aplikacji łatwiejsza.

5GtoB Marketplace jest działająca w chmurze platformą zakupową, w której użytkownicy korporacyjni mogą zakupić potrzebne im usługi i aplikacje 5G.

Ding podkreślił, że Huawei współpracował z operatorami, partnerami i klientami korporacyjnymi, aby sprawnie wdrożyć rozwiązanie 5GtoB w pierwszej kolejności w przemyśle stalowym. Dzięki doświadczeniu zdobytym w ten sposób, przemysłowe rozwiązania 5G, takie jak automatyzacja produkcji czy zdalny montaż części wspomagany przez technologie AR mogą być ustandaryzowane i szybko powielane w innych gałęziach przemysłu.

Huawei zaprezentował swój najnowszy składany smartfon Huawei Mate X2 z dwoma ekranami, wyposażony w najpotężniejszy procesor marki – Kirin 9000, obsługujący sieć 5G.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Newsletter

Social media

Najpopularniejsze

Biuro Informacji Kredytowej: 20% Polaków korzystało lub korzysta z usług chroniących...

Mimo że Polacy mają coraz większą świadomość zagrożeń i skutków kradzieży tożsamości, a 53% respondentów obawia się o bezpieczeństwo danych, z oferty usług zapewniających...

Sprzedaż Carsmile wzrosła o 141% r/r do prawie 2 000 umów...

Carsmile zawarł rekordową liczbę prawie 2 000 umów wynajmu i leasingu samochodów w 2020 r., podała spółka. To wzrost o 141% względem 2019 r.,...

Intel rozbudowuje centrum badawczo-rozwojowe w Gdańsku.

Intel rozpocznie rozbudowę gdańskiego kampusu firmy - największego centrum badawczo- rozwojowego Intel w Unii Europejskiej, podał koncern. Prace ruszą na początku roku, a planowany...

All In! Games: Ponad 500 tys. kopii ‘Ghostrunnera’ sprzedało się do...

Gra "Ghostrunner" na 31 grudnia 2020 r. sprzedała się w 500 tys. kopii, podało All In! Games w oparciu o dane cząstkowe oraz liczbę...

Microsoft i SAP ogłosiły partnerstwo dla rozwoju Polskiej Doliny Cyfrowej.

Microsoft i SAP ogłosiły partnerstwo dla rozwoju Polskiej Doliny Cyfrowej, podał koncern. "Microsoft i SAP łączy długoletnia historia współpracy, która zapewniła wielu klientom sprawną i...

Najnowsze

Finansowanie zewnętrzne jako ratunek dla firm logistycznych, FMCG i sprzedawców na...

W czasie, gdy polska gospodarka stoi w obliczu trudnych wyzwań epidemiologicznych, a lokalne firmy mają problemy z płynnością finansową, pomocną dłoń wyciągają podmioty oferujące...

Nowe chmury branżowe oferują punkt startowy dla innowacji

W ciągu ostatniego roku na całym świecie doświadczyliśmy dramatycznych wstrząsów. Firmy z każdej branży skorzystały z technologii cyfrowych w celu zapewnienia odporności i sprawności niezbędnej...

Brazylia ogłasza swoje zasady aukcji 5G, brak zakazu dla Huawei czy...

Brazylijski regulator telekomunikacyjny Anatel zatwierdził w czwartek zasady aukcji dla sieci 5G. Ma się ona odbyć w tym roku i nie bedzie miała żadnych...

Beyond.pl podpisuje umowę partnerską z Hewlett Packard Enterprise i uruchamia usługi...

Beyond.pl, dostawca usług kolokacji i chmury w Polsce i Europie, ogłasza uruchomienie usług chmurowych opartych na HPE GreenLake. Dzięki HPE GreenLake klienci korzystający z...

“Technologia 5G musi stale ewoluować, aby stać się motorem digitalizacji dla...

Technologia 5G musi stale ewoluować, aby stać się motorem digitalizacji dla całej globalnej gospodarki – przekonywał na MWC Shanghai 2021 w ramach sesji dyskusyjnej...