Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

-486Dni -13Godzin -12Minut -52Sekund

 

 

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Obroty na rynku głównym GPW wzrosły o 12,5% r/r do 25,15 mld zł we wrześniu.

Powiązane

Łączna wartość obrotu akcjami na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) wyniosła 25,15 mld zł we wrześniu, co oznacza wzrost o 12,5% r/r, podała giełda.

“Wartość obrotu akcjami w ramach arkusza zleceń wzrosła o 10,7% r/r do poziomu 24,6 mld zł. Średnia dzienna wartość obrotu akcjami w ramach arkusza zleceń wyniosła 1 118,3 mln zł, o 10,7% więcej niż rok wcześniej. Wartość indeksu WIG na koniec września wyniosła 70 340,86 pkt i była o 42,4% wyższa niż przed rokiem” – czytamy w komunikacie.

Na rynku NewConnect we wrześniu odnotowano spadek łącznej wartości obrotu akcjami o 71,1% r/r do poziomu 374,69 mln zł. Wartość obrotów akcjami w ramach arkusza zleceń na rynku NewConnect spadła o 70,9% r/r i wyniosła 372,91 mln zł.

“Łączny wolumen obrotu instrumentami pochodnymi we wrześniu wyniósł 1 536,8 tys. szt., czyli o 25,5% więcej niż rok wcześniej. Wolumen obrotu kontraktami na indeksy spadł o 6,3% r/r do poziomu 543,1 tys. szt., wolumen obrotu kontraktami na akcje wzrósł o 12,9% r/r do 241,2 tys. szt., wolumen obrotu kontraktami na waluty wzrósł o 89,6% r/r do 732 tys. szt., a wolumen obrotu opcjami spadł o 54,9% rdr do 20,4 tys. szt.” – czytamy dalej.

We wrześniu zanotowano wzrost wartości obrotu produktami strukturyzowanymi o 84,1% r/r do 337,73 mln zł oraz wzrost obrotów ETF-ami o 1,2% r/r do 48,76 mln zł.

GPW podała również, że wartość notowanych na rynku Catalyst emisji obligacji nieskarbowych wyniosła na koniec września 96,7 mld zł, wobec 95,2 mld zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wartość obrotu obligacjami nieskarbowymi na rynku Catalyst w ramach arkusza zleceń wzrosła o 2,9% r/r do poziomu 187,0,5 mln zł.

Łączna wartość obrotu obligacjami na Treasury BondSpot Poland (TBSP) wyniosła 44,1 mld zł wobec 7,4 mld zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o 494,7% r/r.

Łączny wolumen obrotu energią elektryczną na rynkach spot i terminowym wyniósł we wrześniu br. 25,6 TWh, co oznacza wzrost o 35,8% r/r. Wolumen obrotu energią elektryczną na rynku spot wzrósł o 17,7% r/r do poziomu 3,3 TWh. Na rynku forward wolumen wzrósł o 39,0% r/r do poziomu 22,3 TWh.

“Łączny wolumen obrotu gazem ziemnym wzrósł o 88,2% r/r do 25 TWh. Na rynku spot wolumen obrotu wzrósł o 44,3% do poziomu 1,7 TWh. Na rynku terminowym odnotowano wzrost o 92,5% r/r do poziomu 23,3 TWh” – czytamy dalej.

Wolumen obrotu prawami majątkowymi wynikającymi ze świadectw pochodzenia, z wyłączeniem praw ze świadectw związanych z efektywnością energetyczną (“białe certyfikaty”), na rynku spot wyniósł 1,6 TWh, co oznacza spadek o 21,8% r/r.

Wolumen obrotu prawami majątkowymi wynikającymi ze świadectw pochodzenia związanych z efektywnością energetyczną (“białe certyfikaty”) spadł o 50,7% r/r do poziomu 5,5 ktoe.

Obrót Gwarancjami Pochodzenia dla energii elektrycznej wytworzonej w OZE wzrósł o 49,7% r/r do wolumenu 2 TWh.

Na rynku NewConnect we wrześniu br. zadebiutowały akcje spółek: Baked Games (wartość oferty: 8,8 mln zł), Madmind Studio (wartość oferty: 0,9 mln zł), Console Labs (wartość oferty: 4,6 mln zł), Immersion Games (wartość oferty: 2,5 mln zł), Woodpecker.co (wartość oferty: 11 mln zł).

Na rynku Catalyst we wrześniu br. zadebiutowały obligacje komunalne miasta Chełm (wartość oferty: 81 mln zł) obligacje korporacyjne R.Power (wartość oferty: 150 mln zł).

We wrześniu 2021 r. na GPW odbyły się 22 sesje giełdowe, tyle co rok wcześniej.

Grupa kapitałowa GPW prowadzi platformy obrotu akcjami, obligacjami skarbowymi i korporacyjnymi, instrumentami pochodnymi, energią elektryczną i gazem ziemnym oraz dostarcza indeksy i wskaźniki referencyjne, m.in. WIBID i WIBOR. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

 

ACTION podał wyniki za I półrocze 2021. Przychody ze sprzedaży GK ACTION S.A. wzrosły o 11,7%, a marża osiągnęła rekordowo wysoki poziom 8,56%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Newsletter

Social media

Najpopularniejsze

Feardemic rozbudowuje portfolio gier, liczy na poszerzenie grona odbiorców.

Feardemic - spółka-córka Bloober Team i wydawca gier z gatunku horror - poszerza swoje portfolio wydawnicze, aby trafić do większej grupy odbiorców, poinformował CEO...

Warszawski Instytut Bankowości/Związek Banków Polskich: 86% Polaków czuje się bezpiecznie, korzystając...

Liderem w obszarze cyberbezpieczeństwa są banki (54%), wyprzedzając tym samym firmy technologiczne (31%) oraz wojsko i policję (30%), wynika z badania "Postawy Polaków wobec...

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, które ma zajmować się wyłącznie problemami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Planowane są zmiany ustawy o...

Biuro Informacji Kredytowej: Wartość pożyczek od firm pożyczkowych wzrosła o 119,9%...

Firmy pożyczkowe udzieliły w czerwcu finansowania na kwotę 661 mln zł (wzrost o 119,9% r/r), wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). Średnia wartość...

Huawei podczas International Automobile Industry Exhibition w Szanghaju ogłosił rozpoczęcie sprzedaży...

Huawei rusza ze sprzedażą na chińskim rynku pierwszego samochodu z technologią Huawei na pokładzie. Od środy 21 kwietnia, elektryczny samochód SERES SF5 będzie dostępny...

Najnowsze

Sopra Steria i OVHcloud rozszerzają partnerstwo. Nowa wspólna oferta usług w...

OVHcloud, wiodący europejski dostawca chmury oraz Sopra Steria, lider w dziedzinie doradztwa, usług cyfrowych i rozwoju oprogramowania, ogłosiły rozszerzenie partnerstwa w Europie. Współpraca skupiać się...

Eksperci alarmują, brakuje ekspertów od cyberbezpieczeństwa. Specjalistów jak na lekarstwo…

Cyberataki, których od momentu wybuchu pandemii doświadczyło pół miliona Polaków, to piąte (obok polaryzacji politycznej, walki o rynki między mocarstwami, degradacji naturalnych ekosystemów i...

Jak Samsung tworzy innowacje przyszłości, wyjaśnia Telly Lee, wiceprezes działu Home...

Żyjemy w szybko zmieniającym się świecie, który wymaga od nas nieustannej adaptacji. Najnowsze urządzenia i technologie Samsung wyznaczają nowe ekscytujące kierunki w różnych dziedzinach...

“W zdrowiu i w chorobie” czyli jaki wybrać dostawcę chmury?

Wraz z popularnością chmury obliczeniowej, pojawia się na rynku coraz więcej dostawców usług cloud. Niestety jak ze wszystkim - im większy wybór, tym trudniej...

Nowe taktyki ataków na organizacje przemysłowe, wnioski z nowego raportu Kaspersky.

Eksperci z firmy Kaspersky wykryli nową, szybko ewoluującą serię kampanii cyberszpiegowskich, w ramach której zaatakowano ponad 2 000 przedsiębiorstw przemysłowych na całym świecie. Tym,...