Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

-1283Dni -11Godzin -20Minut -10Sekund

 

 

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Red Hat Enterprise Linux 9 wyznacza nowe standardy dla środowisk wielochmurowych i centrów danych, aż po brzeg sieci, dostępny w najbliższych tygodniach.

Mariusz Laurisz
Mariusz Laurisz
Z branżą nowych technologii związany od ponad dwóch dekad. Od czterech lat Redaktor Naczelny oraz Wydawca magazynu IT Reseller Polska.

Powiązane

Red Hat, Inc., czołowy globalny dostawca rozwiązań open source, zaprezentował dziś Red Hat Enterprise Linux 9, system operacyjny Linux zaprojektowany w celu zwiększenia spójności innowacji w otwartej chmurze hybrydowej, od serwerów typu bare metal do chmur publicznych i najdalszych obrzeży sieci przedsiębiorstw. Red Hat Enterprise Linux 9 został zaprojektowany tak, aby napędzać transformację przedsiębiorstw równolegle z ewoluującymi siłami rynkowymi i wymaganiami klientów w zautomatyzowanym i rozproszonym świecie IT. Platforma będzie dostępna w najbliższych tygodniach.

Przez dwie dekady Red Hat Enterprise Linux służył jako szkielet korporacyjnego IT, zarówno w centrach danych, jak i w chmurze publicznej, dając klientom elastyczność i większe możliwości wyboru. Dzięki tej innowacyjnej platformie klienci firmy Red Hat mogą wybrać architekturę bazową, dostawcę aplikacji lub dostawcę chmury, zachowując spójność niezbędną dla nowoczesnego IT. Wszystko to razem sprawiło, że Red Hat Enterprise Linux stał się epicentrum innowacji. Według badania IDC sponsorowanego przez Red Hat, globalna gospodarka związana z Red Hat Enterprise Linux przekroczy 13 bilionów dolarów w 2022 roku. Obejmuje to wspieranie działalności biznesowej klientów firmy Red Hat, co przyniesie korzyści finansowe o łącznej wartości 1,7 bln USD w 2022 r.

Bazując na dekadach nieustannych innowacji, najnowsza wersja wiodącej na świecie platformy linuksowej dla przedsiębiorstw jest pierwszym produkcyjnym wydaniem zbudowanym w oparciu o CentOS Stream, stale wydawanej dystrybucji Linuksa opartej na kodzie źródłowym Red Hat Enterprise Linux. Pomaga to szerokiej społeczności wspierającej Red Hat Enterprise Linux – od partnerów, przez klientów, po niezależnych użytkowników – w dostarczaniu opinii, kodu i aktualizacji funkcji dla czołowej na świecie platformy linuksowej dla przedsiębiorstw.

IDC przewiduje, że „do 2023 r. 40% firm z grupy G2000 przedefiniuje swoje procesy wyboru chmury, skupiając się na wynikach biznesowych, a nie na wymaganiach IT, oraz na zapewnieniu dostępu do ofert dostawców obejmujących urządzenia, brzeg sieci, dane i środowiska informatyczne”. Dla firmy Red Hat oznacza to, że kluczowa jest ujednolicona platforma, która może objąć wszystkie te obszary i zapewnić obsługę zoptymalizowaną zarówno pod kątem innowacji, jak i stabilności środowiska produkcyjnego. Red Hat Enterprise Linux 9 to platforma umożliwiająca zespołom operacyjnym i programistom realizację nowych projektów bez konieczności rezygnacji z istniejących obciążeń lub systemów.

 

Spójna platforma od środowisk wielochmurowych i centrów danych, aż po brzeg sieci

Klienci mogą używać Red Hat Enterprise Linux dla ich unikalnych wymagań operacyjnych, a to dzięki szerokiej dostępności i możliwościom wdrożenia u wiodących dostawców chmury obliczeniowej. Dotychczasowi klienci mogą migrować subskrypcje Red Hat Enterprise Linux do wybranej przez siebie chmury za pomocą Red Hat Cloud Access, podczas gdy każdy klient, który chce wykorzystać skalę i moc chmury publicznej, będzie mógł wdrożyć platformę na żądanie u głównych dostawców usług w chmurze, w tym Amazon Web Services (AWS), Google Cloud, IBM Cloud i Microsoft Azure.

Wszechstronność platformy obejmuje również urządzenia brzegowe. Zainteresowanie przedsiębiorstw obliczeniami brzegowymi rośnie, a prognozy przewidują, że do 2025 r. rynek ten osiągnie wartość ponad ćwierć biliona dolarów. Red Hat Enterprise Linux 9 zawiera kluczowe ulepszenia zaprojektowane specjalnie w celu zaspokojenia zmieniających się potrzeb IT w środowisku brzegowym. Możliwości te obejmują:

  • Kompleksowe zarządzanie infrastrukturą brzegową, dostarczane jako usługa do nadzorowania i skalowania zdalnych wdrożeń z większym bezpieczeństwem i funkcjami kontrolnymi, obejmujące dostarczanie bezdotykowe, widoczność stanu systemu i bardziej elastyczne usuwanie luk w zabezpieczeniach – wszystko z jednego interfejsu.
  • Automatyczne przywracanie kontenerów z Podmanem, zintegrowaną technologią zarządzania kontenerami Red Hat Enterprise Linux, która może automatycznie wykryć, czy nowo zaktualizowany kontener nie uruchamia się, a następnie przywrócić go do poprzedniej działającej wersji.

Red Hat Enterprise Linux 9 podkreśla również wysiłki firmy Red Hat w zakresie dostarczania kluczowych funkcji systemu operacyjnego jako usług, począwszy od nowej usługi tworzenia obrazów. Wspierając istniejącą funkcjonalność podstawowej platformy, usługa ta obsługuje tworzenie obrazów dla niestandardowych systemów plików oraz głównych dostawców usług chmurowych i technologii wirtualizacji w tym AWS, Google Cloud, Microsoft Azure i VMware.

Red Hat i AWS współpracują od ponad dekady, aby wspierać najnowszą wersję Red Hat Enterprise Linux w momencie jej uruchomienia na AWS. Ostatnio klienci mogą już uruchamiać obciążenia oparte na Red Hat Enterprise Linux na instancjach AWS, które wykorzystują zaprojektowane przez AWS procesory Graviton. Integracja Red Hat Enterprise Linux 9 z procesorami AWS Graviton pomaga zoptymalizować wydajność cenową dla szerokiego zakresu obciążeń w chmurze działających w Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2).

 

Środowiska informatyczne ukierunkowane na automatyzację

W miarę jak systemy informatyczne stają się coraz bardziej skomplikowane i obejmują coraz więcej różnorodnych obciążeń, towarzyszy wzrost dynamiki i złożoności zagrożeń.

Red Hat Enterprise Linux 9 pokazuje zaangażowanie firmy Red Hat w dostarczanie wzmocnionej platformy linuksowej, która może obsługiwać najbardziej wrażliwe obciążenia, łącząc innowacje z rozszerzonymi możliwościami bezpieczeństwa.

Poza wzmacnianie, testowaniem i skanowaniem podatności na ataki, które przechodzą wszystkie wersje Red Hat Enterprise Linux, Red Hat Enterprise Linux 9 zawiera funkcje, które pomagają wyeliminować luki w zabezpieczeniach na poziomie sprzętowym, takie jak Spectre i Meltdown, a także funkcje pomagające procesom w przestrzeni użytkownika tworzyć obszary pamięci niedostępne dla potencjalnie złośliwego kodu. Platforma zapewnia również gotowość do spełnienia wymagań klientów w zakresie bezpieczeństwa, wspierając PCI-DSS, HIPAA i inne.

Red Hat Enterprise Linux 9 wprowadza także architekturę pomiaru integralności (IMA) cyfrowych haszy i podpisów. Dzięki architekturze pomiaru integralności użytkownicy mogą weryfikować integralność systemu operacyjnego za pomocą cyfrowych podpisów i haszy. Pomaga to w wykrywaniu nieuczciwych modyfikacji infrastruktury, ułatwiając ograniczanie możliwości narażania systemów na ataki.

 

Spójna automatyzacja w całej chmurze hybrydowej

W miarę jak systemy IT stają się coraz bardziej zróżnicowane i obejmują coraz więcej obciążeń, zespoły operacyjne IT wykorzystują zautomatyzowane systemy i narzędzia. Red Hat Enterprise Linux 9 pomaga organizacjom IT wprowadzić automatyzację w całej chmurze hybrydowej, dzięki ułatwieniom zmniejszającym złożoność i zwiększającym łatwości zarządzania.

Platforma wprowadza rozszerzony zestaw Ról Systemowych Red Hat Enterprise Linux, które zapewniają zautomatyzowany przepływ pracy dotworzenia określonych konfiguracji systemu. Red Hat Enterprise Linux 9 jeszcze bardziej rozszerza ten wybór, dodając nowe role systemowe dla Postfixa, klastrów wysokiej dostępności, zapory sieciowej, Microsoft SQL Server, konsoli internetowej i innych.

Red Hat Enterprise Linux 9 umożliwia także bieżące wprowadzanie poprawek do jądra systemu z poziomu konsoli internetowej Red Hat Enterprise Linux, co pozwala działom IT jeszcze bardziej zautomatyzować sposób realizacji krytycznych zadań na dużą skalę. Ponadto umożliwia to zespołom IT stosowanie aktualizacji w dużych, rozproszonych środowiskach bez konieczności korzystania z narzędzi wiersza poleceń, co ułatwia rozwiązywanie problemów mających wpływ na produkcję, począwszy od głównego centrum przetwarzania danych, poprzez wiele chmur, aż po sieci brzegowe.

Bazując na strategicznym sojuszu z Microsoft rozszerzonym w 2015 r., Red Hat Enterprise Linux 9, dostępny jest od razu na Microsoft Azure, co zapewnia fundament do obsługi kluczowych technologii Microsoft, w tym Microsoft SQL Server. Obejmuje to dostosowane do potrzeb wydajności moduły co-pilot, dostrojone profile, rolę systemową SQL Server obsługiwaną przez Ansible i wiele innych. Red Hat Enterprise Linux 9 kontynuuje również pełne wsparcie dla rozwoju i aplikacji .NET, dzięki czemu aplikacje tworzone przy użyciu platformy programistycznej Microsoftu są dostępne na wiodącej na świecie platformie Linux dla przedsiębiorstw.

Avaya rozszerza globalne partnerstwo z Microsoft, aby udostępnić rozwiązania Avaya OneCloud na platformie Microsoft Azure.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Newsletter

Social media

Najpopularniejsze

Feardemic rozbudowuje portfolio gier, liczy na poszerzenie grona odbiorców.

Feardemic - spółka-córka Bloober Team i wydawca gier z gatunku horror - poszerza swoje portfolio wydawnicze, aby trafić do większej grupy odbiorców, poinformował CEO...

Warszawski Instytut Bankowości/Związek Banków Polskich: 86% Polaków czuje się bezpiecznie, korzystając...

Liderem w obszarze cyberbezpieczeństwa są banki (54%), wyprzedzając tym samym firmy technologiczne (31%) oraz wojsko i policję (30%), wynika z badania "Postawy Polaków wobec...

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Rząd planuje powołanie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, które ma zajmować się wyłącznie problemami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Planowane są zmiany ustawy o...

Biuro Informacji Kredytowej: Wartość pożyczek od firm pożyczkowych wzrosła o 119,9%...

Firmy pożyczkowe udzieliły w czerwcu finansowania na kwotę 661 mln zł (wzrost o 119,9% r/r), wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). Średnia wartość...

Huawei podczas International Automobile Industry Exhibition w Szanghaju ogłosił rozpoczęcie sprzedaży...

Huawei rusza ze sprzedażą na chińskim rynku pierwszego samochodu z technologią Huawei na pokładzie. Od środy 21 kwietnia, elektryczny samochód SERES SF5 będzie dostępny...

Najnowsze

Poważna luka bezpieczeństwa w procesorach Apple

Badacze z kilku amerykańskich uczelni (m.in. University of Texas w Austin i University of California, Berkeley) odkryli poważną lukę w zabezpieczeniach chipów Apple M1...

Cisco i Microsoft transmitują dane z prędkością 800 Gb/s za...

Cisco ogłosiło sukces, jakim jest przesył danych z prędkością 800 Gb/s transatlantyckim kablem komunikacyjnym Amitié, który biegnie przez 6 234 km - z Bostonu...

Snowflake współpracuje z NVIDIA, aby dostarczyć klientom kompleksową platformę AI

Snowflake, firma oferująca Chmurę Danych, ogłosiła na konferencji NVIDIA GTC rozszerzoną współpracę z firmą NVIDIA. Jej efektem będzie wzmocnienie pozycji klientów korporacyjnych dzięki platformie...

Bank BNP Paribas rozpoczął wdrażanie Oracle Fusion ERP Cloud, pierwszym na...

Bank BNP Paribas rozpoczął wdrażanie Oracle Fusion ERP Cloud. Będzie to pierwszy w sektorze bankowym system Enterprise Resource Planning (ERP) działający całkowicie w chmurze....

OVHcloud poszerza portfolio chmury publicznej o usługę Managed Rancher Service inicjując...

Grupa OVHcloud, europejski lider w dziedzinie chmury, podczas konferencji KubeCon Europe 2024 ogłosiła wprowadzenie nowych usług do rosnącej oferty chmury publicznej, liczącej ponad 40...